« اخباری از تکنولوژی | صفحه اول | نیکون D200 در راه است »

جمعه 6 آبان 1384

دنیای عجیب وب سایتها

امروز به صورت تصادفی مطلبی را خواندم که مربوط به سال 2003 یعنی بیش از دو سال پیش بود. این مطلب در رابطه با تغییرات در سایت Match.com بود که البته دوستان میدانند که یکی از سایتهای معروف و محبوب دستیابی است و البته مطلب درباره تغییر در نرم افزار و برنامه این سایت و استفاده از دات نت (ASP.NET) بود . لازم به ذکر است که در آن زمان این سایت در حدود 30 میلیون بازدید از صفحات (Page view) داشته است.(یعنی یک سی برابر بازدید از سایتی مثل بلاگفا) .
قبل از تغییر این سایت از صد و چهار ( 104) سرور ( ویندوز 2000 ) برای اجرا و سرو صفحات استفاده می کرده است .که حال بخوانید پس از تغییرات چه اتفاقی افتاده است.

هشت ماه برنامه نویسی ، پانصدهزار خط کد #C برای نسجه جدید سایت صرف شد و اما نسخه جدید این سایت از 45 وب سرر ، چهار فایل سرور ، بیست Image Server و شش سرور دیتابیس (فقط برای خواندن داده ها) و دو دیتا بیس برای جستجوی کلمات استفاده میکرده است که وب سرورها براساس Windows Server 2003 بوده اند.
آنچه جالب است تعداد سرورها برای این پشتیبانی از این سایت است 45 سرور فقط برای سرو ، اجرا و ساپرت صفحات وب استفاده شده است که اگرچه نسبت به 104 سرور قبلی کمتر شده است اما همچنان تعداد بالا و قابل توجهی برای پشتیبانی فقط یک سایت (آنهم از نوع دوست یابی ) است .
این چنین آماری براستی و به خصوص وقتی انرا در ابعاد ایران و سایتهای ایرانی در نظر می گیریم قابل توجه و حیرت آور است .و البته بی دلیل نیست که سایتهای مطرح جهان این چنین مطمئن سرویس میدهند.


نوشته شده توسط: در October 28, 2005 03:44 AM | آی تی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/1123

:نظرها

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002097.php on line 238

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002097.php on line 238