« 10 میلیارد دلار خسارت ترک سل؟ | صفحه اول | جهانگرد و حقوق بشر »

یکشنبه 11 دی 1384

کوتاه درباره حقوق کاربران ایرانی

جالب است ما کاربران ایرانی مدتهاست با استفاده از نسخه های کرک و کپی شده محصولات نرم افزاری شرکتهای خارجی ( که شاید ارزش آنها به میلیونها دلار برسد) عملا حقوق برنامه نویسان، مهندسان و تولید کنندگان نرم افزارهای آمریکایی (و به نوعی کل مردم آمریکا) را پایمال میکنیم.
اما وقتی نوبت خودمان است و شرکتی آمریکایی چند سرور مرتبط با ایرانیها و میزبان سایتهای دولتی را می بندد همه یاد حقوق کاربران ایرانی می افتند؟
به نظر شما این درست است که ما به آمریکایی ها می گوییم ما حقوق شما را رعایت نمی کنیم اما شما باید حقوق ما را رعایت کنید؟

یکی از خوانندگان در بخش نظرات نوشته است که چون ما به شرکتهای دیتا سنتر پول می دهیم پس حق داریم! پاسخ من این است که مگر ما نباید طبق توافقنامه اکثر نرم افزارها (که هنگام نصب هم نمایش داده می شود) برای استفاده از آنها لایسنس تهیه کنیم؟من قصد دفاع از شرکتهای آمریکایی را ندارم اما معتقدم اگر نتوانیم یک تعامل منطقی و براساس منافع مشترک با دیگر کشورها داشته باشیم نه میتوانیم پیشرفت مناسبی داشته باشم و نه می توانیم توقع در نظر گرفتن حقوقمان توسط دیگران را داشته باشیم.

نوشته شده توسط: در January 1, 2006 04:01 AM | آی تی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/1190

:نظرها

به خدا دردمونو به کی بگيم الان که به برکت قطع فیبر نوری فیلترینگ هم تعطيل شده سایتها چه راحت باز میشه نيازی نیست 10 بار refresh بزنی تا سایت باز بشه یا Auto Refresh سایت به خوبی کار میکنه.

نوشته توسط: کاربر خسته at January 1, 2006 12:27 PM

سلام آقاي شيرازي عزيز. اين مسئله را كه ما حق برنامه نويسان خارجي را خورده ايم قبول دارم. اما بايد اين را حداقل در مورد ايالات متحده پذيرفت كه دولت آنها هم خيلي بيشتر از آن چند ميليون دلار از اموال ما ايرانيان را بلوكه كرده. پس فعلا چندين سال وقت داريم بدون دزدي نرم افزارهاي آن ها را كرك كنيم و مجاني استفاده كنيم. نه؟

نوشته توسط: موسي at January 1, 2006 10:59 AM

اون حقوق با این حقوق خیلی فرق داره. اونا تعهد دادن در ازای دریافت پول. گرفتی؟

نوشته توسط: شسی at January 1, 2006 10:40 AM

این اظهارات عجیب نیست. معمولاً اگر کاری که توسط ما انجام بشه خیلی خوب و ارزشیه ، اما توسط یه کشور دیگه ، بی ناموسیه. مگه تو قضیه منع حجاب در فرانسه همه مقامات اعتراض نکردن و نگفتن که آزادی پوشش حق اولیه آدمهاست و هرکی این حق رو ازشون بگیره ضد آزادی عمل کرده؟

نوشته توسط: محمد at January 1, 2006 08:57 AM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002243.php on line 250

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002243.php on line 250