« تحولی در دنیای سرورهای اختصاصی... | صفحه اول | طرح جلد مجله اکونومیست »

پنجشنبه 21 اردیبهشت 1385

جمعیت بازار آنلاین جهان...

اخیرا با تحلیل آمار ترافیک اینترنت مربوط به دو میلیون کاربر اینترنت که کاربرانی از 99 درصد کشور های جهان را در بر می گیرد اولین تخمین آماری قابل توجه از آمار کاربران بزرگسال اینترنت(بیش از 15 سال) به دست آمد.
تا به حال اغلب آمار هایی که تهیه می شد بر اساس بررسی و جمع زدن آمار یک سرویس دهنده خاص و یا یک کشور خاص و تعمیم آن با تخمین های مختلف بر اساس تعداد کامپیوتر یا آدرس اینترنتی و یا معیار های نا دقیق به کل اینترنت بود که گاهی تا بیش از یک میلیارد را نیز پیش بینی میکرد.
بر اساس این آمار جدید، جمعیت آنلاین بزرگسال جهان 694 میلیون تخمین زده می شود که حدود 25 درصد آن از آمریکا و 25 درصد از آسیا و بقیه از اروپا و آمریکای جنوبی و استرالیا و آفریقا می باشند.
نکته قابل توجه در این آمار رشد قابل توجه کاربران کشور های آسیایی نظیر چین و ژاپن و کره جنوبی و هند می باشد که بازار های جدیدی را پیش روی تجارتهای آنلاین قرار میدهد.

بدین ترتیب میتوان پیش بینی کرد که...

بسیاری از شرکتهای آمریکای و اروپایی با توسعه خدمات آنلاین خود و چند زبانه کردن آنها بازار کشور های فوق را مورد هدف قرار می دهند و از سوی دیگر شاید سایتهای تجاری با صاحبان ایرانی می توانند ایجاد شوند که به جای بازار آمریکا و اروپا بازار چین و هند و کشور های آسیایی را مورد هدف قرار می دهند. توسعه تجارتهای آنلاین با این کشور ها مزایای مختلفی دارد :
1- خبری از تحریم های آمریکایی نیست و ایران با تمام این کشور ها در حال تجارت و واردات و صادرات است.
2- با پشتوانه دولت، سیستم بانکی و وزارت بازرگانی زمینه انواع تسهیلات و تضمینهای مالی وجود دارد.
3- این کشورها دارای اقتصاد پیشرفته و جزو کشور های پولدار جهان هستند.
4- بازار های جدیدی هستند که میتوان برای فروشنده یا صادر کننده ایرانی مزیت های نسبی در آن پیدا کرد.
5- اینترنت نقش بسیار موثری ایفا خواهد کرد.
6- از اینکه دایم فکر فیلتر کردن سایتها باشیم بهتر است چون ملت میروند دنبال پول در آوردن از اینترنت به جای وبلاگ و سایت سیاسی خواندن!

نظر شما چیست؟

comScore World Metrix

نوشته شده توسط: رضا هاشمی در May 11, 2006 07:21 AM | آی تی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/1303

:نظرها

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002486.php on line 247

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002486.php on line 247