« مشکل فنی در سایت آی تی ایران | صفحه اول | ساده »

یکشنبه 31 اردیبهشت 1385

مجوز برای وبلاگ نویسی

امروز در وزارت ارتباطات سمیناری برگزار شد در زمینه فیلترینگ. آنجه این سمینار به دنبال آن بود رسیدن به راهکاری برای برون رفت از وضعیت خطر برای شرکت های اینترنتی فعال در این عرصه اما آنچه از این جلسه بیرون آمد به نظرم مهمتر از این بود. البته بعد از سمینار برخی از اعضایی که قبلا از خبرنگاران دعوت کرده بودند تا در این برنامه شرکت کنند خواستار عدم درج مطالب طرح شده در این سمینار شدند. معلوم نیست اگر سمینار مخفی بود خبرنگاران برای چه دعوت شده بودند و اگر علنی بود چرا بعدا چنین گفتند. به هر حال مهمترین چیزی که من از این سمینار دستگیرم شد این بود که ظاهرا طرحی در وزارت فرهنگ در دست بررسی است تا از این به بعد هر کس که خواست سایت و وبلاگی را راه اندازی کند باید مثل یک نشریه چاپی اول مجوز آن را از وزارت ارشاد دریافت کند و احتمالا پس از مشخص شدن خط مشی و محتوایی که در آن انتشار می شود اجازه وبلاگ نویسی و سایت داری داده شود.

بعد نوشت: خب در یک اتفاقی که امروز برای یکی از دوستان افتاد مشخص شد منظور ایشان مجوز برای سرویس های وبلاگ است و نه هر وبلاگ نویس.

نوشته شده توسط: شهرام در May 21, 2006 01:54 AM | آی تی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/1308

:نظرها

خوب دقت نکرديد. ايشان گفتند که محتوا را ارئه مي کنند، مورد تاييد بود مي گذارند توي وبلاگ و سايت. در اين صورت کلاً بايد دور سايتهاي پويا رو خط کشيد. فقط سايتهاي استاتيک مي تونيد داشته باشيد :)) . اين نشون ميده که اطلاعات در زمينه دنياي روي خط موجود در قوه قضاييه مال حد اقل 20 سال پيشه.

نوشته توسط: عطا at May 21, 2006 09:20 AM

در بلاگ نیوز لینک داده شد.

نوشته توسط: بلاگ‌نيوز at May 21, 2006 08:53 AM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002491.php on line 240

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002491.php on line 240