« خدمات نوین بانک ملی | صفحه اول | طوفان چین به هنر هم رسید »

دوشنبه 19 فروردین 1387

درباره مرد هزارچهره

با کمی جرح و تعدیل با آنچه توکا نیستانی درباره سریال " مرد هزارچهره" گفته موافقم. مرد هزارچهره سریال پرسروصدا و بسیار پربیننده ای بود اما جز سرگرم کردن هدفی نداشت. هرچه قسمت های مربوط به نیروی انتظامی و بیمارستان و دکتر طبیبیان جذاب و پرمعنا می نمود بخش های مربوط به روشنفکران، مدیتیشن و حتی صحنه های دادگاه ، اضافه، کش دار و بی معنی بود. با این حرف توکا نیستانی هم موافقم که اساسا مهران مدیری آدم منتقدی نیست. در بهترین شرایط او ( که در استعدادش در خنداندن و سرگرم مردم شکی نیست) می تواند تعبیرهای مبهمی از کارهایش متصاعد کند چیزی که در این سریال هم به چشم آمد. مدیری و گروه نویسندگانش همین را می خواستند که مردم برای این شخصیت ها مابه ازای بیرونی پیدا کنند و این موارد را به خصوص در بخش روشنفکران با اشاره های روشن تری به نمایش در آوردند ولی در بخش های دیگر متن آنقدر ابتر و اشاره ها آنقدر خام بود که حتی خیال پردازترین آدم ها نیز نمی تواند از آن بخش ها چیزی بیرون بکشد. یا مثلا صحنه دادگاه و دفاعیات آخر اصلا چه بود؟ چی اشتباهی بود و برای چی؟ خب که چی که تو اشتباهی بودی؟ من هم تصور می کنم که "مرد هزارچهره" ازآن دسته آثاری است که خیلی زود با فروخفتن این جو طبیعی بعد از پخش آن فراموش می شود و اساسا با کارهای طنزی چون " دایی جان ناپلئون" که مردم هنوز بعد از ده ها سال دیالوگ هایش را هم از یاد نبرده اند، فاصله های زیادی داشت.

نوشته شده توسط: شهرام در April 7, 2008 10:39 PM | متفرقه

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/1572

:نظرها

كاملا با اين نظر معتقدم كه مديري اصلا آدمي در حد و اندازه ي اين تفسيرهاي سياسي كه از فيلمش مي شود نيست. من هيچ وقت مشتري فيلم هاي طنز به صورت جدي نبودم ولي از گوشه و كنار و يا هنگامي كه خانواده در حال تماشاي فيلم هاي طنز هستند در جريان اين فيلم ها قرار مي گيرم. واقعا وقتي در وب اين همه از مهران مديري به به وچه چه مي شد و از اينكه اين همه از نظام انتقاد مي كند و .. خنده ام مي گرفت. مهران مديري واقعا ثابت كرده است كه مهره اي در دست مسولان صدا و سيماست . هيچگاه مسخره كردن نمايندگان مجلس ششم و تحصنشان را فراموش نمي كنم.
فيلم او ، اصلا سياسي نبود و وبلاگ نويسان با خيالاتشان سياسي شان كردند. ولي بايد يگم در عين حال طنزي فارغ از لودگي بود و از اين جهت قابل تقدير بود.

نوشته توسط: anew1 at April 8, 2008 04:08 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002925.php on line 235

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002925.php on line 235