سرگرمی

دوشنبه 16 دی 1387

از زیمنس تا محرمعلی مافکو!

امشب به همراه یکی از دوستان پس از خرید سیزن آخر سریال های ترمیناتور و بیست و چهار و اکس اند د سیتی :) و هیروز و پریزن برک در مسیر برگشت از خیابان جمهوری به سرمان زد تلفن بی سیم اصل آلمانی بخریم :) به همین دلیل وارد مغازه ای شدیم و گوشی زیمنس اصل آلمانی مدل S645 با گارانتی عکاظ کیش توجه مان را جلب کرد!
قیمت ۳۱۰ هزار تومانی و روحیه مهندسی اصفهانی ما باعث شد تا با پیروی از روش top down approach به سایر مدل های موجود توجه بیشتری نماییم در طول این چرخه مهندسی انواع مدل های e455 , s455 ,a245 مورد ارزیابی مهندسی قرار گرفت و با توجه به اینکه قیمت همه اینها بالای ۲۰۰ بود تصمیم به تغییر برند گرفتیم.
با توجه به عدم علاقه به گوشی های پاناسونیک یک گوشی با طراحی ارگونومیک با مارک مافکو توجه مان را جلب کرد!
مافکو! با گارانتی بلند مدت عکاظ کیش با طراحی و مهندسی کشور کانادا! همراه با یک موتور هوندا به عنوان جایزه!
با توجه به به ظاهر جالب و امکانات نسبتا معقول و ارزیابی ظاهری یک گوشی بی سیم مافکو مدل ام ۵۵۰ خریدم. پشت جعبه آن هم خیلی شیک نوشته دیزاین اند انجینیرد این کندا با یک علامت CE گنده به نشانه استاندارد اتحادیه اروپا!
بعد از آمدن به خانه اولین کاری که کردم جستجوی نام این گوشی زیبای کانادایی بود و با کمال تعجب چیزی جز چند صفحه فارسی پیدا نکردم.
با توجه به دامنه mafco.biz حک شده روی جعبه کنار برگ چنار پرچم کانادا انتظار نداشتم این یک برند معروف باشد اما تنها چیزی که فکر آنرا نمی کردم این بود مافکو مخفف Moharram Ali Fadavi Co باشد. که احتمالا همان کسی است که تجارتخانه عکاظ کیش را دارد.
الان نمیدونم چی باید بگم! من که از خریدم راضیم فقط ای کاش آقای محرمعلی خان اسم واقعی خودش را روی جعبه کنار پرچم ایران می گذاشت. باور کنید چیزی از ارزش کارش نمی شد.
ما هم از این پس به جای اینکه پز بیژن طراح نامدار ایرانی را بدهیم می گفتیم فقط و فقط محرمعلی!!! :)

mafco-biz.jpg

نويسنده: رضا هاشمی | 01:03 AM | نظرها 6 | دنبالک 0

دوشنبه 31 تیر 1387

بی تو لپ تاب شبی...

مطمینا وقتی فردوسی زیر نور شمع نوشت "ز نیرو بود مرد را راستی..." هیچ ربطی به راستگویی و وزارت نیرو و کلا قطع برق و این چیزها نداشته!
امروز اجبارا دو بار توفیق صرفه جویی در مصرف برق نصیب ما شد.(چیزی نیست! همش 4 5 ساعت)
من به اصرار یکی از دوستانم با 121 تماس گرفتم. گفتم آقا! به همون نشونی که اون آقای بلند مرتبه مصاحبه فرمودند و امر کردند که در صورتیکه شهروندان تهرانی با دو بار قطعی برق در روز مواجه شدند با ما تماس بگیرند و اختلال را گزارش کنند، من هم زنگ زدم.
جناب اپراتور با پر رویی هر چه تمام گفتد "امروز کل تهران دو بار قطع شده و بین حرف تا عمل فاصله زیاده! و تق !!!"

عجب! خوب عزیز من! وقتی دو بار قطع میکنید دیگه مصاحبه نکنید بگید به 121 زنگ بزنید. خدای نکرده ممکنه فکر کنند دروغ گفتید و از همه بد تر کارمنداتونم ضایعتون میکنند!
این نوشته زیر تابش نور لپ تاپ (از این پس لپ تاب) مرقوم شد.
تمام!

نويسنده: رضا هاشمی | 11:18 PM | نظرها 7 | دنبالک 0

شنبه 8 تیر 1387

لطفا مرا نشویید


عموما با جمله تاریخی " من را بشویید" پشت شیشه کثیف برخی خودروها اشنا هستید. حالا اما یک هنرمندبه نام اسکات وید پیدا شده که در صورت پیدا کردن یک شیشه کثیف سریعا آن را به یک تابلوی هنری تبدیل میکند جوری که آدم دیگر دلش نمی آید آب روی خودرو بگیرد. ما که پنج شنبه بعد از یک ماه مجبور شدیم بوم نقاشی آقای اسکات را تمیز کنیم اما شما می توانید " او را نشویید" شاید در مسیر اسکات وید یا عزیز دیگری قرار گرفت.
برخی از آثار این هنرمند گرامی را ملاحظه بفرمایید

نويسنده: شهرام | 12:08 PM | نظرها 1 | دنبالک 0

دوشنبه 9 اردیبهشت 1387

تجربه سقوط

سقوط همیشه هم بد نیست. البته سقوطی که پایانش به له شدن نینجامد! بانجی جامپینگ ورزش جدیدی است که اخیرا یک دستگاه از آن در بام تهران نصب شده. علاقه مندان از یک دکل چهل متری بالا می روند و سپس به پایین می پرند. پس از چندین متر سقوط ازاد یک کش قوی که به پاهای فرد پرنده وصل می شود او را به شکل یویو به این طرف و ان طرف پرتاب می کند. گفته اند که کلیه موارد ایمنی را رعایت می کنند و تمامی وسایل هم خارجکی است. در عکس م.ر.بهنام رئوف را می بینید که که گفته می شود نخستین روزنامه نگار جراید
( نقل به مجری محل پرش)ی است که از این دکل پریده است. بقیه عکسهایش را >هم می توانید اینجا مشاهده کنید.

- علیرضا شیرازی هم از تجربه سقوط اش نوشته
- یک عکس دیگر از همین جا در فلیکر

- رئوف تجربه پریدنش را به صورت یک گزارش در دنیای اقتصاد منتشر کرده .

نويسنده: شهرام | 12:36 PM | نظرها 5 | دنبالک 0

جمعه 19 بهمن 1386

تصویر روابط فرهنگی ایران و ونزوئلا

یک گروه مستند ساز ایرانی که در ونزوئلا به سر می برد توسط افراد ناشناس غارت و کارگردان نیز با چاقو زخمی شد. جالب آنکه این گروه براي تصوير روابط فرهنگي و دوستي بين ايران و ونزوئلا داشتند فیلم می ساختند.

نويسنده: شهرام | 11:42 PM | نظرها 0 | دنبالک 0

شنبه 26 آبان 1386

بدون شرح!

امروز یک مطلب از ایسنا خواندم با این عنوان:

مجري طرح بمب گوگلي عليه ياهو:
تحرک وبلاگ‌نويسان ايران موجب پاسخ دادن ياهو شد
ايسنا نشان داد که يک رسانه‌ي ملي است
*عذرخواهي مردم آمريکا از ايرانيان*

نويسنده: رضا هاشمی | 01:55 PM | نظرها 1 | دنبالک 0


 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/fun/index.php on line 295

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/fun/index.php on line 295