« وبلاگ فاز دوم اجلاس wsis | صفحه اول | گفت وگوی زنده درباره حاکمیت اینترنت »

سه شنبه 10 آبان 1384

استقلال فناوری اطلاعات ایرانی

خبر تقاضای 20 نماینده از رئیس جمهور برای استقلال در فناوری اطلاعات از چند جهت مهم است که باید به آن به خوبی پرداخته شود:
1- وجود امضاهای غلامرضا مصباحي مقدم ، احمد توكلي ، عماد افروغ ، علي عباسپور، حسين نجابت ، الياس نادران ، محسن كوهكن ، عليرضا زاكاني در پای این نامه حکایت از اهمیت آن دارد.
2- تهیه این نامه در آستانه برگزاری اجلاس Wsis می تواند معنی دار باشد.
3-افراد فوق غالبا از تشکیل دهندگان موسسه ای مطالعاتی و تحقیقاتی در زمینه IT هستند که اخیرا و با عضویت خود احمدی نژاد راه افتاده است.
4-در خبر کوتاه ایرنا اشاره شده است استقلال اینترنت، و این می تواند معانی مثبت و منفی زیادی داشته باشد.خصوصا که این رو.زها بعضی اعضای کابینه از همه چیز ایرانی حتی علم ایرانی سخن می گویند شاید این هم به معنای IT ایرانی باشد. چیزی شبیه اینترنت پاک که از سوی سازمان تبلیغات مطرح شد.

به هر حال این موضوع از مهمترین مسایلی است که باید به شدت مورد توجه قرار گیرد.

نوشته شده توسط: محمد میثاقی در November 1, 2005 08:19 AM | آی تی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/1128

:نظرها

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002114.php on line 236

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002114.php on line 236