« بسته های رویایی همراه اول | صفحه اول | اپل چه بر سر نوکیا آورده؟ »

چهارشنبه 27 مرداد 1389

برای علی کریمی!

این روزها از همه کس و همه جا درباره علی کریمی تفسیر و قضاوتهای مختلف شنیدیم جز خود او. همه ما می دانیم که روزه خواری کار ناپسندی است ولی بردن آبروی آدم ها و رسانه ای کردن موضوعی که صحت آن زیر سوال است از آن کار بد تر است.
روزه خواري نكردن و پایبندی به ارزشهای دینی چیزی نیست که در مدرسه و دانشگاه و تلویزیون یاد گرفته باشیم. همه اینها علاوه بر وظایف دینی جزیی از فرهنگ ایرانی و تربیت خانوادگی ماست و به نظرم دین مدارانی که رفتاری با تساهل و همسو با باورهای جامعه داشته اند تاثیر بهتری در مردم گذاشته اند.استفاده ابزاری از موضوعات مذهبی ضربه جبران ناپذیری هم به مذهب وارد میکند.
این مطلب کوتاه ادای دینی است به بازیکنی که در سالهای متمادی در تیم ملی کشورمان و بسیاری باشگاههای فوتبال موجب افتخار نام ایران شد.
من کلا سه بار با علی کریمی دیدار داشتم. دو بار در لابی هتل ها و یک بار هم در یک نمایشگاه ماشین. در هر سه باری که او را دیدم رفتار فروتنانه و احترام آمیز وی موجب شد تا تصویری واقعی و مثبت از خودش در ذهن من ایجاد کند.
خوشبختانه یکی از مهارتهایی که در این سالها یاد گرفته ام شناخت آدم ها در برخوردهای کوتاه است. فراموش نمی کنم وقتی برخی بازیکنان فوتبال روی مبلمان لمیده بودند و دنبال جلب توجه دخترکان بودند چطور علی کریمی جلوی پای من پا شد و هر بار به ابراز محبت من پاسخ داد و تشکر کرد. به چنین آدمی با این منش و رفتار این وصله ها نمی چسبد. امیدوارم کسانی که فکر می کنند  می توان جادوگر فوتبال ایران را از دل طرفداران بیرون کرد در رفتارشان تجدید نظر کنند.

نوشته شده توسط: رضا هاشمی در August 18, 2010 08:04 AM | فرهنگ

Trackback Pings

براي ارسال دنبالک از لينک زير استفاده نماييد
http://itiran.net/cgi-bin/mt/itiran-tb.cgi/1646

:نظرها

با این مساله به بدترین شکل برخورد شد. یا باید روزه خوری رو رسانه ای نمی کردند یا حالا که کردند اینقدر بد برخورد نمی کردند. متاسفانه تو این قضیه احکام دین و روضه هم مسخره شد.

نوشته توسط: احمد at September 1, 2010 03:05 PM

نوشتن يک نظر
اطلاعات من را حفظ کن 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/003025.php on line 238

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/003025.php on line 238