« گروه آشیانه و مردم آزاری | صفحه اول | شرق »

چهارشنبه 20 مهر 1384

کم گوی و گزیده گوی چون در

دوستان عزیز نویسنده،نوشته های بلند و حجیم مخاطب زیادی ندارد، خصوصا روی اینترنت و صفحه مانیتور!
کوتاه نویسی نیز هنری است که اگر کمی همت گماریم می توانیم خبره شویم.
ضمن این که پیشنهاد می کنم کل مطلب را هم در صفحه اصلی نگذارید. نا سلامتی امکان " ادامه مطلب" هم که هست!

نوشته شده توسط: محمد میثاقی در October 12, 2005 03:34 AM | متفرقه

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/1091

:نظرها

سلام دوست عزیز؛ جناب میثاقی... با نظر شما مخالفم.. به نظر من وقتی میتوان کل مطلب را در یک صفحه بدون نیاز به اسکرول کردن صفحه ارایه کرد لزومی به دو قسمت کردن آن و منوط کردن خواندن مطلب به کلیک کردن روی ادامه مطلب نیست... نکته دومی که می خواستم اشاره کنم این است که از دیدگاه من اینجا یک وبلاگ گروهی برای ارایه تحلیل و بررسی و نقطه نظرات مختلف و گاهی هم صرفا خبر رسانی است و بر خلاف رویه برخی دوستان هدف این وبلاگ صرفا خبر رسانی نیست در مورد خبرها شاید پیشنهاد شما موثر باشد اما در مورد سایر موارد اینچنین نیست.... با نظرات دوست عزیزم علیرضا در کل موافقم.

نوشته توسط: رضا هاشمی at October 13, 2005 02:09 AM

در مورد نظر شما درباره خلاصه نویسی موافقم و در این زمینه مخالفتی ندارم. اما عده زیادی هستند از جمله خود من که علاقه ای به لینک ادامه مطلب و زدن یک لینک دیگر برای خواندن ادامه مطلب (و نه تصویر) ندارند این تا حدودی قابل حدس است و تجربه چند سال وبلاگ نویسی من نیز نشان داده است که مطالبی که در لینک ادامه مطلب می ایند مخاطب کمتر و حتی تاثیر کمتری دارند.در عین حال و در مورد وبلاگ آی تی ایران دات نت معمولا من و شهرام مطالب نوشته ایم و اکثر دوستان یا موقت یا کم کار بوده اند و این قضیه زیاد نوشتن بنده تاثیری در مطالب اصلی بلاگ نداشته است به هر حال این را بر خود ملزم میدانم که با فعالیت دیگر نویسندگان وبلاگ تا حدودی مواردی را برای مطالعه بهتر وبلاگ توسط خوانندگان در نظر بگیرم.

نوشته توسط: علیرضا شیرازی at October 12, 2005 03:21 PM

فراموش نکنیم که اینجا یک وب لاگ گروهی است و نویسندگان در باب مسائل مختلف خبر رسانی می کنند و در صفحه اول، خبرها با دسته بندی های متفاوتی ارائه می شود. پس بهتر است بجای سند آوردن از نظر شخصی یک وب لاگ نویس، یک همزیستی(از نوع وب لاگی) مسالمت آمیز را با به اشتراک گذاشتن نظراتمان تجربه کنیم.

نوشته توسط: حسین شمس at October 12, 2005 12:10 PM

آقای شیرازی صحبت های آن برادر گرامی نقض کوتاه نویسی و موجزگویی نیست، وقتی یک خواننده وارد یک صفحه وب می شود می خواهد سریعا به مطلب مورد نظر برسد( همچنان که از تمام وب به سایت شما آمده ) اما این که مطلب را کوتاه بگذاریم نقض دسترسی خواننده نیست چون اتفاقا ما حق انتخاب را برای خواننده اصلی آن مطلب باز گذاشته ایم .ولی مطالب بلند باعث می شه که خواننده نیاز به اسکرول کردن صفحه داشته باشه و وقتش گرفته شه ، الان چنین چیزی در بسیاری از وبلاگ های مشهور خارجی هم معمول است که مطلب بلند نمی گذارند تا خواننده از دیدن یک مطلب مطول و طول و دراز خسته نشود.

نوشته توسط: اکبریانی at October 12, 2005 07:17 AM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002040.php on line 248

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002040.php on line 248