« فیلمی درباره N97 نوکیا | صفحه اول | آیکان فارسی می‌شود؟ »

شنبه 24 مرداد 1388

گوشی سامسونگ با سیستم عامل آندروید

هفته قبل توسط یکی از دوستان گوشی آندرویدی سامسونگ یعنی گالاکسی برای به دستم رسید. نفس حضور گوگل روی تلفن همراه خود به خود جذاب و کنج‌کاوی برانگیز هست اما این که چرا گوگلی‌ها به سراغ HTC و حالا سامسونگ رفته‌اند هم جالب است. آندروید سیستم عاملی است که گوگل در حال حاضر توسعه آن را از گوشی‌های تلفن همراه شروع کرده و قرار است نسخه روی PC‌ آن نیز در آینده معرفی شود. آنچه انتخاب گوگل را شاخص می‌کند توجه به شکل بازار و رقابت در آن است، هم از این روست که که گوگل به سراغ برندهایی رفته که از قضا سیستم عامل رو به انقراض " ویندوز موبایل" هم در پیش از آن به سراغ آن‌ها رفته بود.
ما همه از گوگل همواره انتظار معجزه داریم اما گوگل هم به خوبی می‌داند که معجزه با یک حضور اتفاق نمی‌افتد. برای بالا رفتن از پلکان بازار موبایل گوگل ابتدا باید حریف ضعیف‌شده و ساده‌تر در این عرصه( ویندوز) را پشت سر بگذارد.

ساده مثل گوگل
ویژگی گوگل حرکت به سادگی و یا ساده‌کردن ابزارهای پیجیده است. در سیستم عامل آندروید هم به همین نسبت دسترسی به منوها ساده‌تر از سایر سیستم عامل‌هاست. با این حال اصرار گوگل هم بیشتر روی دسترسی‌های آیکونیک است تا گیرانداختن کاربر در قید و بندهای منوهای کشویی (‌ نقطه ضعف سیستم‌عاملی چون سیمبین). همین نکته می‌تواند دامنه علاقه‌مندان به این گوشی را از گوشی‌بازها و طرفداران تکنولوژی هم فراتر ببرد.
علیرغم سرعت بسیار بالای دستگاه که هم به خاطر پردازنده 528MHz کوالکوم و هم ( شاید) به دلیل نوع طراحی سیستم عامل است سیستم تاچ آن چندان بهتر از سایر گوشی‌های لمسی بازار نیست و البته هنوز تا سیستم مولتی تاچ آیفون هم فاصله دارد.
مزیت‌های دیگر آن شامل ایجاد سریع ویجت در هر نقطه از دسک‌تاپ، توسعه دسک‌تاپ موبایل، صفحه نمایش AMOLED و باتری 1500mAh است.
این گوشی که احتمالا طی روزهای آینده معرفی و در همین فصل فر,ش آن شروع می‌شود، حدودا کمتر از 500 دلار قیمت‌گذاری خواهد شد که به نسبت رقبای خود در این رده گوشی قیمت پایین‌تری خواهد بود.
این را هم اضافه کنم در این مدت نتوانستم آن را به GPRS همراه اول متصل کنم و تصاویر پنج مگاپیکسلی دوربین آن هم چندان با کیفیت نبود.

نوشته شده توسط: شهرام در August 15, 2009 03:16 PM | تکنولوژی

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/1639

:نظرها

سلام آقا شهرام
این i7500 رو چجوری و از کجا تهیه کردین؟
بعد آنلاک کردن نمیخواست؟

شهرام: خیر آنلاک نمی‌خواست و ما از طریق یکی از دوستان که در بازار تلفن همراه فعال هستند تهیه کردیم و بعد از چند روز به ایشان پس دادیم .

نوشته توسط: مهرشاد at September 11, 2009 02:54 AM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/003011.php on line 248

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/003011.php on line 248