« شناسایی مزاحمان ایمیل | صفحه اول | عکس هایی از نخستین روز نمایشگاه جیتکس 2007 »

پنجشنبه 15 شهریور 1386

چه کسی اسپم را دوست دارد؟

فروشگاه الکترونیکی پارس شاپ که در پست قبلی به آنها اشاره کرده بودم مطلبی روی سایت شان در دفاع از "شناسایی مزاحمان ایمیل" نوشته اند که خوب است مطلب شان را بخوانید و این هم چند نکته در پاسخ به آن:
1- من نگفتم کار شما ضد شرع، امنیت ملی و سیاسی است بلکه کار شما مصداق مزاحمت برای افراد است و این موضوع (ارسال ایمیل های ناخواسته در حد وسیع) در برخی از کشورهای جهان هم اکنون جرم محسوب می شود و دلیل آن هم دیگر برای همه واضح است: شما مطلبی را برای من می فرستید که من آن را نمی خواهم و از این رو به آن ایمیل های ناخواسته می گویند.اگر این موضوع آزاد بود شما روی نرم افزارتان امکاناتی برای جلوگیری از اسپم شدن آن برای آن ایجاد نمی کردید.
2 - من به خاطر نمی آورم ایمیل ام را روزی در دیتابیس مورد نظر شما وارد کرده باشم و به شما اجازه داده باشم که آن را به دیگران بفروشید تا به من ایمیل تبلیغاتی بفرستند.این که در دنیا چنین کاری مرسوم است و سازندگان چنین نرم افزارهایی به طراحی آن افتخار می کنید هم برای من توجیه قابل قبولی نیست که ایمیل های تبلیغاتی را دریافت کنم.
3- من مشکلی با شخص شما و شرکت تان ندارم و اگر مشکل جای دیگری است بگویید تا خودم هم بدانم ما نه با هم رقیب هستیم و نه اصلا شما را می شناسم . من فقط با ارسال تبلیغات به ایمیل ام مشکل دارم و دلم نمی خواهد شما ایمیل من یکی ( حتی اگر چهارمیلیون نفر دیگر راضی باشند) را به شرکت های مختلف بفروشید. در ضمن من هر چه سایت eBAY و آمازون را زیر رو کردم ندیدم جایی برای فروش ایمیلهای مشتریانشان داشته باشد اگر استنادتان به این سایت است باید بگویم هر چیزی که آنها در تبلیغ می نویسند را نباید باور کرد.
4- شما می پرسید اصلا آیا ما از دیوار کسی بالا رفته‌ايم؟ آيا يك ايميل تبليغاتي در ايميل شما كه خيلي راحت با يك كليك مي‌شود پاكش كرد، سخت است. من به شما پاسخ می دهم بله سخت است. ممکن است شما بانک چهارمیلیونی تان را به هزار شرکت بفروشید و هر کدام بخواهند در یک روز 20تا ایمیل بزنند فقط در یک روز به اندازه جمعیت ایران ایمیل تبلیغاتی به صندوق پستی مردم فرستاده اید. این تازه بانک شماست ببینید چندتا ازاین بانک ها شما وقت چهارمیلیون نفر را می گیرند تا از میان آنها صد نفر علاقه مند محصول پیدا شوند.بسیاری از ایمیل های واقعی لابه لای این اسپم ها گم می شوند و ساعت ها وقت همه ما روزانه صرف حذف کردن ایمیل های ناخواسته می شود.
5- در ایمیل تان نوشته اید طبق قانون مطبوعات مطلبتان را در این وبلاگ کار کنم. اولا قانون مطبوعات همچنان که از اسمش مشخص است مربوط به مطبوعات است نه سایت ها و وبلاگ ها. حتی شما هم در سایتتان فقط به مطلب من لینک داده اید. پیشنهاد می کنم شما متن همین پست را در سایت تان قرار دهید من هم تمام مطلبتان را همین جا می آورم. ممنون.

نوشته شده توسط: شهرام در September 6, 2007 08:32 PM | آی تی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/1518

:نظرها

میخواستم همین نظرات رو براشون بفرستم که دیدم خودتون نوشتید
کاملا باهاتون موفق هستم
پیروز باشید

نوشته توسط: آیدین اسلامی at September 8, 2007 12:26 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002850.php on line 241

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002850.php on line 241