« گامی دیگر به پیش : بلاگر فیلتر شد | صفحه اول | تقلب در فروش آنلاین »

سه شنبه 5 تیر 1386

چه کسی تورم را لمس نمی کند؟

مناظره دیشب الیاس نادران نماینده تندرو مجلس و عبده تبریزی استاد دانشگاه می تواند دلایل پرهیز اقتصاددانان را از مناظره با احمدی نژاد روشن کند. در تمام مدت زمانی که عبده تبریزی صحبت می کرد نادران با نگاهی تمسخر آمیز به وی می نگریست و مرتبا به میان حرفش می دوید و در مقابل وقتی خود حرف می زد نامه اقتصاددانان را به شائبه های سیاسی و حزبی مرتبط می کرد و به این ترتیب ضعف دفاع عملکرد اقتصادی دولت در مقابل یک اقتصاد دان مسلط را به نمایش می گذاشت.
به نظر من مناظره اقتصاددانان با رییس جمهوری به هیچ رو منفعتی را نصیب اقتصاددانان نمی کرد چراکه مردم کوچه و بازاری که احتمالا پای مناظره بنشینند از حرفهای ساده و ملموس احمدی نژاد بیشتر سردر می آورند تا اصطلاحات و محاسبات اقتصادی و کلا لحن تخصصی. با منطق طرفداران رییس جمهور مثلا درباره سود بانکی گفته می شود " آیا این بد است که مردم کمتر به بانک ها سود بدهند؟ آیا این خوب است که ثروت های مردم را یکی دو نفر بالا بکشند؟ ایا ... با چنین منطقی قطعا نمی توان سر یک میز نشست. اما آنچه دولتی ها نمی توانند حتی به زبان ساده به مردم ساده فهم هم بفهمانند این است که چرا علی رغم این آمارهای مثبت و این همه عملکرد مثبت چرا سطح خرید مردم نسبت به سال گذشته این مقدار پایین آمده است.به راستی چه کسی است که امروز تورم را نسبت به سال گذشته لمس نکند؟ مشخص است که اقتصاد پاشنه آشیل دولت نهم شده و این از دستوری که برای ارسال اخبار مثبت اقتصادی روی رسانه ها ارسال شده کاملا مشخص است.اما همه میدانند این تبلیغات نمی تواند برای طولانی مدت همه را مجذوب خود کند.
واقعا حالا مشخص می شود که سیاست های دولت نهم دقیقا آن بخش هایی از جامعه را بیشتر تحت فشار قرار داده که اتفاقا در صحبت ها همواره احمدی نژاد مدعی حمایت از آنها دربرابر قدرت طلبان بوده است .

نوشته شده توسط: شهرام در June 26, 2007 03:29 PM | متفرقه

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/1487

:نظرها

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002802.php on line 232

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002802.php on line 232