« بازتاب و موتورلا | صفحه اول | پادکست و وبلاگ! »

شنبه 26 آذر 1384

مایکروسافت حافظه خور!

محصولات مایکروسافت بیش از حد حجیم، سنگین هستند و منابع سیستم را اشغال میکنند .زمانی نه چندان دور تمام برنامه نویسان و تولید کنندگان نرم افزار تلاش دارند محصولات و نرم افزارهایی تولید کنند که دردرعین پیشرفت در اینترفیس ها و انتظارات کاربران در حد امکان منابع کمتری را اشغال کند و با توجه به مشخصات سخت افزار رایج با کیفیت کار کند و البته حتی مایکروسافت هم این سیاست را دنبال کرد و شاید یکی از سردمداران تغییر این سیاست شرکت سان بود که با ارائه جاوا برخی مسائل دیگر چون سازگاری و معماری بهتر را بر سرعت زیاد یا استفاده کمتر از منابع سیستم ترجیح داد . حال مایکروسافت هم به این جریان پیوسته است و در حال تولید محصولاتی است که بیشتر شبیه دایناسور هست تا نرم افزار متناسب با امکانات کد نوشته شده برای آن.
سیستم عامل مایکرسافت به تدریج بسیار سنگین تر شده است ( فکر می کنم این حتی در مورد سرویس پک دوم ویندوز ایکس پی هم اتفاق افتاده است) و این در مورد برخی دیگر از محصولات مایکروسافت هم صدق میکند.آنها حجم زیادی از حافظه هارددیسک،رم و پروسه سی پی یو را اشغال میکنند در حالیکه که این موارد همخوانی چندانی با عملکرد مفید این نرم افزارها ندارد. شاید اینها نرم افزارها را با توجه به بازار سخت افزار می نویسند چرا که خوب به هر حال اگر قرار باشد هم سی پی یو و رم فعالی جوابگوی سیستم عامل و مثلا افیس مایکروسافت باشد حالا حالا ها کسی به فکر خرید سخت افزارهای جدید نیافتادد .اما ایا براستی وظیفه مایکروسافت در نظر داشتن بازار سخت افزار است؟
متاسفانه صنعت نرم افزار هم چندان جایگزینی موثری برای مایکروسافت ندارد یا اینکه در اثر رقابت فعالان همخوان با سیاستهای این شرکت شده اند. احتمالا اگر قرار بود بورلند کد دات نت را بنویسد پلات فرم سبک تر و مفید تری را تو لید میکرد حتی همین الان هم بورلند ویرایشگرها و محیطه های توسعه خوبی برای دات نت طراحی کرده است که به مراتب و با توجه به امکانات از محصولات مایکروسافتی سبک تر هست.


نوشته شده توسط: در December 17, 2005 06:06 PM | آی تی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/1175

:نظرها

*محصولات مایکروسافت بیش از حد حجیم، سنگین هستند و منابع سیستم را اشغال میکنند .........
- خوب خوب است که لینوکس شما جلوش گرفتن که 10 CD نشده تازه با این همه فشار 5 CD شده .

شما نگران برلند نباش ، اگر بلد بود خودش زودتر از شما اقادام میکرد و نیاز به وکیل ندارد .

شما هم جای اینکه بهانه بیاورید برای اینکه سایت شما هر روز Down می باشد ، برید MSDN بخونید که کد نویسی یاد بگیرید.(منظورم Blogfa بود).

شما از یک سرور انتظار کار بیش از 3 سرور را دارید ولی یکی از دالایلی که بسیار مشخص است که شما هنوز از یک سرور استفاده میکنید این است که هنوز Load balancing را بلد نیستین!

شما هم اگر ناراحت میباشید ، میتوانید از محصولات شریف برلند استفاده کنید همچنین درکنارش اصلات خودتون رو هم نگه دارید و از linux & php استفاده کنید.

لطفا دقت داشته باشید که در باره دنیای کامپیوتر دارید حرف میزنید نه چرتکه !

ماکروسافت برنامه هاش را برای CPU 2MHz نمینویسد . منظورم 2 مگاهرتز است (فارسی را پاس داشتم) .

نوشته توسط: پوریا مدنی at January 9, 2006 08:36 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002213.php on line 252

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002213.php on line 252