« کوتاه درباره حقوق کاربران ایرانی | صفحه اول | همه ما فيلتر مي كنيم »

یکشنبه 11 دی 1384

جهانگرد و حقوق بشر

نصرالله جهانگرد دبیر شورای عالی اطلاع رسانی در گفت و گو با ابرار اقتصادی در گفت و گو با ابرار اقتصادی ضمن بیان این مطلب گفت:
" بر اساس توافقات پذیرفته شده در اجلاس جهانی سران درباره جامعه اطلاعات، دسترسی آزاد و بدون تبعیض به اطلاعات از ارکان اولیه حقوق بشر تشخیص داده شد."
وی در خصوص اقدامات یک جانبه و اخیر برخی از شرکت های آ مریکایی در محدودسازی دسترسی کاربران ایرانی به برخی از مراکز میزبانی وب و نرم افزارهای کاربردی گفت: "این قبیل اقدامات مساله جدیدی محسوب نمی شود و در گذشته نیز ما شاهد اقداماتی از این دست از سوی شرکت های آمریکایی بوده ایم که با توجه به توافقات اخیر جهانی در زمینه عدم تبعیض در دسترسی به فناوری اطلاعات و ارتباطات موضوع منع دسترسی کاربران ایرانی، نقض آشکار حقوق بشر از سوی آمریکایی ها محسوب می شود. "

آقای جهانگرد! شما که الحمدلله نسبت به توافقات پذیرفته شده توسط اعضا در اجلاس سران جامعه اطلاعاتی ، ارکان حقوق بشر و حق دسترسی آزاد به اطلاعات آشنا هستید بهتر نیست به جای اینگونه اظهار نظرها درباره نقص حقوق بشر در آنسوی آبها نگاهی به کشور خودتان بکنید؟! آقای جهانگرد بد نیست که چرخی در اینترنت بزنید و البته نگاهی هم به سایتهای خبری فارسی و حتی سایتهای علمی داشته باشید یا اینکه برخی کلمات را در گوگل جستجو کنید تا بدانید که دسترسی آزاد به اطلاعات در ایران چگونه محترم شمرده می شود! آقای جهانگرد رک و بی تعارف بگویم یا شما نسبت به این وضعیت فیلترینگ در ایران آشنا نیستند که از دبیر شورای اطلاع رسانی بعید است (اگر شما آگاه نباشید از چه کسی باید انتظار داشت؟) یا نسبت به آن آگاه هستید ولی به آن بصورت علنی اعتراض نمیکنید و اقدامی ثمره بخش درباره رفع یا حداقل معقولانه کردن آن انجام نمی دهید. البته تمام این سخنان با این فرض بوده است که شما خود موافق وضعیت فیلترینگ در ایران نبوده و احیانا از آن دسته مدیرانی که معتقدند "حقوق بشر برای همسایه خوبه " نباشید.
آقای جهانگرد به عنوان دبیر شورای عالی اطلاع رسانی تاکنون چند بار درباره مشکل بزرگ کاربران اینترنتی ایران،مشکل سایتهای ایرانی و نقص دسترسی آزاد به اطلاعات موضع گیری کردید؟

نوشته شده توسط: در January 1, 2006 03:32 PM | آی تی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/1191

:نظرها

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002244.php on line 235

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002244.php on line 235