« Openbook اولین نوت بوک Open Source | صفحه اول | لوس بازی های فایرفاکسی؟ »

سه شنبه 14 خرداد 1387

داستان بی انتهای سطح سرویس

به نظر شما چه زمانی سطح سرویس خدمات اینترنتی مثل ADSL در ایران تضمین خواهد شد؟ و چه زمانی ما احساس می کنیم که محترمانه و در شان خودمان، موازن با عدالت واقعی بابت سرویسی که هزینه آن را می پردازیم، خدمات دریافت خواهیم کرد؟ و چه زمانی خواهد رسید که شرکتهایی که قارچ گونه برای پر کردن جیبشان در بازار ایران رشد کرده اند و اندک توان علمی برای پردازش مفهوم حقوق مشتریان را هنوز ندارند، دست از سر خدمات اینترنتی پر سرعت بر خواهند داشت و یا تلفن های VOIP را مدام در در و دیوار تبلیغ نخواهند کرد؟ کی شاهد خواهیم بود که با اولین تماس با امور پشتیبانی از ما بابت قطعی سرویس محترمانه معذرت خواهی کنند و برای قطعی پیش آمده، جبران خسارت مناسبی را در نظر بگیرند و آن را گردن مخابرات، وزارتخانه، کابل برگردان، مشکل سوئیچ و غیره نیندازند؟
ادامه داستان را بخوانید:

کارمندان بخش توسعه نرم افزار وب ساعت 9 صبح به محل کارشان می روند..............
ساعت 9 صبح: اینترنت شات. وصل است و کار می کند. (اسم شرکت برای حفظ آبرو قدری فیلتر شده است)
ساعت 9:30 : اینترنت گاها قطع و وصل می شود.
ساعت 10: اینترنت کاملا قطع است.
10:20 . تماس به خدمات پشتیبانی شات....حدود 7 نفر در صف انتظار. 23 دقیقه انتظار
10:45 گفتگو با پشتیبانی شات.... مودم را خاموش روشن کنید. فلان کنید. فلان را دوباره کلیک کنید. اثر نمی کند. در انتها: مشکل از مرکز مخابرات است تا دو ساعت دیگر بر طرف می شود.
حدود 3 ساعت کلیه کارمندان بیکار و مشغول گپ و گفتگو. اینترنت ابزار کار است . بدون بیل کلنگ زمین کندن میسر نیست.
ساعت 14:00 اینترنت وصل شد. سرعت ولی کند است.
ساعت 14:10: تماس با پشتیبانی شات. تنظیمات را بچه ها دارند در مرکز درست می کنند. انشاء تا بعد از ظهر درست می شود. سرعت خریداری شده شما چند بود؟
ساعت 15:00 برق قطع می شود و همه چیز می خوابد. سهمیه بندی برق تهران در راه است و گریبانگیر همه ماست.
ساعت 15:30 برق می اید و خوشحال. ولی باز اینترنت کند است.
ساعت 17:00 مجدد برق می رود..سرو صدا بالا می گیرد که هوا گرم است و برویم دیگر خانه.. کولر کار نمی کند چون برق نداریم.
ساعت 18:30 برق می آید. ولی اینترنت دوباره قطع است.
ساعت 19:00. نتیجه گرفتیم اصلا امروز برای کار کردن ساخته نشده و اگر خدا بخواهد و فردا برق نرود، ماهواره شرکت شات خراب نشود، اینترنت وصل باشد، مرکز مخابرات کابل برگردان نکند، فیبر نوری از جایی پاره نشود و ضمنا نرم افزار فیلترینگ قاطی پاتی همه جا را فیلتر نکند..در این شرایط شاید بتوانیم فردا کار کنیم.

به همین دلیل است که همه ترجیح می دهند در صنعت IT ایران میلیونها دلار سرمایه گذاری کنند..چون همه جیز برای یک شکست تلخ مهیا است و هیچ چیز هیجان انگیز تر از یک شکست ناگهانی در رقابت جهانی نیست.
به بازار اینترنت ایران خوش آمدید.

نوشته شده توسط: علیرضا کاشیان در June 3, 2008 12:01 AM | آی تی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/1587

:نظرها

من فکر میکنم که مشکلات ما فقط به اینترنت محدود نمیشه و به قول ناصرالدین شاه همه چیزمون باید به همه چیزمون بیاد.
متاسفانه الان در جامعه ما طوری شده که آدم به دوستش هم نمیتونه اطمینان کنه و خیلی راحت همه سر هم کلاه میگذراند مثل آب خوردن!

نوشته توسط: رضا شیرازی at July 15, 2008 11:56 AM

مطلب شما کاملاً بجا و صحیح است اما مگر ما در بقیه موارد مشکلات اینچنینی نداریم. مثلاً صنعت خودرو و سرویسهای بسیار بد بعد از فروش (گاهی اوقات حین فروش) و یا بانکداری الکترونیکی و .... مشکل اینجاست که مسئولین گرانقدر حاضر به میدان دادن به افراد شایسته نیستند. به عبارت دیگر شایسته سالاری که یک زمان کلمه مد روز بود امروزه به یک عبارت نا مانوس و با عرض پوزش به یک کلمه تمسخر آمیز تبدیل شده است.

نوشته توسط: ناهید at June 9, 2008 01:10 PM

بسم الله
سلام


جانا سخن از دهان ما می گویی


یاحق

نوشته توسط: . at June 6, 2008 08:44 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002943.php on line 273

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/002943.php on line 273