« صدای سایت خدمت هم درباره وزارت ICT درآمده است! | صفحه اول | فیلترها زیر سر قوه قضائیه است! »

پنجشنبه 21 مهر 1384

نبرد میکروسافت و گوگل...

من از میکروسافت بدم می آید و دوست دارم که گوگل به روند پیشرفت خود ادامه دهد فقط برای اینکه کمی حال میکروسافت گرفته شود و دنیای آنلاین هم به تصرف میکروسافت در نیاید و در این لابلا لینوکس هم از فرصت استفاده کند و جانی تازه بگیرد.
بر خلاف بسیاری از دوستان فنی اصلا اعتقادی به خوب نبودن محصولات میکروسافت ندارم و دلایل من در مورد میکروسافت بیشتر اخلاقی هستند تا فنی.
محصولات میکروسافت برای کاربر راحت ترند و کمتر وقت تلف میکنند و کاربر را سریعتر به هدف می رسانند و رقبای میکروسافت تاکنون به هیچ وجه نتوانسته اند مو قعیت مستحکم میکروسافت در زمینه سیستم عامل کامپیوتر های شخصی و مرورگرهای وب را تضعیف کنند.
هر شرکتی که به خط قرمز میکروسافت که همان حوزه سیستم عامل است نزدیک شده در دستور کار حذف از بازار به هر قیمتی قرار گرفته است و میکروسافت با نامردی و سوء استفاده از موقعیت خود رقیبان را از صحنه خارج کرده است.

اولین حربه ای که میکروسافت استفاده می کند ایجاد دست انداز و مشکل تکنولوژیک در سطح سیستم عامل برای رقیب است. این کار را برای DR DOS با تولید خطا های الکی و برای Netscape به گونه ای دیگر انجام داد.
با وقاحت حقوق رقبای خود را زیر پا گذاشته و با درگیر کردن آنها به دعواهای حقوقی برای خود زمان خریده و پس از پایان دعوا درصد کمی از سود به دست آورده را به عنوان خسارت به طرف مدعی میدهد.
این داستان را درباره شرکت Real Networks و Sun انجام داد.
Lindows را با شکایت و تحمیل خسارت ضربه فنی کرد و به سایر سیستم عامل های مبتنی بر یونیکس هم تا کنون مجالی برای عرض اندام نداده است.
اما این بار داستان فرق میکند... گوگل بسیار پر قدرت در عرصه وب ظاهر شده و خارج از دسترس میکروسافت ویندوز است!
میکروسافت به سختی میتواند در سیستم عامل جدید خود راه را بر گوگل ببندد و گوگل با استفاده از این فرصت و توزیع Google Toolbar آهسته آهسته به درون کامپیوتر های شخصی دسترسی پیدا کرده و از خط قرمز میکروسافت رد میشود.
همکاری شرکت Sun و Google برای توزیع Google Toolbar همراه با Java Virtual Machine با روزی 20 میلیون بار داونلود باور نکردنی است! (البته این را هم بگویم که شرکت Sun به IP های ایران اجازه داونلود نمیداد الان را نمیدانم!)
میکروسافت این بار باید در زمین Google با او مسابقه بدهد، در دنیای موتور های جستجو و تبلیغات آنلاین و این در حالیستکه به زحمت در بین سه بازیگر اصلی میدان قرار دارد.
تنها اسلحه میکروسافت در وب، MSN است که در کنار AOL وبعد از Google و Yahoo قرار داردو برای همین است که میکروسافت برای خرید AOL دست و پا میزند تا خود را در مقابل رقبا تقویت کند.
Google هم به سرعت در حال تجهیز خود و ارایه امکانات جدید در جهت حرکت به سمت یک پورتال وب و تنگ تر کردن جای AOL , Yahoo و MSN در این میدان است.
ببینیم این بار میکروسافت این غول بی شاخ و دم چه میکند آیا موفق به حذف Google یا عقب نشاندن آن میشود یا نه! نظر شما چیست؟

نوشته شده توسط: رضا هاشمی در October 13, 2005 04:17 AM | تکنولوژی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/1095

:نظرها

لااقل بگذارید کشوری از مایکروسافت انتقاد کند ، که کاربرانش حداقل یکی از محصولات ثبت شده ی آنرا قانونی ابتیاع کرده باشند

رضا هاشمی:
سلام دوست عزیز...تا آنجا که من میدانم آنجورها هم نیست که شما میفرمایید...مثلا در حال حاضر ماهیانه نزدیک به هزار دلار فقط هزینه لایسنس محصولات میکروسافت استفاده شده در سرور های پرشین بلاگ پرداخت میشود و از طرف دیگر من و بسیاری از دوستان و همکارانم از نسخه ویندوزی استفاده میکنیم که با Laptop خریداری شده و پول لایسنس آن داده شده است اما هیچ ساپورتی در ایران نمیشود و پول اضافه داده ایم.
پس نتیجه میگیریم این قضاوت شما حداقل در مورد من درست نیست بقیه را کاری ندارم!

نوشته توسط: دانش پور at October 13, 2005 02:31 PM

سلام دوستان....
یک موضوع را همه شما اشتباه کرده اید و آن اینکه من گفته ام از میکروسافت بدم میاد نگفتم که از گوگل خوشم میاد اما خیلی از مواقع شما وقتی از یک جایی خیلی بدت بیاد بین بد و بدتر اولی را (در اینجا گوگل) را انتخاب میکنید
راستی شعار گوگل اینه:
Don't be evil!
اما شعار میکروسافت اینه:
We're the leaders, wait for us!
خوب من از گوگل خوشم آمده! حتی اگر هر دو بد باشند.
شما هم اگر از ایران هستید به ندرت تا به حال چند دلار از جیب شما به جیب گوگل یا میکروسافت یا یاهو رفته باشد یا سهامدار آنها باشید. پس اینقدر خودتونو ناراحت نکنید و کاسه داغتر از آش نشوید... قیمت سهام میکروسافت و گوگل یا یاهو با این مطلب من بالا پایین نمیشه... از طرفی هیچ کدوم آنها برای حمله ما به همدیگر برای ما چک نمی فرستند... من نمیدونم چرا برخی دوستان به جای اینکه فقط نظر شخصی بدهند خودشان را در جایگاه معلمی و استادی قرار میدهند!

نوشته توسط: رضا هاشمی at October 13, 2005 10:59 AM

سلام. تمامي كارهايي كه فرموديد مايكروسافت ميكنه، درست. ولي گوگل هم همونكارهارو ميكنه! (مثل تغييراتي كه در سيستم ارزيابي رنكينگش داده تا ياهو رنك 10 رو از دست بده. فكر نميكنيد كه ياهو در سرچ انجينها و SEM ضعيف عمل كرده باشه كه؟) اسمشون هم نامردي نيست، قوانين بازي هستند. كه با قوانين حقوقي و مدني و اخلاق كمي تفاوت دارند. ولي قانونند به هر حال. احساس نفرت از شركتهاي بزرگ سابقه ي قديمي داره به هر حال

نوشته توسط: emad at October 13, 2005 10:14 AM

افت کیفی گوگل کاملا محسوسه.
الان خدماتی که Yahoo و MSN ارائه می کنن تو خیلی جنبه ها از گوگل سره.
جدیدا گوگل رو به کمیت آورده و از کیفیت خیلی کم کرده. به نوعی گوگل قصد داره وارد مقولاتی بشه که فکر نمی کنم در اونها تخصص داشته باشه و همین باعث می شه که نتونه خدمات خوبی ارائه کنه و از اعتبارش کم بشه و از طرف دیگه تو کارهای تخصصی خودش هم دچار افت بشه.

نوشته توسط: کیوان نیّری at October 13, 2005 09:51 AM

کاملا با آقای هاشمی موافقم. اصلا مایکروسافت خیلی بد و پول پرسته و فقط به انحصار در بازار فکر می کنه، اما گوگل یه موسسه خیریه هستش و برای کسب ثواب و قرار گرفتن در لشگر امام زمان داره به کاربرا خدمات میده. گوگل اصلا شرکتهای رقیب رو نمیخره، از شرکتهای رقیب نیرو نمیدزده،با دولتها در زمینه سانسور نتایج جستجو راه نمیاد.راستی : مخالفت با مایکروسافت اصلا پز متفاوت بودن در دنیای کامپیوتر نیست و خیلی هم دلایل فنی داره

نوشته توسط: هومن نوری at October 13, 2005 08:30 AM

Inja too-ye Silicon Valley kheili-ha nazareshun dar mored-e Google ham daare avaz mishe. Migan dare mesl-e baghie-ye sherekata-ye bozorg mishe.Yeh neshunash ham in keh harchi adam-e ba este'dad hast jaldi estekhdam mikone. Taa yeh nafar to yeh sherekat-e kuchik khodi neshun bede, Google mighapatesh. Engaar in jur sherekata faghat ta kuchik hastan ba haalan. Zemnan dar mored-e corporate america (che Microsoft che una-ye dige) hich chiz-e akhlaghi vojud nadar-e. taa vaghti vakil-ha va business-man-ha meidun daar hastan, akhlaagh bi akhlaagh baradar.

نوشته توسط: Ehsan A. at October 13, 2005 05:20 AM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002044.php on line 282

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002044.php on line 282