« خواستگاری به کمک یک موتور جستجو | صفحه اول | کم گوی و گزیده گوی چون در »

سه شنبه 19 مهر 1384

گروه آشیانه و مردم آزاری

متاسفانه شیوه و عملکرد اشتباه برخی از سایتهای خبری،شهرت طلبی عده ای با استفاده از آزار و صدمه به کاربران ، شرکتها و سایتها و همچنین استفاده مالی از علاقه کاربران فارسی زبان به هک باعث شده است که در این روزها شاهد اخبار و وقایعی باشیم که گروههای به اصلاح هکر ایرانی حتی به حیثیت ایران نیز صدمه بزنند.متاسفانه عدم وجود قوانین روشن و همچنین رخوت مقامات در برخورد با این پدیده باعث شده است که هر روز شاهد اقدامات این گروه ها باشیم بدون آنکه ترسی داشته باشند.قبلا اشاره کرده ام که عموما گروه های هکرهای ایرانی از سواد بالایی در زمینه امنیت برخوردار نیست و معمولا کپی کننده مطالب سایتهای مشهور هک و یا سوء استفاده از برخی نواقص امنیتی است که مدتهاست افشا شده است و اصولا کسانی که دارای سطح مناسبی از سواد مربوط به امنیت و شبکه هستند وقت خود را صرف ازار یا صدمه به دیگران نمیکنند. خوشبختانه با انتقادات انجام شده و سیاست درست سایتهای برتر خبری آی تی با این ماجراجویی ها تمرکز گروه های هکری برای کسب شهرت به سمت سایتهای خارجی کشیده شده است.در حالیکه برخی از روزنامه وسایتهای خبری با هیجان خاصی افتخار خاصی اینگونه اخبار را منتشر میکنند در حالیکه در برخی از این هک ها کلمات وقیحانه و زشتی در سایت هک شده نوشته شده است و البته معلوم نیست این گروه ها به اجازه ای از ایران وایرانی مایه گذاشته است. دیگر همین مانده است که ایرانیها به عنوان افرادی وقیح و مخرب نیز در دنیای آی تی مطرح شوند که حتی برای اصلاح اعتراض خود به یک کشور (که مطمئن هستم این نیز فقط بهانه ای برای انعکاس خبر در رسانه های داخلی و شهرت بیشتر گروه هکر است ) به خود اجازه تخریب و تغییر در سایتهای علمی را میدهند و تجربه ثابت کرده است که اینها نیز معمولا تصادفی اتفاق افتاده است و مثلا در مورد هک برخی سرورهای SUSE اصولا هک سرور به معنای هک در سیستم عامل مطرح نبوده و فقط سوء استفاده از یک باگ در نرم افزار اوپن سورس مدیریت محتوای Xoops بوده است که نوع اشکال نیز مدتها قبل منتشر شده بوده و کشف تیم ایرانی نبوده است .

گروه آشیانه نیز که احتمالا انتقادات بنده نسبت به این گروه را قبلا در همین وبلاگ و سایت ای تی ایران دات کام خوانده اید از معترضین به برخورد و انتقادت بنده بوده است و این گروه همیشه مدعی درستی کار خویش بوده است.
در نمونه ای که به لینک آن ادامه اشاره خواهد شد مدیر این گروه دیگر کار را از شهرت طلبی در اخبار سایتهای فارسی فراتر گذاشته اند و اقدام به معرفی و قرار دادن نرم افزار برای هک دیگر کاربران در سایت خود کرده اند.والبته با فیگوری انسان دوستانه از خوانندگان واستفاده کنندگان از این نرم افزارها خواسته اند که به دیگران آسیب نرسانند.(که می دانم و می دانید که علاقمندان تازه کار حتما به دعوت ایشان لبیک خواهند گفت!).
البته زیاد نگران نباشید شیوه ای که ایشان معرفی کرده است مدتها (شاید بیش یک سال ) هست که در سایتهای خارجی مطرح بوده و اصولا برخی ویروسها که باعث ShutDown ویندوز میشدند از همین شیوه استفاده میکردند و سورس سو استفاده از این باگها نیز مدتهاست که در سایتهای خارجی و مطرح در زمینه هک و امنیت شبکه در دسترس است و کاربرانی که سرویس پک یا وصله های امنیتی را نصب کرده است از مشکلات احتمالی این برنامه ها در امان هستند.
اما نفس کار مدیران این سایت یعنی آزار کاربران ایرانی و قراردان سلاحی برای پیاده کردن عقده ها و ماجراجویی عده ای آنهم به ضرر کاربران تازه کار یا با اطلاعات محدود قطعا شیوه پسندیده ای نیست.امیدوارم که این گروه در شیوه خود که نتیجه ای جز آزار مردم در بر نخواهد داشت تجدید نظر کنند.

راستی دقت کرده اید که اینگونه سایتهای متعلق به اصلاح هکرها که درون مایه جز افتخار به آزار و صدمه به سایتها و آموزش کاربران تازه کار برای ازار دیگران ندارند حتی به اشتباه هم فیلتر نمی شوند!حتی هیچگاه برخورد حقوقی و قضاییی مناسبی هم با هکرهایی که صدمات زیادی به شرکتها زده اند دیده نشده است .

معرفی شیوه و ابزار هک کاربران از طریق برخی نقصهای ویندوز (البته با کمی اغراق) توسط گروه آشیانه

نوشته شده توسط: در October 11, 2005 07:53 AM | آی تی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/1090

:نظرها

سلام
خوب زماني كه شما يك وبلاگ نويس ساده هستي
زماني كه حتي يك بار هم اسم مثل OSF1 رو نشنيدي ؟
زماني كه حتي نميتوني يك چارچوب امنيتي واسه يك شبكه كوچيك رو تامين بدي ؟
زماني كه كه فكر ميكني رو پيشوني همه هكر ها نوشته ما خارجي هستيم ؟
زماني كه تو عمرت سعي نكردي حتي واسه اين وبلاگت به cms

از يا پروتال كوچيك كه حتي با 100 خط php هم ميشه نوشت استفاده كني گرچه مطمن هستم php هئ نميدوني .

چرا سعي ميكني انتقاد كني ؟ شما صلاحيت داري ؟
خدا وكيلي كدام يكي از موارد بالا رو ميدني ؟


چرا ؟ ....


**************************************
پاسخ علیرضا شیرازی
زمانی که تو از مقاله ها و سمینارهای مختلف در زمینه PHP و دیگر زبانهای برنامه نویسی بی اطلاع هستی!
زمانی که تو از سرویس وبلاگی معروفی که توسط من نوشته و طراحی شده بی اطلاع هستی
زمانی که از دیگر سایتهای من که یا با PHP ویا با ASP.NET طراحی شده بی اطلاع هستی

وزمانی که با این همه نادانسته اینگونه نظر میدهی!
من حرفی برای گفتن با تو ندارم.

نوشته توسط: vms6460 at October 13, 2005 10:33 AM

هر چيزي طول مي كشه تا از آغاز به نقطه قابل تحمل برسه. اينطور كه شما انتقاد يكطرفه اي مي كنيد بعيد نيست فردا حكم ... براي هر شيطنتي صادر بشه . آخه جامعه خيلي هنجار هست و فقط هكرها (نخ سوزن لاشيانه) مشكل دارن ...
توي حرفهاتون فرمودين باگهاي قديمي ! سئوال اينجاست كه چرا بايد يك سايت با يك باگ قديمي هك بشه؟ فقط هكرها! مقصرند؟ شايد چون ايراني هستند. بد نبود بهاي كوبيدن يكطرفه هكرها (ايراني) به بحث امنيت سرورها (ايراني) هم مي پرداختين. كساني كه پول مي گيرن تا سرويسهاي قابل اعتماد ارائه كنند ولي كوچكترين وقعي به ايمني آنها نمي نهند. در دنياي سايبر مليت زياد تعريف شده هم نيست. هر كس از هر جا تقريبا به جاي ديگر دسترسي دارد. انتخاب كنيد كه يك هكر ايراني سايتهاي بي در و پيكر را هك كند و مساله به عنوان بچه بازي تلقي بشه يا يك هكر اسرائيلي هك كنه و مساله سياسي بشه و آبروريزي هم به دنبالش ! شايد تا به حال به اين بعد قضيه فكر نكردين ...
در ضمن من نه عضو اين گروهم نه كارشونو تاييد مي كنم اما برخوردهاي اينچنين يكطرفه و مغرضانه را هم تاييد نمي كنم.

نوشته توسط: شهرام at October 11, 2005 02:58 PM

سلام علیرضا جان... مطلب جالبی بود... اما به نظر من ما نباید فکر کنیم جامعه مجازی ایران جدا از قواعد و رسوم رایج در اینترنت است.
امثال گروه آشیانه برای فضای اینترنت لازمند و به نظر من بودن آنها خیلی بهتر از نبودن آنها است.
این گروهها هم به تدریج بلوغ لازم را پیدا میکنند و میتوانند نیروهای خوبی را در درونشان یا در کنارشان تربیت کنند همین که گروه آشیانه خودش برنامه نوشته و از برنامه آماده جایی استفاده نکرده یک گام رو به جلو است.
دنیای امنیت دنیای جالبی است... یکی از ایرادات عمده که میتوان به آن وارد کرد نگاه غیر تخصصی برخی فعالان این عرصه است که باعث می شود فکر کنیم فعالان این عرصه عموما کم سواد و فقط به دنبال معروفیت هستند.
علت آن هم این است که مثل خود دنیای کامپیوتر آدمهای غیر کامپیوتری به خاطر هوش و استعداد در آن وارد میشوند ولیکن به خاطر نداشتن زمینه تخصصی و فقدان پشتوانه نظری پس از مدتی به کارهای پیش پا افتاده که هنر چندانی محسوب نمی شود دل خوش میکنند و در جا می زنند و فکر میکنند که بقیه هم مثل خودشان هستند.
با مدیریت خوب میتوان این مشکلات را هم پشت سر گذاشت.

نوشته توسط: رضا هاشمی at October 11, 2005 12:49 PM

من همیشه گفته ام که اگر دست این جوانان غیور هر کدام یک عدد بیل آکبند بدهند که عوض کپی و پیست کردن کد از داخل سایتهای روسی روی سرورهای آمریکایی یک بیلی بزنند هم یکم کشاورزی رونق میگیره هم آبروی ایران رو با کثافتکاریهاشون نمیبرن هم دل آیت الله حسنی روشن میشه وقتی ببینه اینا یه کار مفید میکنن

نوشته توسط: siamak at October 11, 2005 09:48 AM

شيرازي عزيز کجاي کاري عزيزم . اين گروه اونقدر اعتماد به نفس پيدا کرده !!! که براي خودش T-Shirt هم مي خواد توليد کنه ( لينکش رو پايين گذاشتم )
به قول معروف وقتي به اين آقايون پروفسور !! اينجوري ميدون ميدن و خبر خرابکاريهاشون رو با آب و تاب مي نويسيند آخرش همينطوري ميشه ديگه ... من از اين گروه يه خواهشي دارم : لطفاً بيوگرافي خودشون رو بنويسند و بگند کي هستند و چند سالشونه و چه تحصيلاتي دارند و تا به حال چه کار مثبت و سازنده اي ( نه خرابکاري ! ) انجام دادند . توجه کنيد عزيزان من " مثبت و سازنده " يعني کاري که واقعاً بدرد کسي بخوره نه اينکه بقول عليرضا شيرازي بريد سايت طرف رو به هم بريزيد تو صفحه اولش فحش خواهر و مادر بديد و اسمش رو هم بذاريد افتخار ايراني ! حتماً ميگيد نه بابا ما که از اين کارها نمي کنيم ولي دوستان عزيز تمام اين کارها و آموزشهاي شما منتهي به اين مسخره بازي ها ميشه ... اميدوارم از انتقاد من داغ نکنيد ...
http://www.ashiyane.net/forums/showthread.php?s=3e4b0b6bfd1ff5dc62b22e63a4122144&p=13473#post13473

نوشته توسط: علي نجفي at October 11, 2005 09:30 AM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002038.php on line 292

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002038.php on line 292