« آمار تکمیلی تکذیبیه پرشین بلاگ... | صفحه اول | راه رقابت از جاده تخریب نمی گذرد »

یکشنبه 24 مهر 1384

آرزوی قبولی طاعات!

"آقای بوترابی من دشمن شما نیستم وگرنه خوشحال می شدم که مدیر یک سایت بزرگ ایرانی آنهم در بخش رسمی خویش این چنین با عصبانیت و بی منطق و بالحنی توهین آمیز صحبت کند. به عنوان یک همکار ضمن آرزوی قبولی طاعات در این ماه مبارک فکر میکنم روزه امروز خود را با توهین و دروغ به بنده باز کردید."

اتفاق جالبی افتاد، پرشین بلاگ که همواره در این سالها مدعی پر بیننده ترین سایت ایرانی بود و در چند روز گذشته مغرورانه با اعلان آمار بازدید از صفحات خود مدعی پر بینند ه ترین سایت ایرانی بود اینک موقعیت خود را در خطر میبیند و برای اولین بار شاهد آماری بود که بالاتر از آمار اعلان شده توسط ایشان بوده است.مدیران این سایت که همواره سیاست سکوت در برابر انتقادات را در پیش گرفته بودند اینبار موقعیت را آنقدر در خطر دیدند که در بخش رسمی سایت خود اقدام پاسخگویی ، انتقاد و شاید هم حمله به سایت و توهین به شخص بنده کردند. حتی دوست خوبم رضا هاشمی و آقای بوترابی که برای هر دو ایشان احترام زیادی قائل هستم نیز وارد کارزار شدند.

لازم میدانم در همین انتقادات و اعتراضهای بیان شده نکاتی را خدمت دوستان عزیزم و خوانندگان آی تی ایران دات نت روشن کنم.

متن اعتراضی منتشر شده در سایت پرشین بلاگ که با امضای اقای مهدی بوترابی میباشد با بیان این نکته شروع شده است که بنده در حال اتهام به خبرنگاران و حقیر شمردن رسانه های آی تی است؟ برایم بسیار عجیب است که این صحبت چه ارتباطی به مسئله مطرح شده دارد و در عین حال سوال بنده این است که کدامیک از انتقادات بنده از اخبار تاکنون نادرست بوده است؟مطمئنا حساسیت بنده به انتشار اخبار نادرست، بی اهمیت و یا مواردی مانند انتشار اخبار هک سایتها که به نظر من به مصالح جامعه آی تی نیست نمی تواند یک عیب به حساب آید. شما با خواندن یک مطلب در وبلاگ آی تی ایران که از نظر شما اشتباه است آنقدر عصبانی شده اید که سایت پرشین بلاگ را عرصه توهین به من قرار دادید ایا بنده حق ندارم که در برابر اخبار اشتباه سایتهای خبری اعتراضی در اندازه یک وبلاگ داشته باشم؟اقای بوترابی آنچه امروز بیش از آمار سایتهای ما مشخص است بی احترامی و تهمت شما به بنده است و متاسفانه لحنی که شما بر علیه بنده و آنهم در متنی رسمی و منشتر شده در بخش رسمی سایت خود به کار برده اند در حد فرد تحصلیکرده ای مانند شما نیست.

ایشان در بخش دیگری مرا متهم به مخفی کاری و باز گذاشتن سایتهای غیر قانونی و غیر اخلاقی کرده اند؟من براستی نمیدانم که ایشان چگونه به این نتیجه رسیده اند و بر چه اساسی چنین تهمت بی موردی را به من نسبت میدهند این در حالیست که بلاگفا در ماههای اخیر سیستم هوشمندی را برای حذف مطالب وبلاگهای غیر اخلاقی پیاده سازی کرده است و در عین حال سایت مدیریت بلاگفا هویتی کاملا مشخص و در دسترس است و معمولا توسط منابع مسئول حکومتی ،موارد مشکل دار به ما تذکر داده می شود که با حفط مشخصات و حریم نویسندگان این وبلاگها مسدود شده است و در عین حال بد نیست اقای بوترابی جستجوی مختصری در گوگل و در سایت خود کنند تا دهها مطلب غیر اخلاقی در بلاگهای پرشین بلاگ پیدا کنند.

آیا امار در محدوده مشخص شده قابل قیاس نیست. آیا ملاک شما در این مورد فقط جهش بازدیدکنندگان شما در هفته اخیر است؟ این جهش برای سایت بلاگفا بدین شکل محسوس اتفاق نیافنده است و بنده (همانطور که بزودی انرا منتشر خواهم کرد ) ثابت میکنم که حتی در همان محدوده آماری که شما مطرح کردید بلاگفا بازدید کننده بیشتری داشته است.در عین حال اگر کمی دقت میکردید آمار هفته اخیر ما کامل نشده بود و در تصویر گراف آمار در هفته های گذشته هم دیده میشد که تفاوتی چندانی با این هفته نداشته است.

مدعی شدید که بلاگفا وارد عرصه حرفه ای نشده است! آیا منظور شما از بی بهره بودن ما از عرصه ای حرفه ای ، عدم نمایش آگهی در وبلاگهاست ؟ و آیا نمایش بنر در سایت نشان از حرفه ای بودن است؟ آقای بوترابی از نظر بنده عرصه حرفه ای و کار حرفه ای میبایست در ارائه خدمات با کیفیت مناسب و قابل قبول باشد و تلاش بنده نیز بر همین اساس بوده است.

آقای بوترابی برایم قابل درک است که سقوط به مرتبه دوم سایتهای پر بیننده ایرانی برایتان سخت باشد اما برایم قابل قبول نیست که این ناراحتی را با توهین و افتراء به بنده آنهم در سایت پربیننده خویش جبران کنید. همکار محترم ایا فکر نمیکنید که این مشکل به خاطر کیفیت نه چندان مناسب سرویس سایت شما باشد؟ من دشمن شما نیستم وگرنه خوشحال می شدم که مدیر یک سایت بزرگ ایرانی آنهم در بخش رسمی خویش این چنین با عصبانیت و بی منطق و بالحنی توهین آمیز صحبت کند. به عنوان یک همکار ضمن آرزوی قبولی طاعات در این ماه مبارک فکر میکنم روزه امروز خود را با توهین و دروغ به بنده باز کردید.

اما در پاسخ دوست خوبم رضا هاشمی .همانطور که اشاره کردم و البته در پستهای بعدی به آن اشاره خواهم کرد حتی در همین محدوده اشاره شده توسط پرشین بلاگ نیز سایت بلاگفا دارای بازدید کننده بیشتری بوده است و البته این امکان وجود دارد که پرشین بلاگ در هفته های اخیر بتواند همچنان مقام خود را حفظ و یا بازدیدکندگان این سایت افزایش پیدا کند.

اما نکته بسیار مهمی که آقای بوترابی و اقای هاشمی و خوانندگان باید بدانند این است که همانطور که اشاره شده آمار سایت بلاگفا بیشتر به حقیقت نزدیک است و در مورد پرشین بلاگ بخشی زیادی از آمار نمایش صفحات مربوط به صفحه دریافت تعداد نظرات است که در واقع با هر نمایش صفحات وبلاگ یکبار هم همین صفحه درخواست میشود و البته بنده امیدوارم که ایشان آمار درخواست صفحه نمایش بنر را نیز به حساب آمار بازدیدکنندگان نگذاشته باشند.

آقای هاشمی مدعی است که از چندین سرور در پاسخگویی به وبلاگهای پرشین بلاگ استفاده میکنند و هنوز به دلیل بازدیدکنندگان بالای سایت نیاز به توسعه دارند اما استدلال ایشان را ارتباطی به سایت بلاگفا ندارد. بلاگفا با سرورهای کمتر و با تکیه به برنامه نویسی و شیوه معماری بکار گرفته و همچنین معلومات تیم فنی شرکت میزبان سرورهای سایت توانسته است با سرورهای کمتر کیفیتی بهتر ارائه کند و در واقع استدلال ایشان نمی تواند بیانگر و اثبات کننده آمار بالاتر نسبت به بلاگفا باشد. و باز در عین حال باز به ایشان این امید را میدهم که در همان بازده نیز آماری بالاتر سایت بلاگفا را ارائه کنم.

نوشته شده توسط: در October 16, 2005 06:32 PM | آی تی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/1109

:نظرها

با سلام-
جناب شیرازی از آشنایی با شما هم خرسندم -
متاسفانه یا خوشبختانه بعد از اقدام آقای بوترابی در درج این اخبار در پرشین بلاگ نقدهای بسیاری بر نحوه عملکرد کلی سایت و برخورد ایشان با این مسائل در پیامهای کاربران به وضوع به نمایش درآمده-
ان شا الله که شما مسیر خیر و تعالی را در پیش گیرید و با مقابله به این نحو سبب در گردش بی حدی را در این مقوله ایجاد نکنید-
تغییرات در دو سرور پرشین بلاگ و بلاگفا کاملا محسوس بوده اما در مقایسه با سرورهای دیگر همچنان راه بسیار است-
امید که با سبقت در خیر نسبت به مقابله گفتاری نا صحیح وقتی در این میان که میتوان صرف بهبود و پیشرفت سیستم نمود را به این مسائل تلف نکنیم-
با آرزوی قبولی طاعات و عبادات- التماس دعا

نوشته توسط: محسن داداشی ! at October 22, 2005 02:36 AM

اظهار نظر علیرضا شیرازی در مورد پر بیننده تر بودن بلاگفا نسبت به پرشین بلاگ را که نشانه دشمنی وی با دین ،تشیع، مقدسات، بسیج ،آقای ابطحی و جبهه اصلاحات، عدالت اجتماعی و خیلی چیزهای دیگر می باشد را محکوم نموده و در شب احیا برای نابودی این سرپسرده استکبار قرآن بر سر میگیریم.ضمناً به حاج ابوترابی بگین به حاج آقا اژه ای سلام برسونه

نوشته توسط: هومن نوری at October 17, 2005 08:01 AM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002065.php on line 269

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002065.php on line 269