« بين المللي سازي، شعاري براي حفظ حاكميت | صفحه اول | ترك سل: دو مصاحبه »

شنبه 12 آذر 1384

مخابرات تعیین میکند: اینترنت ساعتی سیصد تومان!

این روزها سرویس جدیدی توسط شرکتهای سرویس دهنده اینترنت و با همکاری مخابرات عرضه میشود که کاربر را از خرید کارت اینترنت و یا ورود نام کاربری و کلمه عبور بی نیاز می کند و هزینه استفاده از این سرویس همراه با فیش هزینه تلفن برای کاربر ارسال میشود.شرکتهای سرویس دهنده اینترنت با توجه با قراردادی که با مخابرات می بندند برای کاربران خود امکان استفاده از این سرویس را که به نام شبکه هوشمند یا IN معروف است را فراهم میکنند.
مبالغ دریافتی از مشترکین نیزکه به حساب مخابرات واریز شده پس از کسر درصد خاصی توسط مخابرات به شرکتهای ISP باز پس داده میشود.
اما نکته ای که در این میان وجود دارد تعیین قیمت استفاده از این سرویس توسط مخابرات است. در واقع کاربرانی که از این سرویس استفاده میکنند مبلغ سیصد تومان بابت هر ساعت پرداخت میکنند که این مبلغ توسط مخابرات مشخص شده است .این قیمت در شرایطی برای این سرویس تعیین شده است که در بازار کارتهای اینترت مختلف و همچنین سرویسهای مختلفی توسط شرکتهای ISP عرضه میشود که هزینه ای پایین تر از این مبلغ دارند . همچنین بایستی به ای نکته نیز توجه داشته باشیم که در قیمت کارتهای اینترنت مواردی چون هزینه چاپ،درصد بالای اختصاص داده شده به بازاریابها و فروشندگان نیز موثر است و اینگونه هزینه عملا در مورد شبکه هوشمند حذف شده است . با چنین شرایطی بایستی انتظار داشت که کاربران هزینه کمتری بابت هر ساعت استفاده از این سرویس بپردازند و حتی با توجه اینک بسیاری از شرکتهای ISP امروز با قیمتی پایین تر از این مبلغ سرویس اینترنت خود را عرضه میکنند میتوان متصور بود که حتی با میلغ پایین تر نیز شرکتهای ISP علاقمند به عرضه سرویس شبکه هوشمند باشند. در عین حال تعیین این قیمت توسط مخابرات عملا امکان رقابت را در بین سرویس دهندگان از بین میبرد و حتی در چنین شرایطی فرقی بین سرویس با کیفیت و پهنای باند بالاتر با سرویس کندتر وجود ندارد.

Persian Weblogs List

نوشته شده توسط: در December 3, 2005 07:22 AM | آی تی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/1160

:نظرها

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002188.php on line 235

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002188.php on line 235