« بلاگفا ، پربیننده ترین سرویس وبلاگ فارسی | صفحه اول | آرزوی قبولی طاعات! »

یکشنبه 24 مهر 1384

آمار تکمیلی تکذیبیه پرشین بلاگ...

اخیرا دوست عزیزم علیرضا شیرازی در مورد آخرین آمار بلاگفا در مقایسه با پرشین بلاگ مطلبی ارسال کردند که مورد توجه من قرار گرفت.
با توجه به انتقادات مختلفی که از پرشین بلاگ میشود من همیشه کوشیده ام تا از اظهار نظرات شخصی اجتناب کنم و موضع گیری های پرشین بلاگ را به اطلاعیه رسمی در روابط عمومی پرشین بلاگ واگذار کنم که بر اساس تصمیم مدیر عامل اخیر آن (آقای بوترابی) اجرا میشوند و می تواند زمینه تضارب افکار و پیشرفت را فراهم کند.
با توجه به اینکه از بدو تولد پرشین بلاگ به عنوان یکی از موسسین و مدیران با آن همراه بوده ام میتوانم اطلاعات تکمیلی را خدمت شما عرض نمایم.

این بار علیرضا شیرازی یک اشتباه کرد و آن در نظر نگرفتن نوسانات بازدید کنندگان در بازه های زمانی مختلف و مقایسه آمار در دو بازه زمانی متفاوت بود.
پرشین بلاگ از نطر سخت افزاری با استفاده از چند سرور Dual XEON 2.8 HT با تکنولوزی RAID SCSIبرای ذخیره سازی وبلاگها و ایجاد اطمینان در صحت اطلاعات و نیز سرعت بهتر دسترسی به آن و با مجموعا بیش از 5 ترابایت پهنای باند در 4 سرور اختصاصی پرشین بلاگ اقدام به ارایه سرویس می نماید و هر چند مقایسه آمار MRTG میتواند در مقایسه ابعاد سرویسها موثر باشد ولی با این حال بخش بزرگی از وبلاگهای آن صرفا از cache های واسطه ارسال میشوندو در سرور ثبت نمی شوند چون بر خلاف بلاگفا وبلاگهای آن بصورت استاتیک html هستند.

ولیکن فقط با در نظر گرفتن آمار ثبت شده در IIS و تحلیل نرم افزار URCHIN میتواند ادعای 575 075 48 نمایش صفحات در همان بازه زمانی مورد اشاره را بکند و همانطور که روشن است این عدد بیش از 13 میلیون معادل با 37 درصد بیش از آمار سایت بلاگفا است.
امیدوارم با نگاه دقیق تر به نحوه ارایه آمار در شرایط و بازه زمانی یکسان مقایسه نماییم.

نوشته شده توسط: رضا هاشمی در October 16, 2005 03:38 PM | آی تی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/1108

:نظرها

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002064.php on line 237

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002064.php on line 237