« اقدام بديع قوه قضاييه یا سایت انتخاب | صفحه اول | اخباری از تکنولوژی »

سه شنبه 3 آبان 1384

MySQL 5.0 وارد میشود...

آخرین خبر در مورد نسخه جدید5.0 MySQL نشان از مرزبندی جدیدی در عرصه رقابت دارد.
این بار MySQL یک ابزار انتقال (Migration Toolkit) برای مهاجرت از پایگاه داده های Oracle وMicrosoft Access و Microsoft SQL Server ارایه کرده است که نشان میدهد به دنبال سهم جدی از بازار پایگاه داده است.
هر چند MySQL محصول یک شرکت سویدی است که تازه به درآمد 20 میلیون دلاری در سال 2005 رسیده است (آنرا با درآمد 12 میلیارد دلاری شرکت اراکل در سال مالی 2005 مقایسه کنید) اما حرف زیادی برای گفتن دارد.
این بزرگترین خودنمایی MySQL است و با داشتن 6 میلیون مشتری از جمله نام های بزرگی چون GOOGLE و YAHOO وCISCO و نیز عرضه به دو صورت مجانی (GPL) و تجاری روی تمام سیستم عامل های مطرح و حمایت بیش از 30 شرکت بسیار بزرگ بین المللی از نسخه های گرانقیمت Oracle و MS SQL Enterprise از نظر امکانات چیزی کم ندارد.
امکانات Trigger و Stored Procedure و View و Cursor در کنار Archiving و Backup و Visual Management چشمها را خیره میکند. نظر شما چیست؟؟

نوشته شده توسط: رضا هاشمی در October 25, 2005 02:16 PM | آی تی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/1121

:نظرها

من نسخه 5 رو ندیدم ولی نسخه 4.1 با اون امکانات افتضاح collation و charset اش نسبت به 4 یک پسرفت بزرگ بود.

نوشته توسط: Amir Fekrazad at October 26, 2005 03:13 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002093.php on line 238

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002093.php on line 238