« در نظر سنجی ایتنا شرکت کنیم فعالانه و با نگاهی مثبت | صفحه اول | برش »

چهارشنبه 19 بهمن 1384

ایران در اسکار امسال

هر چند "خیلی دور خیلی نزدیک" هم نتوانست ایران را به اسکار ببرد اما اسکار امسال از ایرانی ها خالی نیست. CRASH با شش نامزد جایزه اسکار در کنار کوهستان براک بک از شانس های اصلی کسب جوایز اسکار امسال به شمار می رود. CRASH دو بازیگر ایرانی دارد که در بخش عمده ای از فیلم فارسی صحبت می کنند. پدر و دختری ایرانی که در لوس آنجلس زندگی می کنند به همراه شخصیت های چندین زندگی موازی دیگر یک فیلم غیرمعمول و شاید ضد کلیشه های معمول سینمای هالیوود را به تصویر می کشند. فیلمنامه، موسیقی و بازی های عالی آن را تا رده هفتادو یکم برترین فیلم های IMDB بالا آورده.
SYRIANA هم با دو نامزد ( جرج کلونی برای بهترین بازیگرمکمل و فیلمنامه اورجینال که البته خود کلونی به خاطر ساخت Good Night, and Good Luck یک فیلم سیاسی مربوط به ماجراهای جنگ سرد نیز امسال نامزد بهترین کارگردان هست) در اسکارامسال حضور دارد. یک روایت مستندگونه سیاسی از نقش شرکت های نفتی و قدرت های منطقه خاورمیانه با حضور پررنگ ایران در این تحولات .

در بخشی از فیلم گوینده تلویزیون از اخراج بازرس های IAEA از ایران میدهد که گویی فضای همین امروز ماست. علی رغم ساخت بسیار هوشمندانه، فیلم اسیر دیدگاه های توهم توطئه است .

نوشته شده توسط: شهرام در February 8, 2006 06:53 PM | متفرقه

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/1225

:نظرها

وقتی در Crash ما به عنوان یک ایرانی shawn tube رو به عنوان یک مهاجر ایرانی با تمام بدبینی هاش و دیگر ناهنجاری هاش می بینیم می تونیم ایمان بیاریم که کارگردان از باقی کاراکتر ها (چینی، عراقی،...) هم تصویری واقعی به ما ارائه کرده.

نوشته توسط: شهاب یارمحمّدی at February 13, 2006 05:42 PM

این وزیری که دم از اینترنت ملی میزنه تا حالا توصف عابربانک نمونده یا نیم ساعت توصف نمونده بعد سیستم قط بشه؟نرفته موبایل بنویسه که بعد از کلی موندن بگن جاری طلایی قط شده!اون وقط اینترنت ملی میخوان هنوز شبکه بانکها رو نمیتونن درست کنن.اونوقت با این سرعت مسخره.بهتره این پول گنده رو صرف بسترسازی برای اینترنت پرسرعت بکنن.

نوشته توسط: mehdi at February 12, 2006 12:44 PM

سلام شهرام گرامی.
در مورد مشکل سایت پرشین بلاگ خبر جدیدی ندارید؟ هیچکدام از وبلاگهای پرشین بلاگ قابل دسترسی نیست. حال چکار باید کرد؟
شادباشید

نوشته توسط: مانی at February 10, 2006 03:15 PM

اسم بازيگرهاي ايرانيش يادت رفته يا چون غير مجازند سانسور شده؟!
شهرام: غیرمجاز یعنی چی؟ اسم دختره بهار سومخ است و بازیگر مرد هم شان توب که البته بزرگ شده انگلیس است و سابقه بازی در بیست فیلم سینمایی و دهها فیلم تلویزیونی را هم دارد.

نوشته توسط: وحيد at February 9, 2006 12:25 AM


دوست من سلام..نوشته بسیار زیبای دارید..با اجازه شما من به شما در هر دو بلاگم یعنی وبلاگ های (مردی با خاطراتش) و ( وبلاگ تخصصی کامپیوتر). لینک دادم..خوشحال می شم به من سر بزنید و اگه دوست داشتید لینک هم به من بدید....منتظر حظور سبز شما هستم...مهدی از وبلاگ مردی با خاطراتش


نوشته توسط: mehdi at February 8, 2006 08:35 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002317.php on line 260

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002317.php on line 260