« لزوم حرکت متحد و جامع در زمینه جامعه اطلاعاتی | صفحه اول | خبر مسدود شدن سایتهای ایرانی در شبکه های خبری آمریکا »

شنبه 5 آذر 1384

شفاف سازی یا محدودیت

سایت بازتاب در خبری با عنوان "دستور شفاف‌سازي فضاي اينترنت در ايران" می نویسد
اين دستور در پي اقدام هماهنگ برخي سايت‌هاي اينترنتي بدون هويت مشخص عليه دولت و انتشار شايعات و اخبار مختلف بدون منبع از سوي اين سايت‌ها ـ كه موجب گلايه شديد احمدي‌نژاد شده ـ صادر گرديده است.
متن کامل خبر "دستور شفاف‌سازي فضاي اينترنت در ايران"

مقامات ایرانی از مدتها قبل به دنبال شناسایی مدیران و مسئولین سایتهای اینترنتی بوده اند و این سابقه ای چند ساله دارد و معمولا توسط مقامات اطلاعاتی و با برقراری ارتباط با شرکتهای هاستیگ سایتها و یا تماس با مدیران سایتها به بهانه های مختلف صورت گرفته است.

معتقدم که مدیران سایتها بایستی تا حدودی مسئولیت سایتهای خود را بپذیرند و با معرفی خود در کارهای مثبت و اشتباهات سایت خود شریک باشند. هرچند این مسئله با توجه به فضای داخل کشور ، برخوردهای سلیقه ای و نوعی هرج و مرج و بی قانونی در این زمینه کمی مخاطره آمیز می نماید.
جالب است که اینبار مسئله بصورت یک دستور در جهت شفاف سازی بوده است! و مثلا سایتها فیلتر نشده اند (شاید ناظران و طرفداران اقای احمدی نژاد نیز نمیتوانند متوجه منظور سایتهای خبری شوند که آیا این سایتها خود اخبار مرتبط با رئیس جمهور را منتشر میکنند یا در حال ضربه زدن به ایشان هستند.شاید هم فقط به دنبال آن منابع آگاه خبری هستند که خبرهای آزاردهنده را به این سایتها میرسانند). هرچه باشد این مسئله را بایستی به عنوان شروعی برای موجی از محدودیت و برخورد با سایتهای خبری جدی گرفت.

نوشته شده توسط: در November 26, 2005 03:09 AM | آی تی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/1153

:نظرها

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002169.php on line 238

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002169.php on line 238