تکنولوژی

پنجشنبه 14 اردیبهشت 1391

عدم امکان عدم تایید انصراف از انصراف دریافت یارانه!

enseraf.png

نويسنده: رضا هاشمی | 09:49 PM | نظرها 0 | دنبالک 0

شنبه 16 آبان 1388

تلویزیون HDTV برتر از رویا تا واقعیت

این روزها بسیاری از خانواده های ایرانی به خرید تلویزیون های پهن Plasma و LCD روی آورده اند و بدون آگاهی از برخی جزییات فنی اقدام به خرید این تلویزیون ها میکنند و در بسیاری از موارد پس از رفتن به خانه و ملاحظه تصویر نهایی دلسرد می شوند.
به طور کلی تصویر تلویزیون های HDTV که در فروشگاهها دیده میشود از منبع تصویری با کیفیت خیلی بالا FULL HD تامین می شود که مشخصات فنی آن با وضعیت پخش کانالهای شبکه های تلویزیونی ایران تطابق ندارد. در این مطلب سعی میکنم اطلاعاتی در مورد انواع سیگنالهای تصویری و تفاوت آنها و جزییاتی درباره تلویزیون Panasonic G10 به عنوان یکی از بهترین تلویزیون های Full HD پلاسما موجود در ایران و دنیا ارایه کنم و روشن کنم که چرا تصویر این تلویزیون برای استفاده کاربران ایرانی از حد توقع کمتر است و چرا برخی رقبای آن مثل Samsung B690 تصویر بهتری به بیننده ایرانی میدهند.

یکی از مهم ترین نکات در کیفیت خروجی گیرنده های تلویزیونی توجه به کیفیت سیگنال ورودی اصلی است. برای اینکه از یک تلویزیون با کیفیت بالا یک خروجی با همان کیفیت بگیرید لازم است تا سیگنال ورودی شما نیز از نوع HD یا High Definition باشد و در غیر اینصورت با افزایش کیفیت روبرو نخواهید شد. حال جالب است بدانید که تقریبا 90 درصد مواردی که کاربران ایرانی با تصویر سر و کار دارند با تصویر با کیفیت استاندارد یا SD مخفف Standard Definition است.

کانالهای تلویزیون ایران همگی با کیفیت SD هستند که همان کیفیت تلویزیون های لامپی PAL, SECAM است که در ایران به صورت پال 576i با فرکانس 50 هرتز ارسال می شود.استاندارد SD شامل سیگنالهای ۶۰ هرتز NTSC به صورت 480i نیز می شود.
لازم به توضیح است که 576 به معنای 576 سطر قابل نمایش و i مخفف interlaced بدین معنی است که تصویر در دو نوبت ارسال می شود یکبار ردیف های فرد تصویر و بار دیگر ردیف های زوج تصویر و با این توصیف فرکانس 50 هرتز pal عملا موجب ایجاد 25 فریم یا قاب نمایشی کامل در ثانیه میگردد.
پخش دیجیتالی تلویزیون های ایران نیز که تازگی در تهران راه اندازی شده است نیز همان کیفیت را دارد. در واقع اطلاعات چند کانال با کیفیت SD به صورت دیجیتال تبدیل شده و پس از فشرده سازی از یک فرستنده مشترک ارسال میشود.
در این حالت تلویزیون باید مجهز به سیستم دریافت سازگار با dvb-t باشد که یا در داخل سیستم گیرنده موجود است و یا توسط دستگاه جانبی set top box تامین می شود و کانال های DV-PAL از سیگنال دیجیتال ارسالی رمز گشایی می شوند.
اغلب کانالهای ماهواره ای نیز به صورت SD ارسال میشوند و حتی در موارد معدودی که امکان دریافت کانالها به صورت HD موجود باشد محدودیت در گیرنده ماهواره ای موجب می شود تا کیفیت سیگنال خروجی به SD محدود شود و تلویزیون HD تاثیری در افزایش کیفیت ندارد.
فیلم های ویدیویی که از DVD player ها پخش میشود نیز در واقع به صورت SD-DVD هستنند که ما آنها را به عنوان DVD می شناسیم

بنابراین در تمام موارد فوق تلویزیون HD شما چیزی جز یک صفحه نمایش بزرگتر نیست و به دلیل کیفیت کمتر سیگنال ورودی که SD است نمی تواند کیفیت HD برای شما تامین کند.

در این موارد که کیفیت ورودی از حداکثر کیفیت قابل نمایش تلویزیون های HD کمتر است تلویزیون باید سیگنالها را بهبود داده و برای نمایش روی یک صفحه نمایش پهن تر آماده نماید و با استفاده از پردازشهای دیجیتالی تصویری تا حد امکان کیفیت و شفافیت بیشتر را به بیننده تلویزیون عرضه نماید.

در فرآیند فوق الذکر ابتدا سیگنالهای 486i و 576i از حالت interlaced به حالت progressive یا یکپارچه 486p و 576p تبدیل شده و سپس برای نمایش در صفحه بزرگتر وارد فرآیند upscaling می شوند.

تلویزیون HDTV که این عمکرد deinterlacing و upscaling را به نحو بهتری انجام دهد در نمایش با کیفیت تصاویر SD موفق تر است و در صورت داشتن کیفیت بهتر صفحه نمایش و شفاقیت و دقت رنگ بهتر می تواند بهترین تجربه تصویری را در اختیار بیننده قرار دهد.

برای مقایسه و درک بهتر اهمیت نمایش صحیح تصاویر SD در تلویزیونهای HDTV توجه شما را به بررسی مدل اروپایی تلویزیون TX-P42G10 که سازگار با سیستم پال و تقریبا مشابه مدل TH-P42G10 موجود در بازار ایران است جلب میکنم.
سری V10 سری پیشرفته تر پلاسما NeoPDP است که مدل TX-P42V10 در حال حاضر در ایران موجود نیست و ظاهرا مدل های 50 اینچ یا بالاتر وارد ایران خواهند شد.

در بررسی که سایت HDTVTEST انجام داده به یک پسرفت جدی در کیفیت نمایش تصاویر SD تلویزیون های سری برتر NeoPDP پلاسما پاناسونیک یعنی سری G10 و V10 مواجه شده است.

مشکل این تلوزیون ها در deinterlace کردن سیگنال SD پال 576i است. در مواردی که سیستم Deinterlacing تلویزیون استفاده نشود یعنی در مواقعی که کل فرآیند Upscaling تلویزیون Bypass بشود این مشکل به چشم نمی رسد. اما برای ملاحظه تفاوتها به تصاویر زیر توجه کنید:

تصویر اول:
576i over HDMI from a Toshiba HD-E1 HD DVD player
576i.jpg

تصویر دوم:
576p over HDMI from a Toshiba HD-E1 HD DVD player
576p.jpg
تصویر سوم:
1080p over HDMI from a Sony PS3 with [DVD Upscaler] set to Normal
1080p.jpg
تصویر اول که لبه ها را نرم و نا واضح کرده خروجی معمولی سیگنال SD پال یا 576i در G10 است. تصویر ۲ خروجی 576p است و تصویر ۳ که با تصویر ۲ تفاوت کیفیتی ندارد خروجی 1080p از یک دستگاه کنسول ps3 است که upscaling در سمت کنسول انجام شده و تلویزیون bypass شده است.
تشابه تصویر ۲ و تصویر ۳ نشان میدهد که مشکل تلویزیون در deinterlace کردن سیگنال 576i به 576p است و مشکل مربوط به upscaling نمیشود و سیگنال 576p را به خوبی upscale مینماید ولیکن متاسفانه انواع استفاده های ما در ایران تصویر ورودی به صورت 576i است.

این منبع در انتها متذکر می شود که مشکی عمیق و رنگ طبیعی و وضوح حرکت این تلویزیون ها می تواند تا حدی این نقص نمایشی را تحت تاثیر خود قرار دهد ولیکن موجب حذف آن نمی شود.
پاناسونیک این نقص تصاویرSD در deinterlacing را در مدل پیشرفته تر V10 هم اصلاح نکرده است.
برای اینکه اثر واقعی این نقص نمایش تصاویر SD روشنتر شود به دو مثال تصویری نیز توجه کنید.

تصویر اول روی پلاسما پاناسونیک
Simon Cowell in Britain’s Got Talent, displayed on Panasonic V10 plasma
simon-cowell-panasonic-v10.jpg

تصویر دوم روی یک led tv سامسونگ
Simon Cowell in Britain’s Got Talent, displayed on Samsung F96 LED-based LCD
simon-cowell-samsung-f96.jpg

برای اینکه خوب متوجه افت بشوید نگاهی به راه راه های روی کت این آقا در عکس پایین بیاندازید. این راه راه ها کلا در تصویر اول حذف شده و قابل دیدن نیست. هاشور های داخل یقه هم به همین نسبت است.

این جزییات قطعا از فاصله چهار متری مشخص نیست اما از فواصل متوسط مثلا دو متری می تواند قابل توجه باشد. با این شرایط هنگام خرید در نظر داشته باشید که آخرین مدل تلویزیون پلاسما پاناسونیک با وجودی که برای تصاویر FullHD امتیازات بسیاری دارد ولی برای پخش تصاویر SD در ایران بهترین انتخاب نیست و مدل های LCD نزدیک به آن نظیر سری ال سی دی سامسونگ B690 که از قابلیت upscaling خیلی بهتری برای تصاویر SD برخودارند می توانند انتخاب بهتری باشند ضمن اینکه از انواع امکانات متنوع تلویزیونهای سامسونگ نظیر ورودی های usb یا شبکه با قابلیت پخش HD هم برخوردار می شوید. امکاناتی که در تلویزیون های پاناسونیک با خرید تجهیزات جانبی امکان پذیر است.

علاقمندان برای مقایسه دقیق تر برای کاربر ایرانی به مفاله CNET مراجعه کنید:
Samsung LCD B690 vs Panasonic Plasma G10

نويسنده: رضا هاشمی | 10:30 AM | نظرها 4 | دنبالک 0

شنبه 24 مرداد 1388

گوشی سامسونگ با سیستم عامل آندروید

هفته قبل توسط یکی از دوستان گوشی آندرویدی سامسونگ یعنی گالاکسی برای به دستم رسید. نفس حضور گوگل روی تلفن همراه خود به خود جذاب و کنج‌کاوی برانگیز هست اما این که چرا گوگلی‌ها به سراغ HTC و حالا سامسونگ رفته‌اند هم جالب است. آندروید سیستم عاملی است که گوگل در حال حاضر توسعه آن را از گوشی‌های تلفن همراه شروع کرده و قرار است نسخه روی PC‌ آن نیز در آینده معرفی شود. آنچه انتخاب گوگل را شاخص می‌کند توجه به شکل بازار و رقابت در آن است، هم از این روست که که گوگل به سراغ برندهایی رفته که از قضا سیستم عامل رو به انقراض " ویندوز موبایل" هم در پیش از آن به سراغ آن‌ها رفته بود.
ما همه از گوگل همواره انتظار معجزه داریم اما گوگل هم به خوبی می‌داند که معجزه با یک حضور اتفاق نمی‌افتد. برای بالا رفتن از پلکان بازار موبایل گوگل ابتدا باید حریف ضعیف‌شده و ساده‌تر در این عرصه( ویندوز) را پشت سر بگذارد.

ساده مثل گوگل
ویژگی گوگل حرکت به سادگی و یا ساده‌کردن ابزارهای پیجیده است. در سیستم عامل آندروید هم به همین نسبت دسترسی به منوها ساده‌تر از سایر سیستم عامل‌هاست. با این حال اصرار گوگل هم بیشتر روی دسترسی‌های آیکونیک است تا گیرانداختن کاربر در قید و بندهای منوهای کشویی (‌ نقطه ضعف سیستم‌عاملی چون سیمبین). همین نکته می‌تواند دامنه علاقه‌مندان به این گوشی را از گوشی‌بازها و طرفداران تکنولوژی هم فراتر ببرد.
علیرغم سرعت بسیار بالای دستگاه که هم به خاطر پردازنده 528MHz کوالکوم و هم ( شاید) به دلیل نوع طراحی سیستم عامل است سیستم تاچ آن چندان بهتر از سایر گوشی‌های لمسی بازار نیست و البته هنوز تا سیستم مولتی تاچ آیفون هم فاصله دارد.
مزیت‌های دیگر آن شامل ایجاد سریع ویجت در هر نقطه از دسک‌تاپ، توسعه دسک‌تاپ موبایل، صفحه نمایش AMOLED و باتری 1500mAh است.
این گوشی که احتمالا طی روزهای آینده معرفی و در همین فصل فر,ش آن شروع می‌شود، حدودا کمتر از 500 دلار قیمت‌گذاری خواهد شد که به نسبت رقبای خود در این رده گوشی قیمت پایین‌تری خواهد بود.
این را هم اضافه کنم در این مدت نتوانستم آن را به GPRS همراه اول متصل کنم و تصاویر پنج مگاپیکسلی دوربین آن هم چندان با کیفیت نبود.

نويسنده: شهرام | 03:16 PM | نظرها 1 | دنبالک 0

دوشنبه 8 مرداد 1386

رایانه یارانه ای را هدفمند کنیم

OLPC.jpg

اخیرا خبری منتشر شده در رویترز که نشان از استفاده دانش اموزان نیجریه برای دانلود تصاویر و مطالب پورنو توسط لپ تاپهای صد دلاری از روی اینترنت است. این خبر برای دولت نیجریه شوک بود و دولت را عصبانی کرد. یکی از خبرنگاران رویترز گفته است که معلوم نیست دولت نیجریه از شرکت امریکایی تولید کننده لپ تاپ عصبانی است یا از دانش اموزان نیجریه یا از این عصبانی هستند که خودشان چنین لپ تاپی برای جستجو پورنو در وب ندارند.
شرکت تولید کننده اخیرا اعلام کرده که سری جدید این لپ تاپ ها همراه فیلترهای ویژه خواهد بود که در داخل بدنه سیستم عامل نصب شده است.

نويسنده: علیرضا کاشیان | 01:20 AM | نظرها 1 | دنبالک 0

سه شنبه 12 تیر 1386

PressTV پرس شد...

presstv_docs.jpg

"وب سايت www.presstv.com طراحي ساده اي دارد اما کاربردي و مدرن است. دسترسي به فيد وب سايت و نيز امکان دريافت خبرها با موبايل و ديدن مستقيم برنامه هاي شبکه (البته با اينترنت پرسرعت) از امکانات وب سايت است."

این بخشی از مصاحبه خواندنی پرستو دو کوهکی از شرق با یکی از مسوولین PressTV است.
ادامه مطلب را ببینید...

کیفیت این کار مدرن و کاربردی در حدی است که دسترسی به وب سایت آن www.presstv.com امکان پذیر نیست وقریب به 4 ساعت است که من از Down بودن آن مطلعم و ظاهرا زیر بار فشار تعداد بالای بازدید کننده ها پرس شده است.
متاسفانه مشکلات گریبانگیر تبلیغات محیطی نیز بود به گونه ای که در یک جمله انگلیسی بیلبورد تبلیغاتی آن کلمه کانال با غلط املایی دیده می شد: "Iran's First English News Chanel"
در هر صورت تا آنجایی که به تجربه من بر میگردد می توانم بگویم که کار بزرگ کردن فقط به معنای پول زیاد خرج کردن نیست.

پانوشت:
مطلب قبلی باعث شد با نگاه دقیقتری به سایت و سرور PressTV نگاه کنم. برخی مشکلات فنی گریبانگیر سایت اینترنتی PressTV است. امید وار بودم که مشکلات فقط در همین سطح باشد و در خود تلویزیون با کاری حرفه ای و عالی در حد و انداره های تلویزیون الجزیره روبرو شویم. مطلب سایت الف در مورد این شبکه را می خواندم که هنوز به نیمه های مطلب نرسیده بودم آه از نهادم سرازیر شد!
ببنید کلمه DocumentAries را چگونه نوشته شده است . ظاهرا مشکلات زبان انگلیسی بیش از حد مورد پیش بینی است و بهتر است اول مشکل زبان حل شود.
در هر صورت امیدوارم دست اندر کاران بصورت حرفه ای تری این شبکه را در سطح جهانی مطرح نمایند.

نويسنده: رضا هاشمی | 09:28 PM | نظرها 3 | دنبالک 0

پنجشنبه 6 اردیبهشت 1386

اینترنت در فضا

امروز خبر جالبی خواندم که با وجود اینکه چند روزی از انتشار آن می گذرد اما جالب توجه است. مدیر شرکت intelsat اعلام کرده که تا سال 2009 اولین router در درون ماهواره ها نصب میشود و به این شیوه امکان استفاده از مخابرات ماهواره ای با استفاده از پروتکل ها و فناوریهای موجود اینترنتی فراهم می شود.
همانند Arpanet که در سال 1960 کاربرد نظامی داشت و بعدا به صورت اینترنت امروزی در آمد این شبکه مخابراتی با نام Iris نیز کاربرد نظامی دارد اما می توان پیش بینی کرد که بعد از یک دهه کار برد های تجاری یا عمومی هم برای آن در نظر گرفته شود.
اصل این خبر را از اینجا می توانید بخوانید.

نويسنده: رضا هاشمی | 02:11 PM | نظرها 0 | دنبالک 0

پنجشنبه 19 بهمن 1385

دکتر اسلامبولچی و دنیای اقتصاد
روز گذشته، چهارشنه، 18 بهمن 85، بر روی صفحه اول روزنامه دنیای اقتصاد عکس آقای دکتر حسین اسلامبولچی که مدیر سابق AT&T Labs در ایالات متحده بوده اند، به چاپ رسیده است... البته مصاحبه مفصلی با ایشان انجام شده که در این روزنامه می توانید بطور آنلاین بخوانید... مصاحبه ایشان شامل مواردی همچون موضوع پهنای باند به عنوان شاخص توسعه، آینده شبکه های آنالوگ، خصوصی سازی و حتی WEB 2.0 است...باید به شهرام شریف نیز تبریک گفت برای انجام این مصاحبه زحمت کشید.

More infor about Dr. Eslambolchi on Wikipedia

نويسنده: علیرضا کاشیان | 08:55 AM | نظرها 1 | دنبالک 0

شنبه 7 بهمن 1385

Nokia N800

بله...گوشی موبایل که شاید نشود گفت...ولی Nokia N800 حرفهای جدیدی برای نسل آینده تلفنهای همراه دارد...N800 یک تلفن همراه از نوع نسل دوم یا سوم نیست.
این یک کامپیوتر کوچک جیبی با سیستم عامل لینوکس و صفحه نمایش عریض است. این دستگاه جدید بر اساس IP Telephony عمل می کند.. در جاهایی که WiFi وجود دارد، دیگر شبکه سلولی معنا ندارد. گسترش شبکه های بی سیم و افزایش سرعت اینترنت بی سیم و توسعه WiMax دیگر جای اپراتورهای موبایل در طی سالهای آتی را تنگ خواهد کرد... منتظر نسل جدید گوشیهای اینترنتی باید باشیم . نکته قابل توجه اینکه فعلا بدنبال این گوشی در ایران نباشید..خیلی برای تماس به شما کمک نمی کند مگر اینکه شیفته نوآوری هستید.. احتمالا وارداتی هم از این نوع گوشی نخواهید دید.

نويسنده: علیرضا کاشیان | 10:18 PM | نظرها 0 | دنبالک 0

دوشنبه 25 دی 1385

آینده تکنولوژی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

در مصاحبه یکی از موفق ترین مدیران اسبق شرکت AT&T نکات جالبی در زمینه آینده مخابرات تا روند رو به رشد تکنولوژی شبکه های کامپیوتری دیدم که فکر کنم قید آنها خالی از لطف نیست. شایان ذکر اینکه AT&T از بزرگترین شرکتهای مخابراتی ایالات متحده است که در زمینه توسعه زیرساخت و ارائه سرویسهای شبکه های کامپیوتری در آمریکا کاملا شناخته شده و صاحب نام است. نکته قابل توجه اینکه با توجه به نکاتی که این مدیر سطح بالا به آنها اشاره نموده است، شاید اگر ما برای 10 سال یا 20 سال برنامه بلند مدت داریم و همه مسولولین سنگ برنامه پیشرفته 20 ساله و یا ایران در سال 1400 می زنند، باید ببینیم آیا با برنامه ریزی فعلی و نگرشی که اکنون به وجود سرویسهای مخابراتی پیشرفته در ایران در مدیران خود سراغ داریم، آیا با جایگاه واقعی آن در 15 سال آتی منطبق خواهیم شد؟
خوب به روند توسعه نگاهی بیندازیم:

10- شبکه اترنت معمولی در همه جا توسعه خواهد یافت و اغلب منازل به آن مجهز خواهند شد. پهنای باند نیز برای نرم افزارهای حجیم و سرویس به کاربران نهایی رشد بالایی خواهد داشت.
9- از مدیریت اطلاعات به سمت مدیریت دانش حرکت کرده و دیگر توسعه تجارتها بر اساس کاوش دانش خواهد بود نه بر اساس مدیریت اطلاعات.
8- خطوط تلفن سیمی و مخابرات بی سیم در هم ادغام خواهد شد و در سال 2020 دیگر تلفن سیمی کاملا یک ارتباط سنتی شبیه تلگراف امروزی خواهد شد.
هم اکنون نیز تعداد خطوط مخابراتی بی سیم از خطوط سیمی فراتر رفته است.
7- محدوده های مخابراتی از بین خواهد رشد. شبکه های مخابراتی مبتنی بر IP مرز جغرافیایی مخابراتی را بی مفهوم می کند. دیگر تماس تلفن با همسایه بقلی یا تماس با دوستی در آفریقا تفاوتی نخواهد داشت.این امر با توسعه پهنای باند تحقق خواهد یافت.
6- مشارکت الکترونکی و کار از روی اینترنت، مفهوم دفاتر فیزیکی را از بین خواهد برد.
5- شبکه های مبتنی بر سنسور توسعه خواهند یافت. IPv6 در همه جا به کار گرفته خواهد شد. به عنوان مثال شما برای تنظیم قسمت های مختلف اتوموبیل به آدرس IP آنها نیاز پیدا خواهید کرد.
4- پهنای باند بی سیم بطور متوسط رشد بالایی پیدا خواهد کرد. طبق قانون مور، در سال 2010 متوسط 40 مگابیت بر ثانیه پهنای باند بی سیم خواهیم داشت (دقت کنید متوسط جهانی منظور است) و در سال 2020 یک گیگابیت بر ثانیه.
3- همگرایی بین نرم افزارهای کاربردی و بخش مخابراتی ایجاد خواهد شد. دیگر شبکه شما همان کامپیوتر شماست. عمده عملیات بر روی لبه های صورت خواهد گرفت. (کمی فنی ترجمه شده است . فکر کنم دوستان شبکه ای بهتر متوجه خواهند شد.)
2- امنیت امری مهم خواهد بود. زیرساختهای قوی تری نیاز داریم. در آینده هر 5 ثانیه یک ویروس به شما حمله خواهد کرد.
1- در طی 10 تا 15 سال (تا سال 2020) IP همه چیز تحت سیطره خود در می آورد. دیگر همه نرم افزارها و سیستمها توسط IP با یکدیگر گفتگو می کنند.

سه پیش بینی جالب دیگر:
تا سال 2010، شبکه های کامپیوتری به قدری هوشمند خواهند شد که خودشان علاوه بر تشخیص معایب، به رفع آنها خواهند پرداخت و نظارت دقیقه به دقیقه مدیران شبکه را نیاز ندارند. رادیوهای هوشمند بوجود خواهند آمد که دیگر FCC نیاز نیست بر روی اسپکتروم باند فرکانسی نظارت کند.
تا سال 2015: شبکه های کامپیوتری از حالت سخت افزاری به سمت نرم افزاری پیشروی خواهند کرد. کاملا قابل تنظیم و در دسترس
تا سال 2020: آخرین شماره تلفن سیمی ، بازنشسته خواهد شد چون همه چیز بی سیم خواهد شد.

نويسنده: علیرضا کاشیان | 08:22 PM | نظرها 8 | دنبالک 0

پنجشنبه 13 مهر 1385

ویروس جدید یاهو مسنجر...

اخیرا تعداد زیادی از کاربران اینترنت از طریق کلیک کردن بر روی یک لینک ناشناس در یاهو مسنجر به ویروس آلوده شده اند. با توجه به اینکه در روزهای گذشته تعداد زیادی از دوستان برای راه حل حذف و امن کردن سیستم هایشان از من سوال کرده اند و از طرفی دریافت این همه پیغام های ویروسی در یاهو مسنجر واقعا آزار دهنده است ، راهکار تشخیص و حذف ویروس را در اینجا معرفی می نمایم.

1- نحوه تشخیص آلوده شدن به ویروس :

بارز ترین نشانه های آلودگی به ویروس تغییر یافتن صفحه اول مرورگر وب به آدرس nsl-school.org یا mytermex.com می باشد. نشانه دیگر آن ارسال پیغام های مختلف به دوستان شما در یاهو مسنجر است که در آنها به سایت nsl-school.org یا mytermex.com آدرس داده شده است. برخی از این پیغام ها عبارتند از:
A new dangerous computer virus that can destroys all your data has just been released . Click here to know how to avoid it : http://mytermex.com?id=pc_protector
Download free MP3s : http://nsl-school.org?id=music
have you ever seen such a silly man like this ? http://nsl-school.org?id=stories

2- نحوه پاک کردن ویروس

برای سهولت کاربران غیر حرفه ای کامپیوتر مجموعه دستورات لازم در یک فایل قرار داده شده است که می توانید این فایل را داونلود و اجرا نمایید.
برای داونلود آنتی ویروس اینجا را کلیک کنید.


کاربران حرفه ای می توانند بصورت دستی این کار را انجام دهند و توضیحات لازم را از این آدرس بخوانند. ترجمه فارسی این مطالب هم در سایت winbeta.net قرار گرفته است.

3- نحوه جلوگیری از ویروسی شدن:
بهترین کار کنار گذاشتن مرورگر Microsoft Internet Explorer و استفاده از Firefox است.
برای جلوگیری موقتی از ویروسی شدن می توانید از راهکار ارایه شده توسط شرکت میکروسافت استفاده نمایید.

نويسنده: رضا هاشمی | 07:24 PM | نظرها 27 | دنبالک 0

جمعه 17 شهریور 1385

نوکیای اسم دار

اخیرا مدیر بازرگانی نوکیا اعلام کرده که برای مدلهای مختلف، از این به بعد، اسم تعیین خواهند... به این صورت دیگه لازم نیست شاید شماره های مختلف نوکیا رو حفظ کنیم.... مثلا اسم یک گوشی آلیالو و دیگری شکلات است...البته به نظر میاد نوکیا اسامی نسبتا مهیجی رو انتخاب می کنه...
نکته دیگر اینکه، اگر واقعا شماره سریال تلفنهای همراه توسط اپراتورها رجیستر شود، باید انتظار داشته باشیم که بیش از نیمی از گوشی های تلفن همراه در ایران از کار بیفتن..چون خیلی از این گوشی ها بطور قاچاق وارد شده... نمی دونم هنوز راه حلی برای تشخیص سال ساخت گوشی وجود داره یا نه...چون اگر سال ساخت و نوع گوشی از طریق شماره سریال بدست بیاد، شاید بشه یک کارهایی کرد که گوشی های زیر مدل 2006، از کار نیفتن....

نويسنده: علیرضا کاشیان | 01:31 PM | نظرها 0 | دنبالک 0

یکشنبه 5 شهریور 1385

فناوری بیومتریک کجا و ما کجا

اخیرا گزارش دفتر مطالعات زیر بنایی مرکز پژوهشهای مجلس در زمینه استفاده از فناوری بیومتریک را مطالعه کردم. به نظر می رسد که این گزارش مزایا و خوبی های فناوری بیومتریک و یازار آن را بررسی کرده ولی روزنامه فناوران در تیتر خود آورده : بیومتریک با زیرساختهای ایران همخوانی ندارد؟
قطعا خیلی از فناوریها با زیرساختهای ایران همخوانی ندارند...من نمی دانم قرارداد اخیر دولت افغانستان با زیمنس برای ورود اپراتور نسل سوم تلفن همراه که فعلا اصلا ما چیزی در موردش در ایران نمی گیم، چگونه شکل می گیره و این افغانستان چجوری به این سرعت داره زیر ساخت ها رو می سازه..تازه اگر کشور ما بود که هر روز بحث فرهنگ هم داشتیم...افغانها دیگه مدام بحث نبود فرهنگ مردم نمی کنند...تکنولوژی می آید و می رود..چه فرهنگ داشته باشیم چه نداشته باشیم...زمان را دریابیم..

نويسنده: علیرضا کاشیان | 06:38 PM | نظرها 0 | دنبالک 0

جمعه 20 مرداد 1385

تردیدهای واقع نگاری در عکاسی خبری

تغییر اندکی در کنتراست و اضافه کردن دود ناشی از انفجار به یک عکس از بمباران هوایی بیروت که توسط یک عکاس عرب گرفته شده جنجالی در بخش عکاسی خبری و استفاده از ابزارهای دیجیتالی ویرایش عکس ایجاد کرده است. ابتدا این دو عکس را ببنید تا در ادامه توضیح بدهم :

getnewsroomimage.jpg

getnewsroomimage1.jpg

همانگونه که مشخص است دود ناشی از حملات هواپیماهای اسرائیلی در عکس ویرایش شده توسط عکاس برجسته تر و پررنگ تر شده است و تفاوت آن با عکس اصلی کاملا مشخص است. اما این کار عملا به این شکل تعبیر شد که عکاسان رویتر در حال ساختن عکس هستند و محتوا را به نفع خود تغییر داده اند.
عکس توسط یکی از عکاسان آزاد عرب به نام Adnan Hajj گرفته شده که سالهاست با رویتر فعالیت می کند اما حجم انتقادها باعث شد رویتر ضمن عذرخواهی از مخاطبان خود به رابطه خود با این عکاس نیز خاتمه دهد . مقامات رویتر بعد از این عکس ساختگی دیگری را نیز از همین عکاس کشف کردند که هواپیماهای در حال مانور را هواپیماهای در حال فروریختن بمب جلوه داده بود. این تصاویر طی هفته گذشته اعتبار رویتر را زیر سوال برده اما از آن مهمتر بحث ویرایش عکس و استفاده از ابزارهای دیجیتالی را برای ویرایش مطرح کرده است.
رویتر هم اکنون اعتبار خود را در خطر دیده به طوری که از Gary Hershorn سردبیر بخش عکس آمریکای شمالی خود خواسته تا درمورد ابزارهای مورد استفاده عکاسان در ویرایش عکس به خوانندگان توضیح دهد.
"هرشورن" در این مطلب به تاریخچه ای از وسایل ابتدایی ویرایش عکس در گذشته اشاره می کند در زمانی که تاریکخانه نقش مهمی در تولد یک عکس ایفا می کرد و در آنجا نیز کنتراست مهمترین ابزار تغییر یک عکس به شمار می رفت. برای تغییر کنتراست کاغذهای عکاسی مهمترین وسیله به شمار می آمد و از همین رو عکاسان رویتر از کاغذهای با شماره های بالا ( که گرین عکس ها را افزایش می دهد) مگر در موارد معدود استفاده نمی کردند تا به واقع گرایی تصاویر لطمه وارد نیاید. این مقام شرکت رویتر اشاره می کند که با کناررفتن عکاسی قدیمی و جایگزینی عکاسی دیجیتالی فوتوشاب به مهمترین ابزار ویرایش عکس تبدیل شد. جنجالی ترین ابزار فوتوشاب از نگاه هرشورن برای عکاسی خبری cloning است که از بخشی از تصویر مانندسازی می کند. استفاده از این ابزار در رویتر برای عکاسان کاملا ممنوع است مگر آنکه برای از بین بردن گرد و غبار مورد استفاده قرار گیرد. سایر ابزارهای فوتوشاپ که توسط عکاسان این آژانس مورد استفاده قرار می گیرد levels, curves و saturationاست که برای تغییر کنتراست ، نور و تنظیم رنگ به کار می رود.به گفته او قانون در استفاده از تجهیزات ویرایشگر عکس no additions or deletions ( اضافه و حذف نکردن) است تا به اعتبار عکس خبری لطمه نخورد.

البته عکس خبری ذاتا ماهیت مباحثه ای و جدلی دارد و چنین موضوعی خصوصا در جنگی که ممکن است عکاسها خود به طرفی تمایل قلبی داشته باشند نیز قابل درک است اما در واقع این پای تعارض بین وظیفه و تعهد را نیز به موضوع باز می کند. از سوی دیگر این برای نخستین بار نیست که چنین بحث هایی در مورد تغییر عکس به جنجال کشیده می شود. هفته قبل خبرگزاری آسوشیتدپرس عکسی را روی خروجی خود فرستاد که کاملا معلوم بود با ابزار Coloning ( و به شکل ناشیانه ای) دستکاری شده بود. ماه قبل هم شارلوت آبزرور عکاس خود را به خاطر تغییر رنگ آسمان اخراج کرد و یا میامی هرالد در همان هفته عکاس خود را به خاطر تلفیق دو عکس در دو زمان مختلف را کنار گذاشت.
چنین موضوع پرسش هایی را برای بسیاری ایجاد کرده است که حدود تغییر عکس در رسانه های خبری تا کجاست حتی برخی رسانه ها بحث تردید در واقع نمایی عکاسی خبری را پیش کشیده اند.


مرتبط:
عکس های سیاسی جنجالی تغییر یافته
انتقاد مخاطبان رویتر و پاسخ مسوولان آژانس

بی مناسبت نیست دو عکس جالب را نیز اینجا مرور کنیم: همچنان که در عکس زیر مشخص است یکی از دستانی که به پشت زن تکیه شده به هیج وجه به فرم دست یک کودک مشابه نیست در ابتدا بسیاری آن را ناشی از تغییر عکس دانستند اما

getnewsroomimage2.jpg


اگر دقیق تر به عکس بنگریم مشخص است که چهره مردی که دست او بر شانه زن است، توسط زن ماسکه شده است و یعنی عکس حقیقی است.
getnewsroomimage3.jpg

این هم عکسی از یک سرباز آمریکایی و دوکودک عراقی . روی کاغذ نوشته شده:
Lcpl Boudreauk killed my Dad then he knocked up my sister
Boudreauk سرباز آمریکایی بعدا گفت که این عکس دستکاری شده و روی کاغذ نوشته شده بود خوش آمدید اما هنوز مشخص نشده واقعیت سرانجام چه بود.
marine1.jpg


بعد نوشت: نکته ای که در اینجا قابل ذکر است نحوه استفاده عکاسان خبری ایرانی از چنین ابزارهایی برای تغییر عکس است. همه ما در روزنامه هایی که کار کرده ایم با عکاسان و یا ویرایش گران عکس روبه رو بوده ایم که عکس ها را طبق سلیقه خود و یا مدیران یک روزنامه کاملا تغییر می دهند.این تغییرات گاه به شکلی افراطی به رنگ و شکل عکس اولیه کاملا لطمه می زند. این امر خصوصا توسط غیرعکاسانی که در بخش عکس روزنامه ها و مجلات ایرانی کار می کنند بیشتر دیده می شود که کادربندی عکس را طبق سلیقه خود به هم می زنند و یا صفحه آراهای محترم روزنامه ها که در بسیاری از مواقع ابتدا صفحه را می بندند و جای عکس را خالی می گذارند و بعد عکس را مطابق کادر در نظر گرفته شده کوچک و یا بزرگ می کنند و آن را به راحتی برش می زنند.حالا به اینها موارد دیگری را نیز می توان اضافه کرد. چنین مواردی در واقع نوعی دخالت صریح در واقعیت است و گاه این تغییرات در مجموعه فرآیند تولید تا انتشار عکس آنقدر زیاد می شود که عکس اولیه با عکس منتشر شده تفاوت های کاملا آشکاری دارد.

نويسنده: شهرام | 09:24 PM | نظرها 4 | دنبالک 0

پنجشنبه 19 مرداد 1385

نیکون D80 را رسما معرفی کرد

nikond80.jpg
بعد از کلی حدس و گمان درموردDSLR جدید نیکون، بالاخره این کمپانی آنرا رسما معرفی کرد و خیال طرفدارهای دو آتیشه خودش را برای حدس و گمان های جدید و پیگیری در مورد آن راحت کرد.
D80 دوربین جدید نیکون نهم آگوست رسما معرفی شد.وقتی به مشخصات D80 دقت کنید متوجه می شوید با یک D200 ارزان قیمت و البته جمع و جور طرف هستید. D80 نسخه جدیدتر و جایگزین D70s هستش که میشه گفت یکسری از ویژگی های کلیدی D200 را با خود بهمراه دارد.
سنسور آن همانند D200 ده مگاپیکسل است و همچنین مانیتور آن 2.5 اینچ.
تبلیغاتی که نیکون از چند ماه پیش شروع کرده بود و بر کلمه ''New'' اصرار می ورزید، در اصل فاکتورهایی هستند که در مقایسه با D70s جدید است ولی تمامی آنها در D200 موجود بوده البته با قیمت حداقل 1500 دلار در حالیکه D80 زیر هزار دلار قیمت دارد.

نويسنده: حسین شمس | 05:38 PM | نظرها 1 | دنبالک 0

جمعه 19 خرداد 1385

MatchCast

machcast.jpg
MatchCast این دوره یاهو کمی پیشرفته تر و در عین حال سریع تر است. به جز گزارش لحظه به لحظه مسابقات جام جهانی، اطلاعات مختلفی در مورد محل بازی و همچنین آمار بازی در بسته بندی مناسب تر ارایه می شود.نکته جالب matchCast این دوره راه دادن کاربران ( تحت عنوان چت هوادارانو همچنین انتخاب بازیکن) به این فضاست که به زنده تر بودن آن کمک کرده است.MatchCast در بازی اول ( آلمان - کاستاریکا) اصلا باز نمی شد و سر این بازی( لهستان - اکوادور) هم خیلی از فیچرهاش کار نمی کنه ولی معلومه که خیلی زود حل می شود.

نويسنده: شهرام | 11:25 PM | نظرها 0 | دنبالک 0

چهارشنبه 20 اردیبهشت 1385

تحولی در دنیای سرورهای اختصاصی...

کسانی که در امر میزبانی وب فعال هستند و یا به واسطه کارشان سرور های اختصاصی در خارج از کشور در اختیار دارند حتما نام دو دیتا سنتر پیشرفته و برتر تگزاس آمریکا به نام های EV1 Servers یا RACKSHACK سابق و همچنین ThePlanet را شنیده اند.
حال تصورش را بکنید که یک گروه سرمایه گذار آمریکایی و انگلیسی این دو شرکت را خریده اند!
خیلی جالب خواهد بود که از این پس تغییر و تحولات این دو شرکت را پی گیری کنیم چون الان سهم بزرگی از بازار میزبانی وب را تشکیل داده اند.
مدیریت هوشمندانه و پویا به خصوص در شرکت ThePlanet باعث شد تا این شرکت به سرعت مسیر پیشرفت را طی کند و رتبه چهارم بزرگترین دیتا سنتر جهان را کسب کند و در کنار رقیب خود RACKSHACK در رتبه هفتم الان مجموعا بیش از 50000 سرور اختصاصی و 20000 مشتری توسط این دو شرکت خدمات داده می شوند که در عین حال دو شرکت برتر تخصصی فروش سرور در جهان نیز هستند و مدیریت متمرکز جریان سرمایه در این دو شرکت تغییرات و تاثیرات مهمی بر بازار میزبانی سرور های اختصاصی در اینترنت خواهد گذاشت.

نويسنده: رضا هاشمی | 01:41 AM | نظرها 0 | دنبالک 0

شنبه 9 اردیبهشت 1385

i-mode

تکنولوژی i-mode که یک سرویس محبوب موبایل در بسیاری از کشورهای دنیا محسوب می شود، اخیرا در کشورهای شرق آسیا و اروپا نفوذ بیشتری پیدا کرده و بسیاری از اپراتورها در حال راه اندازی و تشویق کاربران به استفاده از آن هستند. i-mode عملا یک سرویس بی سیم اینترنت جهت گوشی های موبایل است و امکانات جذابی را در مقایسه با سایر سرویسهای مشابه در اختیار می گذارد. این سرویس ابتدا در سال 1999 در ژاپن راه اندازی شد و هم اکنون 45 میلیون مشترک i-mode در ژاپن وجود دارند. یک نفر ساکن توکیو، با استفاده از i-mode بسیاری از سرویسهای یک زندگی مدرن را در دستان خود دارد. به عنوان مثال شما بدنبال یاک رستوران غذاهای دریایی در اطراف محل کار خود هستید. با استفاده از i-mode به راحتی می توانید به دنبال رستورانهایی که در فاصله کمتر از 500 متری شما هستند بگردید و یک میز رزرو کنید. حتی می توانید بلیط هواپیما و یا عضویت در یک باشگاه ورزشی را از طریق i-mode انجام دهید و یا کارهای بانکی خود را کنترل کنید.
برای استفاده از i-mode هم اپراتور شما و هم گوشی شما باید این سرویس را پشتیبانی کنند. دو نمونه گوشی که این سرویس را پشتیبانی می کنند عبارتند از Samsung 410i و NEC 411i . هم اکنون بیش از 90 هزار سایت i-mode راه اندازی شده که سرویسهای متنوعی را در اختیار کاربران موبایل می گذارند.
مهم ترین جذابیت i-mode، استفاده بسیار آسان و ساده حتی برای کاربران غیر آشنا با سیستم موبایل است. روی گوشی شما، یک دکمه i-mode وجود دارد که با فشردن آن، به راحتی سرویس i-mode فعال می شود و هیچ نیازی به تنظیم IP و یا سایر تنظیمات شبکه نیست.
سایتهایی که جهت i-mode طراحی شده اند، خواص ویژه ای دارند که به کاربران اجازه دسترسی به سرویسها در سریعترین زمان ممکن را می دهند. اگر دقت کرده باشید، حتی بر روی اینترنت، شما برای بعضی از سرویسها، باید مدتی صبر کنید، تا تمامی اطلاعات ابتدا Download و بعد نمایش داده شوند. ولی در i-mode اطلاعات به طریقی طبقه بندی شده اند که بر حسب اولیت سرویس دهی، به محض دریافت در اختیار کاربر قرار می گیرند و کاربر نیاز به منتظر ماندن برای load شدن تمامی اطلاعات ندارد. این خاصیت باعث محبوبیت i-mode در بین سایر سرویسهای موبایل شده و ضمنا چون i-mode تنظیمات شبکه و اشتراک مجزا برای هر اپراتور را نیاز ندارد، شما با عضویت در یک اپراتور و سفر کردن به سایر کشورها، همچنان به سرویسهای اینترنت دسترسی دارید و نیاز به تنظیم مجدد در کشور مقصد نیست.


نويسنده: علیرضا کاشیان | 06:34 AM | نظرها 0 | دنبالک 0

پنجشنبه 17 فروردین 1385

من سیب می خواهم...

آخرین خبر از تصمیم انقلابی شرکت اپل در پشتیبانی از سیستم عامل ویندوز همزمان با سیستم عامل مک بر روی سخت افزارهای جدید اینتلی مکینتاش خبری تکان دهنده و خشنود کننده است.
بدین ترتیب شرکت اپل به بازار بزرگ کاربران ویندوز وارد میشود و بسیاری از آنها را جلب سخت افزار قوی و منحصر بفرد و زیبای خود می نماید و در عین حال دردسر کاربران مک در انتخاب سخت افزار مک و چشم پوشی از محاسن ویندوز را به حداقل میرساند.
از زمان اعلام خبر تا الان حدود 10 درصد ارزش سهام شرکت بزرگ اپل افزایش داشته است و می توان پیش بینی کرد که بخش بزرگی از کاربران حرفه ای نرم افزار های گرافیکی و طراحان و برنامه نویسان حرفه ای جاوا و زبانهای غیر میکروسافتی همچنین علاقمندان به بازیهای کامپیوتری جلب سخت افزارهای مکینتاش بشوند و با آشنایی تدریجی با سیستم عامل فوق العاده مک به طور تدریجی موج مهاجرت از ویندوز به مک تقویت بشود.
خلاصه اینکه اپل با این کار خود قدم بسیار بزرگی برداشت و با استفاده از موج استقبال از iPod در کنار سازگاری سخت افزار های جدید مک با وبندوز سهم بزرگی از بازار سخت افزار پی سی را بدست می آورد.

نويسنده: رضا هاشمی | 04:33 AM | نظرها 1 | دنبالک 0

جمعه 4 فروردین 1385

مضحک ولی واقعی

lg_100.jpg
قبلا که خانه ها بزرگتر بود تلویزیونها کوچکتر و حالا که خانه ها کوچکتر شده تلویزیونها بزرگترشده اند.تصور یک تلویزیون یک100 اینچی در خانه ای 50 متری شاید مضحک به نظر بیاید اما به هر حال تکنولوژی هر چیز مضحکی را هم به حقیقت تبدیل می کند. رکورد قبلی ال سی دی تلویزیون با 82 اینچ در اختیار سامسونگ بود اما حالا پاناسونیک با ال سی دی - تلویزیون 103 اینچی در این زمینه پیشگام است.

نويسنده: شهرام | 08:30 AM | نظرها 1 | دنبالک 0

سه شنبه 9 اسفند 1384

تولد گیگابایت

image_00032.jpg
آواژنگ به مناسبت بیستمین سالگرد تولد گیگابایت امروز به برخی روزنامه ها از جمله ما یک کیک تولد فرستاد که دست بر قضا با تولد مرجان ربانی همزمان شد. تولد هر دوتون مبارک، الهی پیرشین.

نويسنده: شهرام | 12:15 PM | نظرها 0 | دنبالک 0

یکشنبه 30 بهمن 1384

یاهو و شریف نیوز

سایت شریف نیوز خبر از هک یاهو آن هم به مدت یک ساعت داده ، فقط نمیدانم چرا در این دنیای پراز اطلاعات و اخبار فقط شریف نیوز خبر این هک را زده و بقیه سایت ها هنوز متوجه حمله به این سایت عظیم نشده اند.

نويسنده: شهرام | 11:22 AM | نظرها 9 | دنبالک 0

یکشنبه 25 دی 1384

3 گیگابیت در ثانیه ترنسفر!

کمپانی بوفالو بزودی تولید انبوه سری جدید هارد دیسک های خودشو رو آغاز می کنه. این هارد دیسکها که در ظرفیتهای 150 تا 500 گیگابایت ارائه می شوند، توانایی انتقال اطلاعات تا 3 گیگابیت در ثانیه را دارند. این هارد دیسک با استاندارد SATA II تولید می شه و برای کسانیکه با حجم بالای اطلاعات سر و کار دارن و بازخوانی و ذخیره داده ها از اهمیت بالایی براشون برخورداره، خیلی محبوب خواهد بود.

نويسنده: حسین شمس | 09:04 PM | نظرها 3 | دنبالک 0

جمعه 23 دی 1384

وب 3.15 در راه است...

این وب به میزان 1.15 از وب 2.0 بیشتر است و وب 2.0 هم یکی از وب 1.0 بیشتر است. برای هیچ کدام از آنها هم تعریف مشخصی موجود نیست و مدل فنی یا تجاری یا ارتباطی مشخص و معینی هم ندارند و فقط با ذکر مثال و بزرگ نمایی تمایزها می توان آنها را به خورد شنونده داد.
این مقدمه را برای این گفتم که بگویم وب 2 یک نام تجاری است که برای یک کنفرانس که در مورد تحولات دنیای وب برگزار می شود انتخاب شده و نه تعریف علمی دارد و نه یک فناوری مشخص است و روی آن تبلیغ و بازاریابی شد در حدی که بعضی باورشان شد که وب 2 داریم ولیکن چیزی بیش از برخی فناوریها و تحولات ارتباطی و کاربری موجود در فضای وب نیست.
بنابراین وقتی وب 2 شنیدید میتوانید بگویید " این که گفتی یعنی چه؟"

عملا شما هر کجا که خواستید راجع به تحولات دنیای وب سخنرانی کنید یا مطلبی بنویسید و چیزی را بفروشید یا چیزی بگید که مخاطب گیج بشود و فکر کند خیلی جدید است عنوان آنرا بگذارید وب 2 :)

به عنوان مهندس نرم افزار صحبت از برنامه نویسی تحت وب 2 نکنید که به شما میخندند وقتی صحبت از وب 2 میکنید قیافه کسی که از آخرین تحولات فنی و علمی وب و دنیای نرم افزار مطلع است را به خود نگیرید ميتوانيد از Ajax و RSS و Push Technology و Social Networking وAdvanced UI Design و... صحبت کنيد اما نگوييد اينها يعنی وب ۲ چون ماهيتا به هم ربطی ندارند تنها ويژگی آنها اين است که فعلا مد روز هستند!

وب 2 را در ردیف اینترنت 2 یا ipv6 یا ngn قرار ندهید چون وب ۲ بیشتر نام يک کنفرانس است تا یک بستر نرم افزاری یا فناوری یا یک استاندارد مدون و تقريبا يک نام مرده است اما پايه گذاران آن بدشان نميآيد که اسمی از خود در تاريخ وب به عنوان مطرح کننده نام وب ۲ باقی بگذارند و هر از گاهی اسم آنرا مطرح کنند و نظریه پردازی کنند چون اين نام تجاری به منافع آنها هم گره خورده و بیشتر یک ابزار بازار یابی است.
برای اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت وب 2 با وب معمولی به این آدرس مراجعه کنید.

نويسنده: رضا هاشمی | 03:17 PM | نظرها 5 | دنبالک 0

شنبه 17 دی 1384

نو آوریهای نمایشگاه CES...

لاس وگاس بزرگترین شهر در جنوب بیایانهای نوادا آمریکا و پایتخت قمار جهان میزبان CES 2006 بزرگترین نمایشگاه لوازم الکترونیک و کامپیوتر است و شرکتهای کامپیوتری و الکترونیکی آخرین نوآوریها و فناوریها و دستاوردهای بازار بزرگ لوازم الکترونیک و کامپیوتر آمریکا و جهان را معرفی کرده اند.
گوشی های موبایل، تلویزیونها، پرینتر ها، اسکنر ها،دوربینهای عکاسی ، کامپیوتر ها و سایر لوازمی که این روزها در این نمایشگاه دیده میشود تا یکی دو سال آینده بازاردوبی و ایران را پر میکنند و با خود نوعی از فرهنگ مصرف و زندگی را به همراه می آورند.
سایت رسمی نمایشگاه به آدرس CESWEB.ORG برندگان جوایز بهترین نوآوریهای نمایشگاه را اعلام کرده است و آن را از این آدرس میتوانید ببینید. نظر شما چیست؟ کدامیک بیشتر توجه شما را جلب کرد؟

نويسنده: رضا هاشمی | 12:55 PM | نظرها 1 | دنبالک 0

جمعه 6 آبان 1384

نیکون D200 در راه است


بعد از حضور موفق D100 در سال 2001 و تا به امروز، مشتاقان عکاسی و علاقمندان به نیکون، مشتاقانه منتظر نمونه جدیدتری از این مدل خوشنام بودند و تا به امروز خبری در کار نبود. ولی بالاخره اطلاعاتی از Nikon D200 به بیرون درز کرد. صاحب خبر ادعا کرده است که خبر بطور موقت در سایت نیکون ویژه انگلستان قرار داده شده و سپس حذف شده است و شخص دیگری نیز اطلاعاتی اعلام کرده و مدعی شده از صفحات وب که هنوز فعال نشده بدست آورده. این دو منبع تا حدودی اطلاعاتشان مشابه است بجز رزولشن که یکی گفته 10.2 مگاپیکسل و دیگری 12 مگاپیکسل. اطلاعات کامل تر را از اینجا بخوانید.

نويسنده: حسین شمس | 09:02 PM | نظرها 0 | دنبالک 0

پنجشنبه 5 آبان 1384

اخباری از تکنولوژی

. ناشنوایان هم موزیک را احساس خواهند کرد
. LEGO® iPod shuffle
. پخش کننده موزیک شبکه ای
. کوچکترین تلویزیون جهان

ناشنوایان هم موزیک را احساس خواهند کرد

این دستگاه که تصویرش را مشاهده می کنید، با فرستادن لرزش های خاص به محلهایی که برای قرار دادن انگشت بر روی دستگاه تعبیه شده، مناسب ترین و مشابه ترین لرزش که به موسیقی پخش شده نزدیک است را به نوک انگشت منتقل می کند. Shane Kirwin مخترع این دستگاه در مصاحبه اش اعلام کرده که این دستگاه (مثل اینکه هنوز اسم نداره!) فقط برای حس کردن موزیک ساخته نشده و قابلیت ساختن موزیک را به ناشنوایان نیز می دهد.

LEGO® iPod shuffle

کسانیکه از نداشتن صفحه نمایش در iPod shuffle دل خوشی ندارن و بعضی مواقع هوس داشتن iPod به سرشون میزنه، می توانند با هزینه 50 دلار یک مکمل کامل که iPod shuffle را به iPod Video! تبدیل می کند، خریداری کنند و از هزینه های اضافی جلوگیری کنند. iPod shuffle را در محل مخصوص قرار بدین و از یک iPod Video تمام عیار بهره ببرین. طراح این دستگاه در ابتدا فقط بفکر ساخت یک روکش که به سبک LEGO باشه، بوده ولی تصمیم می گیره که امکانات جدیدی نیز به آن اضافه کنه وLEGO® iPod shuffle متولد میشه. قراره از این دستگاه 300 تا تولید بشه و ادامه تولید آن بصورت انبوه قطعی نشده.

پخش کننده موزیک شبکه ای

با 250 دلار هزینه صاحب یک دستگاه پخش کننده mp3,wma,acc,internet radio,news و مواردی از این دست شوید بدون اینکه نگران جا بجایی آن در منزل یا محل کارتون بشین (خیلی تبلیغاتی گفتم). Squeezebox از فناوری 802.11g بهره می برد و با اتصال بی سیم به کامپیوتر پخش کردن هرگونه فایل موزیک و نشان دادن اخباری که در کامپیوتر مشخص شده را برعهده می گیره. طراحی منحصر بفرد و کوچک بودن آن از نقاط برجسته این محصول می باشد و فقط انتظار کیفیت صدا داشته باشید تا قدرت صدا.

کوچکترین تلویزیون جهان

آنتن سر خود. سایز کارت اعتباری. صفحه نمایش رنگی. قیمت 145 دلار

توالت فرنگی مجهز به پخش کننده موزیک

البته جدا از امکان پخش کردن موزیک، قابلیتهای دیگه ای هم داره که ربطی به اخبار ما نداره!

نويسنده: حسین شمس | 03:51 AM | نظرها 0 | دنبالک 0

پنجشنبه 28 مهر 1384

Picasa


هنوز هم بعید می دانم نرم افزاري از فوتوشاپ قوي تر در زمينه ویرایش حرفه ای تصویر وجود داشته باشد و باز فکر نمی کنم از ACDSEE نرم افزاری راحت تر در زمینه نمایش عکس وجود داشته باشد اما حالا و بعد از چند هفته کار کردن مطمئنم از پیکاسا نرم افزاری بهتر در زمینه ویرایش سریع عکس و نمایش عالی آن پیدا نمی شود.Picasa که در واقع با پشتيباني گوگل ساخته شده عکس ها را به شیوه ای غیر از ACDsee دسته بندی می کند و با شروع کار تمام عکس های کامپیوتر را یکجا در اختیار کاربر قرارمی دهد به طوری که انتخاب عکس ها بسیار ساده و ویرایش آنها نیز به سرعت تمام قابل انجام است. این نرم افزار مجانی فقط 4 مگابایت حجم دارد و امکان سریع ایمیل یا بلاگ کردن عکس ها و دهها امکان جالب دیگر نیز در آن وجود دارد.

نويسنده: شهرام | 10:08 PM | نظرها 1 | دنبالک 0

دوشنبه 25 مهر 1384

اخباری از تکنولوژی

-سونی اریکسون P990 در راه است
-iPod Video و ضبط استریو
-کنترل از راه دور همکاره
-Mp3 player لوبیایی، محصول جدید سونی
-نوت بوک لامبورگینی
-دوربین دیجیتال جدید فوجی
-افزایش دزدی محصولات پرتابل

سونی اریکسون P990 در راه است

SE مدل جدیدی از سری P را در سال 2006 به بازار خواهد فرستاد. SE برای گسترش موبایلهای هوشمندش همچنان از سیستم عامل سیمبیان بهره برده و برای اولین بار خواهد بود که نسخه 9.1 این سیستم عامل بصورت گسترده و تجاری استفاده می شود. دوربین 2 مگاپیکسلی، صفحه کلید جدید و Wi-Fi ،جدا از تغییرات نرم افزاری و پلت فرمی ، نقاط تغییر یافته و پیشرفته کرده P990 است.
SE امیدوار است که همچنان سری P با استقبال مواجه شود و ادامه نوار موفقیت P800,P900,P910 را برای P990 بهمراه داشته باشد، امیدواری که بنظر من دور از ذهن است. زمانی که SE سری P را با P800 آغاز کرد، یک پروژه هوشمند و برنامه ریزی شده بود که از زمان اریکسون و قبل از ادغام با سونی پی ریزی شده بود. بازار تشنه موبایلهای هوشمند بود و در زمان خودش بسیاری از استفاده کنندگان را ارضا کرد و منتقدین را به تحصین وا داشت . البته در اوج درگیری و مشکلات رقیب بزرگش –نوکیا- توانست طرفداران جدیدی نیز برای خودش دست و پا کند. ولی امروزه با زیاد شدن موبایلهای هوشمند، استفاده از سیستم عامل ویندوز موبیل در بسیاری از موبایلها و جون گرفتن دوباره نوکیا، راه سختی را در پیش خواهد داشت.

iPod Video و ضبط استریو

ضبط صدا در iPod فقط بصورت مونو امکان پذیر بود، مشکلی که حرص خیلی ها رو درآورده بود. ولی مثله اینکه در iPod Video جدید امکان استریو نیز اضافه شده، این چیزیه که یکی از خریداران در وب لاگش گفته و من هرچی گشتم در خوده سایت iPod چیزی در این مودر پیدا نکردم. شایدم برای خودشون نکته مهمی نبوده، ولی مثله اینکه این خبر قوقایی به پا کرده و کلی ازش استقبال شده !!!

کنترل از راه دور همکاره

فکر کنم در هر خونه ای حداقل 3 تا ریموت کنترل باشه که کار کردن و اینور آنور کشوندنشون دردسری داره در نوع خودش. قبلا هم در پی راه چاره ای برای حل این معضل محصولاتی ارائه شده ولی این یکی یه فرقایی داره که کار کردن باهاش راحت تره. دستگاه هایی که علاقه دارید این ریموت کنترل با آن کار کند را بهش معرفی کنید، بعد هر وقت که صفحه نمایش آنرا لمس کنید، روشن می شود و امکانات اون دستگاه را با روشن کردن دکمه های مخصوص اون دستگاه بهتون نشون میده و دیگه با 100 دکمه بلا استفاده که در مدل های دیگر هست، درگیر نمی شوید.مثلا دکمه TV را فشار میدهید و فقط دکمه های TV در کنترل نمایش داده می شود. ولی فکر کنم این صفحه خاموش روشن شدنش بدجوری باعث اعصاب خوردی بشه.

Mp3 player لوبیایی، محصول جدید سونی

مخترع دستگاه های پخش موزیک پرتابل که با واکمن دنیای موزیک پرتابل را تصاحب کرده بود، بدجوری از قافله عقبه و از یکسال پیش که تلاش و نوع آوری خود را دوباره متمرکز این قضیه کرده، هنوز بجایی نرسیده. نسخه ویژه فشرده سازی موزیک ATRAC3 که از استراتژی انحصار طلبی سونی و راهی برای جان دادن دوباره به واکمن، بدنیا آمد، نتوانسته کاری از پیش ببره. تنها کاری که سونی کرده و بقیه نکردن طراحی های متنوع در سری جدید و البته استفاده از باطری های جدید با کارکرد بالا و زمان شارژ بسیار پائین است.

نوت بوک لامبورگینی

لامبورگینی، کمپانی معظم ایتالیایی، بفکر همکاری با اینتل افتاده و یک نوت بوک جدید را با همکاری یکدیگر قراره به بازار بفرستند. این کار را در گذشته، فراری (با همکاری ایسر) و هامر انجام داده بودند، ولی موضوع همکاری لامبورگینی فقط به چسباندن یک براند به نوت بوک ختم نمیشه. چون قراره لامبورگینی از تولیدات اینتل در ماشین های جدیدش استفاده کنه. گاو خشمگین ایتالیا اخبار بیشتری رو در باب استفاده از محصولات اینتل ارائه نکرده و آنرا موکول به نهایی شدن پروژه کرده.

دوربین دیجیتال جدید فوجی

فوجی مدل FinePix Z2 را معرفی کرد. رزولوشن این دوربین 5.1 مگاپیکسل است و از زوم اپتیکال 3x بهره می بره و صفحه نمایشش 2.5 اینچ است. قابلیت چشمگیری ندارد و امکان عدم استقبال از Z2 نسبت به رقبایی چون Sony DSC-N1 و Nikon Coolpix S3 بسیار زیاده.

افزایش دزدی محصولات پرتابل

با پیشرفت تکنولوژی و کوچک شدن محصولات و متعاقبا اضافه شدن ویژگی پرتابل(قابل حمل) به آنها و صد البته استقبال مردم، به کار و کاسبی دزدها رونق داده. امروزه شیوع استفاده از موبایل با قابلیتهای بالا، پخش کننده های mp3، گیم کنسولهای پرتابل و مدیا سنترها درصد دزدی در انگلیس را 15% افزایش داده است. این افزایش ناگهانی پلیس و مردم را بسیار نگران کرده و در فروش محصولات هم تاثیراتی داشته.

مراسم تشیع جنازه VHS

اگر در این مراسم یک عدد VHS ناقابل بداخل تابوت بندازید، 40 ساعت برنامه رایگان تلویزیونی دریافت می کنید.


نويسنده: حسین شمس | 12:37 AM | نظرها 0 | دنبالک 0

جمعه 22 مهر 1384

IPod Video


iPod جدید با قابلیت ویدئو به بازار آمد. صفحه نمایشگر 2.5 اینچی و کم کردن ضخامت دستگاه از تغییرات فیزیکی این iPod می باشد.15 هزار آهنگ،25 هزار عکس و یا 150 ساعت ویدئو...کافی کافی
جالبه که بدونین اپل تاامروز 28 میلیون iPod فروخته و بیش از 90 درصد بازار mp3 player ها را از آن خودش کرده.

نويسنده: حسین شمس | 11:35 AM | نظرها 2 | دنبالک 0

کلاه میکروسافت بر سر یاهو...

شبکه MSN و Yahoo Messenger به هم متصل میشوند.شاید این خبر را در صفحات IT روزنامه های کشور و یا سایتها خوانده باشید.
خبر از این قرار است که اعلام شد که از چهار ماهه دوم سال 2006 کابران Yahoo messenger و MSN Messenger میتوانند برای هم پیغام بفرستند و وضعیت آنلاین یکدیگر را ملاحظه کنند و برای هم پیام و شکلک بفرستند.

خلاصه اینکه یاهو و میکروسافت به این ترتیب حوزه دسترسی خود را به 270 میلیون نفر توسعه داده اند و هر دو از این امتیاز بهره مند میشوند.
متن این خبر شاید در ظاهر یک همکاری دو طرفه و برنده برنده باشد اما به نظر من میکروسافت کلاه بزرگی بر سر یاهو گذاشت که یاهو بعدا متوجه آن خواهد شد.
پس تحلیل من از این خبر را بخوانید.

در ظاهر به نظر می رسد که یاهو سود کرده است چرا که MSN messenger به 190 میلیون نفر دسترسی دارد در حالیکه Yahoo messenger حدود 80 میلیون نفر را پوشش میدهد و MSN شبکه بزرگتری است.
یاهو دل خوش کرده است که حوزه دسترسی خود را افزایش داده و در مرحله بعدی همکاری، میتواند در آمد خوبی از خدمات VoIP بصورت PC-to-PC و شاید PC-to-Phone بدست بیاورد.
خریداری شرکت DialPad توسط یاهو رویکرد این شرکت به کسب درآمد از بازار داغ VoIP را تایید میکند. اما خواب آنرا خواهد دید.

میکروسافت سلطان بلا منازع سیستم عامل کامپیوتر های شخصی است و همراه با سیستم عامل ویندوز خود نسخه MSN messenger را هم ارایه میکند و در اولین قدم بخش بزرگی از کاربران Yahoo Messenger را از داونلود کردن برنامه Yahoo Messenger بی نیاز کرده و آنها را به سمت خود سوق میدهد.

از طرف دیگر امکانات MSN Messenger بگونه ای در حال پیشرفت است که فقط ارسال پیام در آن مطرح نیست و نسل جدیدی از خدمات که در راس آن امکان جستجو (MSN Search) و بعد از آن خدماتی نظیر ارسال SMS یا امکان Voice Chat و دریافت آخرین اخبار(MSN news) و یا قیمت سهام (MSN finance) یا حتی ارسال نوشته به وبلاگ (MSN Spaces) و حتی ایمیل (MSN Hotmail) را در بر میگیرد.

به این ترتیب میکروسافت کلیه این خدمات را به طور همزمان به کاربران قبلی یاهو مسنجر ارایه داده و بسیاری از نیازهای آنها را پوشش میدهد و به تدریج نقش یاهو مسنجر و به دنبال آن موتور جستجوی یاهو و ایمیل یاهو و حتی پورتال یاهو که بخش بزرگی از کاربران از طریق مسنجر به آن متمایل می شدند را کمرنگ کرده و سهم MSN را افزایش می دهد.

از این جنبه که بگذریم یک نکته جالب توجه این که چرا این خبر را 10 ماه زودتر اعلام کرده اند؟ علت آن از نظر من اعمال فشار و افزایش قدرت چانه زنی در مذاکرات با AOL است و از طرف دیگر بازار گرمی بیشتر برای نسخه جدید ویندوز میکروسافت یا همان Longhorn سابق و Vista اخیر.

در این حالت بزرگترین رقیب میکروسافت در زمینه مسنجر ها AOL است که AOL Instant Messenger و AOL ICQ را دارد و میکروسافت اگر بتواند پیشنهاد جذابی به AOL برای اتصال به شبکه جدید بدهد و یا آنرا تحت فشار قرار دهد میتواند به گرفتن امتیاز از AOL دل خوش کند و از AOL بخواهد تا از موتور جستجوی MSN بجای GOOGLE استفاده کند و عرصه را بر گوگل تنگ تر نماید.

پس اگر بزودی این خبر را شنیدید که میکروسافت امکان دسترسی به خدمات AOL را در سیستم عامل جدید خود و یا MSN messenger قرار داده است تعجب نکنید!

همچنین تعجب نکنید اگر Google با یک پیشنهاد عالی سهمی از AOL بردارد و اعلام کند Google Talk را با AOL Instant Messenger و AOL ICQ متصل می کند!

همه اینها به نظر من فقط و فقط به خاطر رقابت میکروسافت و گوگل است و هر چه میگذرد داستان این رقابت جالب تر و پیچیده تر میشود.
نظر شما چیست؟

نويسنده: رضا هاشمی | 02:34 AM | نظرها 9 | دنبالک 0

پنجشنبه 21 مهر 1384

نبرد میکروسافت و گوگل...

من از میکروسافت بدم می آید و دوست دارم که گوگل به روند پیشرفت خود ادامه دهد فقط برای اینکه کمی حال میکروسافت گرفته شود و دنیای آنلاین هم به تصرف میکروسافت در نیاید و در این لابلا لینوکس هم از فرصت استفاده کند و جانی تازه بگیرد.
بر خلاف بسیاری از دوستان فنی اصلا اعتقادی به خوب نبودن محصولات میکروسافت ندارم و دلایل من در مورد میکروسافت بیشتر اخلاقی هستند تا فنی.
محصولات میکروسافت برای کاربر راحت ترند و کمتر وقت تلف میکنند و کاربر را سریعتر به هدف می رسانند و رقبای میکروسافت تاکنون به هیچ وجه نتوانسته اند مو قعیت مستحکم میکروسافت در زمینه سیستم عامل کامپیوتر های شخصی و مرورگرهای وب را تضعیف کنند.
هر شرکتی که به خط قرمز میکروسافت که همان حوزه سیستم عامل است نزدیک شده در دستور کار حذف از بازار به هر قیمتی قرار گرفته است و میکروسافت با نامردی و سوء استفاده از موقعیت خود رقیبان را از صحنه خارج کرده است.

اولین حربه ای که میکروسافت استفاده می کند ایجاد دست انداز و مشکل تکنولوژیک در سطح سیستم عامل برای رقیب است. این کار را برای DR DOS با تولید خطا های الکی و برای Netscape به گونه ای دیگر انجام داد.
با وقاحت حقوق رقبای خود را زیر پا گذاشته و با درگیر کردن آنها به دعواهای حقوقی برای خود زمان خریده و پس از پایان دعوا درصد کمی از سود به دست آورده را به عنوان خسارت به طرف مدعی میدهد.
این داستان را درباره شرکت Real Networks و Sun انجام داد.
Lindows را با شکایت و تحمیل خسارت ضربه فنی کرد و به سایر سیستم عامل های مبتنی بر یونیکس هم تا کنون مجالی برای عرض اندام نداده است.
اما این بار داستان فرق میکند... گوگل بسیار پر قدرت در عرصه وب ظاهر شده و خارج از دسترس میکروسافت ویندوز است!
میکروسافت به سختی میتواند در سیستم عامل جدید خود راه را بر گوگل ببندد و گوگل با استفاده از این فرصت و توزیع Google Toolbar آهسته آهسته به درون کامپیوتر های شخصی دسترسی پیدا کرده و از خط قرمز میکروسافت رد میشود.
همکاری شرکت Sun و Google برای توزیع Google Toolbar همراه با Java Virtual Machine با روزی 20 میلیون بار داونلود باور نکردنی است! (البته این را هم بگویم که شرکت Sun به IP های ایران اجازه داونلود نمیداد الان را نمیدانم!)
میکروسافت این بار باید در زمین Google با او مسابقه بدهد، در دنیای موتور های جستجو و تبلیغات آنلاین و این در حالیستکه به زحمت در بین سه بازیگر اصلی میدان قرار دارد.
تنها اسلحه میکروسافت در وب، MSN است که در کنار AOL وبعد از Google و Yahoo قرار داردو برای همین است که میکروسافت برای خرید AOL دست و پا میزند تا خود را در مقابل رقبا تقویت کند.
Google هم به سرعت در حال تجهیز خود و ارایه امکانات جدید در جهت حرکت به سمت یک پورتال وب و تنگ تر کردن جای AOL , Yahoo و MSN در این میدان است.
ببینیم این بار میکروسافت این غول بی شاخ و دم چه میکند آیا موفق به حذف Google یا عقب نشاندن آن میشود یا نه! نظر شما چیست؟

نويسنده: رضا هاشمی | 04:17 AM | نظرها 6 | دنبالک 0

دوشنبه 18 مهر 1384

اخبار

*هارد درایو PSP
*جایزه 2 میلیون دلاری نصیب دانشگاه استانفورد شد
*موبایل با سیستم عامل لینوکس
*حافظه فلش هوشمند
*محصولی برای عاشقان رادیو


هارد درایو PSP

پلی استیشن پرتابل (PSP) سونی روز به روز داره محبوب تر میشه، دستگاه کوچکی که جدا از ارائه امکانات یک گیم کنسول کامل میتونه تا حدود زیادی نیازهای ملتی مدیا شما اعم از ویدئو، موزیک و... را برطرف کنه. این موفقیت خیلی از تولیدکنندگان را بسمت تولید لوازم جانبی PSP کشانده. هم سود خوبی نصیبشان می شود و هم ممکن است زیر چتر ابرالکترونیک جهان(سونی) قرار بگیرند.
اینبار Datel یه کاری کرده که سونی هم خودش مونده که چی بگه! یک اسلات برای اضافه کردن چهار گیگابایت حافظه و همچنین دو برابر کردن راندمان باطری، به چه قیمتی؟ به قیمت یک کارت حافظه دو گیگابایتی سونی، یعنی حدوده 250 دلار.

جایزه 2 میلیون دلاری نصیب دانشگاه استانفورد شد

مسابقات DARPA سال 2005 با برتری تیم دانشگاه استانفورد با ماشین ولکس واگن تواارگ به پایان رسید.
این مسابقه هر ساله بین تیم های مدعی و با اسپانسری کمپانی های تولید کننده ماشین برگزار میشه و تفاوتش با مسابقات دیگه اینه که ماشینها راننده ندارند و از طریق یک مرکز کنترل و بطور بی سیم توسط تیمشان حرکت می کنند. در حالیکه سال قبل این مسابقه یک جور کمدی برای بینندگانش (بعلت اتفاقات خنده دار و سوتی های هدایت کنندگان ماشین) بود، امسال خیلی جدی تر و البته بی نقص تر برگزار شد. از 20 ماشین شرکت کرده در این دوره، 3 ماشین رقابت تنگاتنگی تا آخرین لحظات با هم داشتند که حساسیت و جذابیت این مسابفه را تا آخرین لحظه حفظ کرده بود.

موبایل با سیستم عامل لینوکس

ظاهرا قراره که کمپانی Palm نمونه ای از گوشی های موبایل خودش رو با سیستم عامل Wind River Linux امسال به بازار بده.(شایدم فقط شایعه باشه) البته این برای اولین بار نیست که از این سیستم عامل برای موبایل استفاده میشه، ولی اگر قرار باشه Palm دست به همچین کاری بزنه، مطمئن باشید که علاقمندان به لینوکس را شگفت زده خواهد کرد.

حافظه فلش هوشمند

امروزه کشاندن لپتاپ به هرجایی که میرین ممکنه یک هدف بیشتر نداشته باشه، همراه داشتن اطلاعاتی که به آن نیاز دارید. این FalshPoint برای کسانیکه از لپتاپ به منظور همراه داشتن اطلاعات استفاده می کنند، یک معجزه است. بدون وجود کامپیوتر و یا هرگونه USB Bridge شما می توانید اطلاعات خود را به یک فلش مموری یا هرگونه مدیایی که پورت usb دارد منتقل کنید و بالعکس. مثلا اگر حافظه دوربین دیجیتالتون پر شد، براحتی با کابل usb دوربین را به فلش متصل کنید و حافظه دوربین را تخلیه کنید. و یا اینکه اگر از یک موزیک در mp3 player دوستتان خوشتان آمد، آنرا براحتی به FlashPoint منتقل کنید و سپس به mp3 player خود سرازیر کنید. این دستگاه از حجم 128 کیلوبایت تا 2 گیگابایت قابل تهیه است.

محصولی برای عاشقان رادیو

پایونییر یک رادیو ماهواره ای تولید کرده که دل عاشقان رادیو رو بدست بیاره. مدل این رادیو Pioneer AirWare XM2Go است و باطریش تا 5 ساعت بی دردسر کارتون رو راه میندازه. با حافظه داخلیش می تونین برنامه مورد علاقه خود را تا 5 ساعت ضبط کنید و صفحه نمایش بزرگش خوندن اخبار متنی رادیو رو راحت تر کرده. قیمتش هم 270 دلاره(یه ذره گرونه).

مداد تراش با پورت usb

توضیح نداره...

نويسنده: حسین شمس | 03:39 AM | نظرها 2 | دنبالک 0

شنبه 16 مهر 1384

اخبار

*کارت ویزیت الکترونیکی
*شایعات در مورد نوع آوری جدید اپل
*دیدن کنسرت بصورت زنده با موبایل، آنهم مجانی
*نام گذاری اولین ویروس پلی استیشن پرتابل توسط سیمانتک
*همکاری Swarovski و iRiver
*اضافه کردن گنجایش IPod Nano

کارت ویزیت الکترونیکی
8407sh11.jpg
اگر برای معرفی خودتون و شرکتتون از این کارت ویزیت استفاده کنید، شک نکنید که گیرنده شما را از یاد نمی بره. rCARD با داشتن یک صفحه کوچک نمایشگر، باطری قابل شارژِ، بیش از یک گیگ حافظه، پورت USB و دکمه های هدایتگر، به صاحبانش این قدرت را می دهد که هرگونه ایده تبلیغاتی که برای معرفی خود نیاز دارند در آن اجرا کنند. همچنین قدرت پردازشش به اندازه ای هست که بشه بازیهای ساده را روش نصب کرد و اینجوری گیرنده را به دیدن دوباره و دور ننداختن کارت ترغیب کرد. قیمتش فعلا دونه ای 25 دلاره که هر موسسه ای توانایی تهیه اش رو نداره، ولی کمپانی تولید کننده خبر سفارش از 500 شرکت را در سایت خودش گذاشته.

شایعات در مورد نوع آوری جدید اپل (One more thing…)
8407sh08.jpg
چهارشنبه همین هفته 12 اکتبر در کالیفرنیا کمپانی اپل سرویس یا محصول جدیدی را معرفی می کند، که میتوانید این برنامه را بطور مستقیم از طریق سایت Apple.com مشاهده کنید. چند سالی هست که استیو جابز این ابتکار را کرده و برنامه One more thing… را برای غافلگیر کردن کاربران و شاید رقیبان براه انداخته. حالا برای شو این هفته طرفداران این کمپانی شروع به گمانه زنی کردند و بنظرشون قابلیت ویدئو در IPod برنامه روز چهارشنبه است. لازم بذکره است که آخرین برنامه در تاریخ 7 سپتامبر بود که مربوط بمعرفی IPod Nano بود.
تکمیلیه: طبق شایعات جدید ممکن است که برنامه چهارشنبه مربوط به معرفی IPod Nano جدید برنگ صورتی و ویژه مادونا باشد.

دیدن کنسرت بصورت زنده با موبایل، آنهم مجانی
8407sh12.jpg
T-Mobile برای تشویق مردم به استفاده از نسل سوم موبایلها و سرویس مربوطه، یک هدیه برای آنها داره. 9 اکتبر رابی ویلیامز تنها کنسرت اروپایی خودش رو برای معرفی آلبوم جدیدش در برلین اجرا می کنه و T-Mobile کنسرت رو بطور رایگان برای مشتریاش بر روی موبایلهاشون پخش می کنه. این اولین باریه که قراره اینکار صورت بگیره و T-Mobile به نتایج اینکار بسیار امیدواره. بد نیست بدونید که این شرکت یک قرارداد 18 ماه با این خواننده محبوب بسته و تا به امروز فروش خوبی از بابت عکسها و زنگهای موبایل رابی ویلیامز به جیب زده.

نام گذاری اولین ویروس پلی استیشن پرتابل توسط سیمانتک
8407sh13.jpg
در چند روز گذشته کاربران PSP با از کار افتادن دستگاه های خود مواجه شدند، که مشخص شد که بعلت استفاده از فایلهای تقلبی بوده و نگرانی وجود ویروس مابقی استفاده کنندگان PSP را سخت نگران کرد.سیمانتک مشخص کرد که این مخرب یک تروجان است و نام آنرا Trojan.PSPBrick گذاشت.
این اسب تروجان با پاک کردن فایلهای سیستم جلوگیری از ریستارت دستگاه می کند. با بروز کردن آنتی ویروس سیمانتک خود، این نرم افزار جلوگیری از نصب برنامه های حاوی این تروجان در PSP شما می کند.

همکاری Swarovski و iRiver
8407sh14.jpg
iRiver تولید کننده دستگاههای پخش mp3 برای ایجاد درخواست در این بازار پرترافیک همکاری جدیدی را با Swarovski یکی از معروف ترین مارکهای تولید کریستال و بخصوص زیور آلات کریستال آغاز کرده. اولین محصول مشترک این دو یک پخش کننده mp3 هست که کاملا با کریستال Swarovski پوشش داده شده. iRiver N11 در دو رنگ قرمز و مشکی به بازار میاد و امیدوارند که نظر خریداران خانم را با این ایده جذب کنند.

اضافه کردن حافظه IPod Nano
8407sh12.bmp
اگر از حجم کم IPod Nano خود ناراضی هستین اینجوری مینونین حدود 200 گیگابایت به حافظه Nano اضافه کنید. فقط حملش یه زره سخت میشه .

چراغ جلوی ماشین LCD
8407sh16.jpg
بدون توضیح...

نويسنده: حسین شمس | 12:40 AM | نظرها 2 | دنبالک 0

چهارشنبه 13 مهر 1384

i-mate JasJar

8407sh10.jpg
وقتی یک کمپانی با 3 سری محصول در چند سال متوالی، هم خریدار را جذب می کند، هم رقیب را عصبانی و متعجب، و البته منتقدین هم راضی نگه می دارد، به قدرت و نوع آوری آن باید ایمان آورد.
سال 2005 آی میت 2 مدل جدید کامپیوترجیبی و 2 مدل گوشی هوشمند به بازار فرستاد. سه مدل از مواردی که گفتم اصلاح شده و برروز شده محصولات سال 2004 هستند و تنها یک مدل ابتکار جدید و چشمگیر بهمراه داشته و از نسل سوم می باشد و آن آی میت JasJar است که به مختصر در موردش توضیحاتی می دم .

آی میت در سال 2004 کوچکترین کامپیوتر-تلفن جیبی جهان(jam) را تولید کرد و با استقبال بسیار بالایی مواجه شد، چیزی که شاید حدسش را می زد ولی تا به این حد هم انتظار نداشت. از سوی دیگر آی میت فقط صاحب کوچکترین نبود، بلکه بزرگترین و مجهزترین و کامل ترین کامپیوتر-تلفن جیبی (سلطان و رییس تمامی آنهاPDA2 ) هم ازآن او بود. من فکر کنم اینJasJar اومده که هر دو طیف مشتری ها را راضی کنه. کسی که بدنبال کامل ترین و کوچکترین هستش. از هر نظر ارضا کننده است و طراحی کم نظیرش چشم نواز.

•سی پی یو: 520MHzاینتل Bulverde
•حافظه داخلی: 128 مگابایت
•حافظه جانبی: 64 مگابایت (SDRAM)
•نرم افزارهای جانبی موجود در دستگاه : eTrust Antivirus, Skype
•ابعاد: 25 * 127.7 * 81 میلیمتر
•سایز نمایشگر: 3.6 اینچ
•دوربین: متاسفانه پیشرفتی نداشته و همچنان 1.3 مگاپیکسل. البته JasJar بعلت اینکه از نسل سوم موبایلها هستش، دو دوربین برای سهولت در استفاده از تلفن تصویری داره.
•وزن: 285 گرم بهمراه باطری
•قیمت: 550 پوند، در امارات 4300 درهم(حدود 1170 دلار)

برای اینکه اطلاعات کامل تری از JasJar بدست بیارید، اینجا را کلیک کنید، چون اگه من بخوام تمام اطلاعات را در اینجا بگم، فکر کنم 2 صفحه ای بشه.

تکمیلی: با عرض شرمندگی، من هیچ صحبتی از سیستم عامل نکردم، در اصل فراموش کردم. سیستم عامل JasJar ویندوز موبیل 5 هستش که به مختصر چند تغییرش را نسبت به سیستم عامل قبلی می گم:

*ویندوز مدیا پلیر 10، که جدا از امکانات جدیدش، قابلیت کار با مدیا پلیر نصب شده در PC را دارد. به اینصورت که وقتی PDA رو به کامپیوتر وصل می کنید، میتوانید از طریق مدیا پلیر PC موزیک، ویدئو و تصاویرتان را به PDA منتقل کنید و برعکس.
*تغییرات اساسی در سری نرم افزارهای Office ،و اضافه کردن Outlook Mobile, PowerPoint Mobile
*درست کردن یه جور Remote Desktop برای برقراری ارتباط بین PDA و کامپیوترهای شما(منزل،دفترکار)، و سهولت استفاده از فایلهای به اشتراک گذاشته شده که استفاده از آنها را در هر مکان و زمانی میسر می کند.(البته آی میت در این مورد سنگ تموم گذاشته و یک نرم افزار مکمل تولید کرده بنام 1-View که قصد داشتم در آینده یه توضیحی بدم در موردش.)
*برطرف کردن بعضی از مشکلات امنیتی
*افزایش کاربری برای ie و msn
*بهبود Sync کردن با کامپیوتر
و...


نويسنده: حسین شمس | 06:46 PM | نظرها 3 | دنبالک 0

سه شنبه 12 مهر 1384

سونی سایبرشات N1


پس از وقفه ای طولانی در نوع آوری در دوربین های سری سایبرشات سونی، این کمپانی یک تکانی به خود داده و N1 را با تحولاتی جدید بنمایش گذاشته. اولین موردی که بیش از بقیه موارد توجه ها را بخود جلب می کند، صفحه نمایش 3 اینچی Touch Screen است. اینکار برای اولین بار توسط سونی صورت می گیره ، و ویژگی منحصربفردی را برای راحتی استفاده به کاربران هدیه می دهد.

840711sh07.jpg
رزولشن این دوربین 8.1 مگاپیکسل است که تصویری با کیفیت بسیار بالا را صد البته بکمک لنز کارل زایس به ارمغان می آورد. لنز کارل زایس مدل Vario-Tessar با قابلیت 3x زوم اپتیکال است . اگر احتیاج به زوم بیشتر دارید باید به دیجیتال زوم خود دوربین متوسل بشین که 6x است.

* حساسیت بالا برای کاهش محو بودن عکس، مفید برای عکاسی در نور کم و سوژه های در حال حرکت.
* 8 حالت از پیش تعیین شده برای عکاسی در شرایط متفاوت.
* با یک بار شارژ باطری بیش از 300 عکس بگیرید.
* جنس بدنه: آلمینیوم
* وزن : 151 g
* زمان عرضه به بازار: نوامبر 2005

نويسنده: حسین شمس | 01:21 AM | نظرها 4 | دنبالک 0

دوشنبه 11 مهر 1384

اخباری از تکنولوژی

-یک گیگابیت در ثانیه ترنسفر بی سیم
-IPod Nano و مشکلاتش
-رقیب جدید MiniSD
-آدیداس و محصولات هوشمند

یک گیگابیت در ثانیه ترنسفر بی سیم
840711sh02.jpg
شرکت آلمانی Laser2000 ، محصول جدیدش رو در حالی به بازار عرضه کرده که رقابت در ارتباطات نقطه به نقطه بی سیم بسیار بالا گرفته. Optical Wireless Network Bridge همانطور که از اسمش مشخصه از طریق نور اطلاعات را با سرعت 1 Gbit/s انتقال می ده. برای داشتن راندمان بالا، پیشنهاد نمیشه فاصله دو دستگاه بیش از 120متر باشه. از قابلیتهای Op1000 اینه که هم میتونین OutDoor استفاده کنید و هم InDoor، چرا که وجود شیشه(پنجره) در مقابل اپتیک دستگاه صدمه ای به انتقال اطلاعات یا افت سرعت نمیزنه.

IPod Nano و مشکلاتش
840711sh03.jpg
تا اطلاع ثانوی از خرید IPod Nano خودداری کنید، چون در عین زیبایی و ظرافتی که داره مشکل خراشیدن!!! و شکنندگی داره. اپل ادعا می کنه که تماسهای زیادی در باب این مشکل از طرف مشتریهاش نداشته ولی خریداران ادعای دیگری دارند.

رقیب قدرتمند و جدید MiniSD Card
840711sh04.jpg
سونی نمونه جدیدی از Memory Stick خود را معرفی کرد. این نمونه جدید بنام Micro M2 در ابعاد 15*12.5*1.2 میلیمتر تولید میشه و در آینده حجم ذخیره سازی آن تا 32Gb افزایش می یابد!!!(به قول خودشون فعلا در حد یک فرض علمی). اطلاعات را با سرعت 160Mb/s انتقال میده و رقیب سرسختی برای کارت حافظه MiniSD(حافظه ای که استفادش در موبایل ها بسیار رایج است) خواهد بود.

آدیداس و تولید محصولات هوشمند
840711sh05.jpg
موفقیت چشمگیر کفشهای هوشمند آدیداس که از میکروچیپ برای تشخیص حالتهای متفاوت دویدن دودنده و بهبود بخشیدن حالت کفی کفش برای کف پا دونده استفاده می کرد، این شرکت رو متقاعد به استفاده از میکروچیپ در دیگر محصولات خود کرده.
این دفعه با قرار دادن یک میکروچیپ در توپ فوتبال، بدنبال برطرف کردن بعضی از معضلات داوری شده.این توپ که بتازگی از فیفا تائیده گرفته، میتواند رد شدن توپ از خط دروازه رو با فرستادن سیگنال رادیویی به چندین فرسنتده که در داخل استادیوم نصب شده است، اعلام کند.

نويسنده: حسین شمس | 12:55 PM | نظرها 1 | دنبالک 0

یکشنبه 10 مهر 1384

i-mate K-Jam

840702sh01.jpg
کمپانی تولید کننده گوشی های موبایل هوشمند و کامپیوترهای جیبی i-mate که تمرکز بروی سیستم عاملهای ویندوز دارد، در نمایشگاه جیتکس، برای اولین بار محصول جدید خود که نمونه ارتقا یافته Jam می باشد را بمعرض نمایش گذاشت. این کامپیوتر جیبی با نام K-Jam از سیستم عامل جدید ویندوز بهره می برد و صفحه کلید جدید قابلیتهای ویژه ای را برای آن به ارمفان آورده است.
بجز مواردی که گفتم، تنها تفاوت دیگر این کامپیوتر جیبی با مدل قبلی، WiFi می باشد و در موارد دیگر تغییر چشمگیری وجود ندارد.
قیمت قطعی هنوز اعلام نشده، ولی حدود 750 دلار در بدو ورود به بازار زیاد دور از ذهن نیست.
i-mate چند مدل جدید دیگر نیز ارائه کرده، که یکی از مهمترین آنها و صد البته جذاب ترین، که بنظر من انقلابی در کامپیوترهای جیبی محسوب می شود، بنام JasJar است که بزودی اطلاعات کامل آنرا می گویم.

نويسنده: حسین شمس | 08:22 PM | نظرها 1 | دنبالک 0

جمعه 14 مرداد 1384

حدس بزنيد!


آن جعبه کوچک وسط عکس را مي بينيد؟ تصور مي کنيد اين جعبه سياه چيست؟ ساخت اين جعبه که ابعادش کمتر از يک متر است بيش از 10 ميليارد تومان هزينه داشته است. همه کساني که روز پنج شنبه براي ديدن يک موشک غول پيکر به مرکز تحقيقات مخابرات آمده بودند هم چنين تصوري نداشتند و بعضي مي گفتند ماهواره هم ماهواره هاي قديم. در آيين پرده برداري از "ماهواره مصباح" - نخستين ماهواره ايراني- کوچکي اين ماهواره که ساخت آن طي سالهاي گذشته کلي سروصدا به پاکرده بيش از چيزهاي ديگر جلب توجه مي کرد. مصباح قرار است مهرماه به همراه يک ماهواره ديگر توسط يک موشک روسي به فضا پرتاب شود و عمده کارکردهاي آن در بخش مخابراتي است.

نويسنده: شهرام | 10:34 AM | نظرها 2 | دنبالک 0

آینده روشن فنآوری های بیسیم ...

در حالیکه برخی از صاحب نظران IT هنوز فرق Bluetooth و Wi-Fi را نمیدانند یا Wi-Fi را با Hi-Fi اشتباه می گیرند استاندارد نسل بعدی Wi-Fi به زودی نهایی میشود.
چند روز پیش یک توافق مهم بین دو رقیب اصلی پیشنهاد دهنده نسل بعدی استاندارد فناوری Wi-Fi صورت گرفت که مسیر آینده شبکه های محلی بیسیم را هموار کرد. بدین ترتیب رقبا پیشنهاد مشترکی را برای تدوین استاندارد IEEE 802.11n به کارگروه ویژه IEEE ارایه خواهند داد و به احتمال خیلی زیاد قبول می شود.
پیش بینی میکنم فرکانس 2.4MHZ و کانالهای 20 مگا هرتزی نسبت به فرکانس 5MHZ و کانالهای 40 مگا هرتزی انتخاب شوند. علت اصلی آن هم نیاز بازار و سازگاری با نسل قبلی است.
شاید این تحولات و پیش بینی ها برای ما چندان ارزش نداشته باشد چون در این زمینه ها هیچ صنعت پیشرو نداریم که تغییر و تحولات عرصه جهانی فناوری در سود و ضرر و استراتژی آن موثر باشد.
تنها چیزی که میتوان اشاره کرد این است که تمام محدودیتهای Wi-Fi از نظر هزینه، امنیت و سرعت یکی یکی در حال رفع شدن است و رویکرد شبکه های محلی به سمت بیسیم شدن خواهد بود و کابل کشی ساخت یافته به لایه بالاتر یعنی بک بون اصلی برای اتصال AccessPoint ها محدود میشود.
شرکتهای مختلفی که به تولید کابل و تجهیزات سیم کشی و کابل کشی ساخت یافته مشغولند (مثل لگراند) به سمت بازار کشورهای توسعه نیافته متمایل می شوند و پس از چند سال بساط داکت کشی و کابل کشی در شبکه های محلی برچیده خواهد شد.
تجهیزات جانبی کامپیوتر به امکانات بیسیم مجهز خواهند شد و پورت USB بیسیم با فن آوری Ultra Wide BAnd بخش ثابتی از هر مادربرد خواهد بود.
بازار فایروایها، تجهیزات محافظت و مراقبت، نرم افزار های امنیتی شبکه های بیسیم و دوربینهای بیسیم داغ خواهد شد و زمینه رشد شبکه های پر سرعت و broadband مثل WiMAX فراهم می شود و سرویس دهندگان بیسیم اینترنت کم کم از سرویس دهندگان اینترنت DSL پیشی میگیرند.
همکاری مشترک سرویس دهندگان بزرگ VoIP و سرویس دهندگان Wimax (استاندارد IEEE 802.16) از یک رقابت جدی بین سرویس دهندگان DSL و بیسیم حکایت میکند.
m-commerce بیش از پیش جنبه عملی میگیرد و همچنین نسل جدیدی از هکر های شبکه های بیسیم به وجود می آیند که از دانش و مهارتهای مخابراتی و شبکه های بیسیم برخوردارند.
در حال حاضر آنچه به عنوان یک پیشنهاد جدی می توانم مطرح کنم این است که از خریداری LapTop جدیدی که Wi-Fi ندارد خود داری کنید!

نويسنده: | 07:04 AM | نظرها 5 | دنبالک 0

یکشنبه 26 تیر 1384

چند نکته در مورد استفاده از ماوس

استفاده از ماوس تقریبا به بخشی جدانشدنی و معمول در کار با کامپیوتر تبدیل شده است.مدتی بود که به دلیل کار زیاد با کامپیوتر در چند سال گذشته از درد مچ دست هنگام کار بلند مدت با ماوس رنج میبردم و باعث میشد که زود خسته شوم اما تنها با تغییراتی این مشکل برطرف شد که فکر میکنم برای همه کسانی که مشکلی مشابه من را دارند و حتی کسانی که کار را با کامپیوتر بخشی از زندگی و کارشان است میتواند مورد توجه و استفاده قرار گیرد.

1- استفاده از ماوس نوری .- استفاده از ماوسهای قدیمی که با گوی کار میکنند را فراموش کنید. ماوسهای نوری از حساسیت بیشتری برخورداند و به همین دلیل کار با آنها به نسبت ماوسهای قدیمی نیاز به فشار کمتر دست و حرکت کمتر مچ دارد. با کمی تنظیم و انتخاب یک ماوس اپیتک میتواند حرکت مچ دست را خود را کمتر و مدت بیشتری از ماوس بدون احساس خستگی استفاده کنید.

2-ماوس پد طبی - باور کنید من نیز آنها را چندان جدی نمی گرفتم اما واقعا موثر هستند.ماوس پد های طبی دارای یک بالشتک در پایین پد هستند که مچ دست بر روی آن قرار میگیرد.مهمترین عامل درد مچ در کار با ماوس حالت شکسته و زاویه مچ دست است.که در بلند مدت حتی می تواند باعث دردهای مزمن و ماندگار در مچ دست شود اما در ماوس پدهای طبی مچ دست در وضعیت بهتری قرار میگرد و تقریبا ساعد و کف حالت افقی و بدون شکستی دارند که این مسئله در سلامتی مفاصل و خستگی کمتر مچ دست نقش مهمی دارد.ماوس پدهای طبی قیمت بالایی ندارند و در بازار ایران نیز میتوانید مدلهای خوبی از اینگونه پدها را کمتر از یک هزار تومان تهیه کنید .

3-ورزش - در مورد بسیاری از ما کار با ماوس و کیبورد و یا احتمالا نوشتن تنها کارهایی هستند که با مچ دست خویش در طول روز انجام می دهیم. این در دراز مدت باعث ضعیف شدن مچ دست میشود به طوریکه کمی فشار بیشتر میتواند باعث درد مچ دست شود. با وجودی که من نکات اشاره شده در بالا را انجام دادم و درد مچ و خستگی حاصل از کار با ماوس به حداقل رسید اما همچنان در شرایطی که فشار بیشتری به مچ دستم می آمد دردهایی چندین ساعته را در مچ دستم حس میکردم. شیوه ساده ای که من بکار گرفتم ورزش و استفاده از نرمشهایی که بود که مچ دست در آن بکار گرفته میشود.شیوه ای که به به شکل موثری از آن جواب گرفتن استفاده از وزنه و نوعی حرکت خاص با مچ دست بود که تنها در در ده روز دردهای مچ دستم به شکل قابل محسوسی کاهش یافت.

4- اسکرول -تا کنون فکر کرده اید که چه مدت از زمانی را که با ماوس کار میکنید صرف اسکرول صفحات میکنید؟. به خصوص اگر اهل کار با اینترنت و گردش در وب باشید قطعا مدتی را صرف اسکرول صفحات وب سایتها می کنید.اسکرول با حرکت ماوس باعث تغییر زاویه مچ دست و یا حرکت دست می شود.استفاده از ماوسهایی که دکمه اسکرول را وسط کلیدهایشان دارند می توانند نیاز به حرکت دست دست و مچ را کاهش دهند و طبیعی است که کاری که تنها با حرکت یک انگشت انجام می شود را با مچ دست و یا ساعد انجام نمی دهند.

در نهایت و چنانکه از مطالب بالا مشخص است کمی دقت در انتخاب و خرید ماوس و ماوس پد میتواند سلامتی بیشتر و خستگی کمتری را برای شما به ارمغان بیاورد و البته نباید فراموش کنیم که مچ دستهای ما فقط برای کار با ماوس و کیبورد نیست و برای اینکار نیز ساخته نشده است پس باید سعی کرد به تناسب با نرمشهای خاص آنها را در وضعیت مناسبی نگه داریم.
علیرضا شیرازی

Lookspire -Metasearch engine

نويسنده: | 04:36 AM | نظرها 1 | دنبالک 0

شنبه 22 اسفند 1383

رقابت گيم بازها در غرفه سامسونگ

سامسونگ امسال خيلي بيشتر از ديگر شرکت ها سروصدا به پا کرده، يکي به خاطر موبايل هشت مگاپيگسلي که آورده به نمايشگاه و دوم به خاطر برگزاري مسابقات اروپايي بازي هاي کامپيوتري. سيصد نفر از بهترين گيم بازهاي اروپايي در سالن شماره 27 نمايشگاه براي کسب جايزه 150 هزاردلاري اين مسابقات جنگ واقعي به راه انداخته اند. البته بازديدکننده ها هم مي توانند در اين رقابت شرکت کنند.

نويسنده: شهرام | 02:54 PM | نظرها 0 | دنبالک 0

پنجشنبه 20 اسفند 1383

شرکتهای ایرانی حاضر در نمایشگاه Cebit

برخی از شرکتهای ایرانی حاضر در نمایشگاه CeBIT 2005 به شرح زیر است.در کنار هر کدام محصول منتخب یا دلیل شرکت آنها نیز ذکر شده است

مهندسي صنعتي آرشام کوشا آرشام کوشا - نرم افزار گلدوزی
فن‌آوري اطلاعات و صنعت آفتاب - موتور بازشناسي گفتار پيوسته
انجمن شركت‌هاي انفورماتيك ايران - معرفی نمایشگاه الکامپ
افراز پرداز رميس - سيستم مديريت نگهداري و تعمير
مهندسي ايران رايانه - سيستم مديريت اسناد و بايگاني فايلرپرو
مهندسي پديدپرداز - Multility
شرکت پويا - سيستم قرائت خودکارکنتور از راه دور- تله متري
مهندسي مشاور حاسب سيستم - ارائه خدمات مشاوره در زمينه مديريت و فن‌آوري اطلاعات
چارگون فن‌مايه - مجموعه نرم‌افزاري(اتوماسيون اداري / اداري- مالي)
داده پردازان دوران - نرم‌افزار RealPortal
عصر دانش افزار -معرفی خدمات و فعالیتهای شرکت
شركت كامپيوتري علم و صنعت - محصولات كنترل ورود و خروج
كاريار ارقام - پيام كوتاه شبكه
مهران رايانه - كارت ضد ويروس ايمن

نويسنده: | 06:51 PM | نظرها 2 | دنبالک 0

سه شنبه 4 اسفند 1383

ضيافت صدا

اگر يادتان باشد قبلا در مورد avant go و آنچه انجام ميداد صحبت کردم به طول خلاصه با يک Device مثل PDA شما مي توانستيد به راحتي اطلاعات متني از هر سايت خبري را به صورت يکجا ذخيره کرده و در طول روز به مرور از آن استفاده کنيد. حالا همين کار را audiofeast با صدا انجام مي دهد به اين ترتيب که مي توانيد برنامه هاي راديوي مورد علاقه تان صبح اول وقت (ناشتا)روي Mp3 player تان دانلود کنيد و در طول روز به آنها گوش کنيد. ايده جالبي براي جاهايي مثل کشور ما که هنوز راديوهاي ديجيتالي متولد نشده اند.اما يک مشکلي وجود دارد و آن اينکه فعلا audiofeast تعداد کمي از Mp3 player را پشتيباني مي کند، قيمت سرويس آن براي يک ماه چيزي در حد 4 دلار است که البته مي توان فعلا براي آغاز کار از کانال هاي مجاني استفاده کرد.يک مشکل ديگر هم حجم برنامه هاست که نياز به اينترنت نسبتا پرسرعت دارد اما نکته مثبت ليست نسبتا طويل راديوهايي است که توسط اين سرويس ارايه مي شوند.

نويسنده: شهرام | 01:41 AM | نظرها 0 | دنبالک 0

چهارشنبه 7 بهمن 1383

فایرفاکس : در اعماق

بن گودجر ( اگر درست تلفظ کرده باشم, خالق فایرفاکس است, مرورگری که مدتها بعد از نت اسکیپ لرزه بر تن مایکروسافت انداخت و توانست بخشی از بازار این غول نرم افزاری را بگیرد, هر چند اندک.
راستی زیاد لینوکسی نیستم و سازگاری را به هر چیز دیگری ترجیح می دهم, از سوی دیگر اتفاقا بچگی ام, با بلند پروازی های بیل گیتس و مایکروسافت گذشته و با قصه آن جوانک مو بلند و ضد سیستمی که به آی بی ام راهش نمی دادند سپری شده است.
اما این فایرفاکس لعنتی خیلی معرکه است و از همان اول وادارم کرده که اخبارش را دنبال کنم...حالا گودجر وبلاگی در مورد فایرفاکس راه انداخته و دارد راجع به آن می نویسند. از دستش ندهید.

نويسنده: نيما رسول زاده | 09:09 PM | نظرها 3 | دنبالک 0

پنجشنبه 24 دی 1383

iPod shuffle

قيمت پايين ، طراحي ساده و کاربردهاي معمول . اين تعريف آيپد شافل 99 دلاري با قابليت پخش 12 ساعت مداوم موسيقي و در ظرفيت هاي 500 مگابايتي و 1 گيگابايتي و در اندازه اي کوچکتر از يک بسته آدامس
(8.4cm x 2.5 x 0.84) و سبک ( 22 گرم) و USB 2.0 - اطلاعات بيشتر در سايت اپل

نويسنده: شهرام | 08:16 PM | نظرها 1 | دنبالک 0

سه شنبه 24 آذر 1383

پرشين بلاگ و محتواي 77 درصدي

اولا بگم بايد از بحث هايي که در مورد صحبت هاي رضا هاشمي از مديران پرشين بلاگ ( که گفته بود 77 درصد محتواي اينترنتي مربوط به پرشين بلاگ است) بايد به شدت استقبال کرد براي همين من علي رغم اين که هر دو طرف بحث ( رضاهاشمي و پرشين بلاگ و عليرضا شيرازي ) از دوستانم به شمار مي روند و ممکن است حتي تعبير به روشن کردن آتش و دامن زدن به اختلاف تعبير شود، موضوع را ادامه مي دهم و مايلم بحث همچنان با لحن علمي ودوستانه ادامه پيدا کند.
موضوع "محتواي اينترنتي" که رضا آن را مطرح کرده واقعا يک بحث جديد در فضاي اينترنتي ما به شمار مي رود.اين که بالاخره بايد بين دو سايـت که به دو شکل متفاوت و به دو حجم متفاوت به توليد و ارايه مطلب مي پردازند تفاوتي قايل شد و اين که بالاخره بايد براي اين فضايي که در آن نفس مي کشيم يک خط کش ( مثلا تعداد بازديد کنندگان) را براي ارزيابي در نظر گرفت.
مثلا آنچه رضا به آن اشاره کرده مربوط به تحقیقی که است که مهدی رودکی مدیر سایت iranseo حدود 14ماه قبل انجام داده است. مهدي بر اساس نتايج حاصل از جست و جوي کلمات مختلف فارسي ثبت شده در جست و جوگرهاي بزرگ + نام سايت هاي مهم مثلا پرشين بلاگ به درصدي از تعداد لينک هاي آن کلمه در هر سايت و به دنبال آن به درصد دارايي آن سايت از آن کلمه رسيد و در نهايت با جمع کردن درصدهاي به دست آمده به طور نسبي به ميزان درصد سهم سايت هاي ايراني از کلمات ارايه شده دست يافت. من مطمئنم هم در تحقيق مهدي و هم در هر تحقيق ديگري که هم اکنون انجام گيرد سهم پرشين بلاگ بسيار بالا و چه بسا در مکان نخست قرار گيرد اما بعيد مي دانم اين درصد به 77 برسد اما چند نکته :
1 - اولا شيوه اي که مهدي انجام داده فقط يکي از شيوه هايي است که مي توان به طور تقريبي به ميزان اهميت يک سايت رسيد. تبعا تمام صفحات فارسي در جست و جو گرها ثبت نشده اند و اصلا گفته مي شود که همه صفحات ضبط شده در جست و جوگرها از 40 درصد کل صفحات موجود در اينترنت فراتر نمي رود. بنابراين چه بسا مثلا سايت خبرگزاري ايرنا و يا صدا و سيما تعداد بي شماري صفحه ثبت نشده در جست و جوگرها داشته باشند که اصلا به شمار نيايند و در مقابل مثلا تعداد صفحات ثبت شده آي تي ايران از آنها بيشتر باشد، آيا در اين صورت ما مي توانيم بگوييم آي تي ايران محتواي بيشتري نسبت به ايرنا و صدا سيما روي اينترنت ارايه کرده است؟
2 - به نظرم "محتوا"معناي وسيعي را در بر مي گيرد و بايد در چنين بررسي هايي کاملا تعريف شود. مثلا آيا مي توان در حالي که يک مقاله که ساعت ها و روزها زحمت برده را يک صفحه محتوايي دانست و در مقابل به صفحه اي از يک وبلاگ فراموش شده که تنها يک پيام در خود دارد : "اين نخستين مطلب آزمايشي من در اين وبلاگ است" هم محتوا اطلاق کرد و هر دو را در کنار هم سنجيد؟ آيا داشتن صفحات بيشتر لزوما نشان دهنده محتواي بيشتري است ؟
3 - پهناي باند، تعداد کليک، تعداد بازديد و ديگر خط کش ها نيز هر کدام به خودي خود براي نشان دادن نتايج خاص ميزان محتواي اينترنتي ضعف هايي دارند. مثلا اگر بگوييم پهناي باند مانسبت به سايت هاي ديگر خيلي بيشتر است بنابراين سايت ما به همان نسبت محتواي بيشتري را در اختيار دارد به خطا رفته ايم چراکه سايت هاي ارايه دهنده موسيقي يا فيلم که معمولا بيشترين پهناي باند را به خود اختصاص مي دهند مي توانند ادعا کنند بيشتري محتواي اينترنتي را آنها ارايه مي دهند در حاليکه اين طور نيست.
4 - محبوبيت هم به خودي خود نشان دهنده هيچ چيزي نيست، کدام از ما مي تواند به تولبار آلکسا اعتماد کند وقتي که نصب يا عدم نصب آن تنها روي يک سيستم رتبه شما را به طور قابل توجهي افزايش يا کاهش مي دهد و يا سايت هاي
Link Popularity Check که نتايج حاصل از جست و جوگرهاي مختلف آنها گاه تفاوت هاي صد هزاري و ميليوني دارد.
پس چگونه مي توان گفت محتواي اينترنتي فارسي به چه شکلي تقسيم شده است؟ من اعتقاد دارم اين يک پروژه بزرگ است و براي رسيدن به نتيجه ( البته باز هم نسبي) نياز به کمک گرفتن از همه ابزارهاي فوق و همچنين فاکتورهاي ديگري است. شايد بتوان قبل از آن به نوعي با کمک يک بررسي و پيمايش از برخي از ابزارهاي ذکر شده به نتايجي رسيد که در حقيقت اشل کوچکتر نتايج بزرگتر هم باشد.
مطمئنا در آن بررسي اگر پرشين بلاگ نه 77 درصد که تنها 30 درصد کل محتواي فارسي را به خود اختصاص دهد باز هم در مکان نخست قرار خواهد داشت و اين به نظرم موفقيت کوچکي نيست.

نويسنده: شهرام | 10:00 PM | نظرها 0 | دنبالک 0

پنجشنبه 21 آبان 1383

AvantGo : همه اخبار در دستان شما

زماني يک روزنامه مي خريدم از سه راه گوهردشت تا خود انقلاب تا رسيدن به روزنامه - محل کار - همه را مي خواندم، کم کم که اعتيادم بيشتر شد خوراکم تا دو سه روزنامه بالا رفت. مشکل روزنامه اما اين بود که صفحاتش زياد سرو صدا داشت و پهن مي شد تو صورت مسافر بغلي ( آخ که چقدر از مسافرهاي فضولي که سرشان را تو روزنامه من مي کردند بدم مي آمد) ، يک بدي هم اين کار داشت و آن تمام شدن خوراک بقيه روزم بود به طوري که در روزنامه چيز ديگري براي خواندن نبود. .

اينترنت واقعا توقع و آرزوهاي ادم را بالا مي برد ، زماني به خودم مي گفتم مي شود يک روزي تمام اخبار و اطلاعات سايت هاي مختلف را روي يک کامپيوتر جيبي بريزم و هر وقت که دلم خواست آنها را به صورت آفلاين بخوانم. خوب سالها قبل چنين امکاني براي کامپيوترهاي دستي به وجود آمد ولي تا زماني که خودم از يکي دوماه قبل تجربه اش نکردم باورم نمي شد اينقدر جذاب باشد
سرويس Avant Go همان سرويس رويايي من است.يک PDA يا تلفن هوشمند و يک کامپيوتر معمولي و خط اينترنت احتياجات اتصال به اين سيستم است. شما ابتدا بايد نرم افزار Avant Go را از سايت دريافت و روي کامپيوتر شخصي خود نصب کنيد و سپس ضمن ثبت نام ،سايت هاي مورد علاقه خود را انتخاب کنيد. در هنگام عمليات synchronize کردن ( همسان سازي اطلاعات روي PDA يا تلفن هوشمند با کامپيوتر شخصي که توسط نرم افزار Microsoft Active sync انجام مي شود) اخبار مورد علاقه شما به PDA منتقل مي شود.خب لازم به گفتن نيست که هنگام Sync بايد به اينترنت متصل باشيد.
اين شگفت انگيز نيست که شما همه اخبار را يکجا روي موبايل خود داشته باشيد؟ از سي ان ان و بي بي سي گرفته تا نيويورک تايمز و Zdnet و فوربس و بيزنس ويک و رويتر و صدها و هزارها سايت ديگر همه در دستان شماست. و البته همه را گفتم که بگم اين سرويس مجاني است و البته تا حجم 2 مگابايت که فکر ميکنم براي افراد عادي و حداقل گرفتن اطلاعات 10 -15 سايت درست و حسابي کافي است وگرنه مي توانيد مقداري دلار بپردازيدو حجم اکانت خود را به 8 مگابايت ارتقا دهيد.
اگر تلفن هوشمند داشته باشيد مي توانيد از خط تلفن به يک آي اس پي متصل شده واخبار رابدون اتصال به کامپيوتر شخصي آپديت کنيد.

تقريبا اطلاعات مفيد و دستگاه هاي PDA و ليست گوشي هايي قابل تطبيق با اين سيستم در اينجا آمده

نويسنده: شهرام | 10:13 AM | نظرها 2 | دنبالک 0

چهارشنبه 10 تیر 1383

Siemens SL65


Today Siemens Information and Communication Mobile (Siemens mobile) launches a new flagship in the Siemens mobile portfolio: The SL65 is a new slider phone combining an innovative design concept with high quality...

نويسنده: | 12:05 AM | نظرها 1 | دنبالک 0

جمعه 28 فروردین 1383

Nokia N-Gage QD


فقط عکس ... توضيحات کامل رو فردا مي گم .

نويسنده: | 03:47 AM | نظرها 1 | دنبالک 0

ُSiemens M65


گوشي با اين مشخصات خيلي به درد زندگي کردن تو تهران مي خوره بخصوص براي من که متخصص از بين بردن و از دست دادن گوشي هستم . M65 يک فريم آهني داره که ضد خش و ضربه است و صد البته با قابليت ضد آب بودن يک گوشي تانک صفت کامل شده . فقط 104 گرم وزن داره و تمامي قابليتهاي به روز يک گوشي را داراست .

نويسنده: | 03:25 AM | نظرها 0 | دنبالک 0

Panasonic X300


اولين موبايل که داراي صفحه نمايش با قابليت Pop-Up است را شرکت پاناسونيک بزودي به بازار عرضه مي کند . اين گوشي 90 گرمي داراي صفحه نمايش 132*132 پيکسل مي باشد و از نظر امکانات جدا از WAP ، ويژگي چشم گير خاصي ندارد .

نويسنده: | 02:48 AM | نظرها 0 | دنبالک 0

جمعه 21 فروردین 1383

Nokia

فقط عکس !!! مشخصات عمومي ولي پيشرفته تر و صد البته ايرادهاي هميشگي نوکيا

نويسنده: | 07:50 AM | نظرها 0 | دنبالک 0

شنبه 23 اسفند 1382

Watch Phone

چي شده که سامسونگ براي اولين بار دست به ابتکار جديد زده و از بقيه کمپاني ها تقليد نکرده ، جاي سئوال داره !!!
سامسونگ Watch Phone يک موبايل در ابعاد ساعت مچي که تا حدودي تمامي قابليتهاي يک موبايل رو داراست .
مشخصات
وزن : 80 گرم
سايز صفحه نمايش : 94*64 پيکسل
نوع زنگ : پلي فونيک
امکانات خاص : WAP , Bluetooth , Voice Dial
و ...

نويسنده: | 11:54 PM | نظرها 2 | دنبالک 0

چهارشنبه 20 اسفند 1382

Sony Ericsson

بالاخره کمپاني سوني اريکسون تنبلي رو کنار گذاشت و 3 مدل جديد از گوشي هاي خود رو به بازار فرستاد . S700 ,
K700 , Z500 اين سه مدل مي باشند که البته سري S يک شاخه جديد در محصولات SC است .
عکس فوق مربوط به S700 مي باشد که داراي صفحه کليد تقليد شده از Motorola است . مي شه گفت از هر نظر تکميله و بالاترين کيفيت دوربين ديجيتال رو در گوشي هاي موجود داره (1.3 مگاپیکسل) . تا 2 گیگابايت قابليت افزايش حافظه ، صفحه نمايش 240 در 320 پیکسل ، فلاش دوربين و ... اونو جزو بهترين گوشي هاي موجود قرار داده . بقيه مدلها رو هم همين امروز در موردشون ميگم .
توضيحات کامل در ادامه مطلب ...

General Network GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900 Announced 2004, 1Q Status Coming Soon Size Dimensions 107 x 49 x 24 mm Weight 137 g Display Type TFT, 256K colors Size 240 x 320 pixels - 180 deg swivel - Wallpapers, screensavers Optional Ringtones Vibration In phone Languages - Polyphonic sound - Ringtone composer - Downloadable games and ringtones - USB port Memory Numbers in phone Yes Call records Yes - Memory Stick Duo card slot Features GPRS Yes Data speed Messaging SMS, MMS, Email Clock Yes Alarm Yes Infrared port Yes Games Yes Colors - Build-in digital 1.3 MPix camera (CCD) with video - Bluetooth - Java - MP3 player - WAP 2.0 - T9 - Image viewer

نويسنده: | 12:42 AM | نظرها 2 | دنبالک 0

سه شنبه 5 اسفند 1382

ميت‌آپ به سبک ايرانی

يکی از مهم‌ترين کاربردهای اينترنت که در ايران کمتر از آن به شکل جدی استفاده شده است، سازماندهی اجتماعی است. به اين معنی که برای چرخاندن گروه‌های کوچک و بزرگ اجتماعی که درباره‌ی موضوعات گوناگون عده‌ای را دور خود جمع می‌کنند، در ايران از اينترنت استفاده‌ی چندانی نمی‌شود.

اگر قرارهای هرازگاهی کاربران شبکه‌های گوناگون اجتماعی مانند اعضای گروه‌های ایرانی ياهوگروپز را --که اغلب تفننی و نامنظم و بی‌هدف‌اند-- ناديده بگيريم، از قدرت سازماندهی اينترنت در ايران هيچ استفاده‌ی ديگری نشده است.

در چنين شرايطی، سرويسی مانند آن چه که وب‌سايت Meetup يک سال و اندی پيش راه انداخت می‌تواند در ايران بسيار موفق شود. هم از نظر اقتصادی و هم از نظر مقبوليت عام.

Meetup کاری که می‌کند آن است که بر اساس موضوعات گوناگون، برای مردم شهرهای گوناگون جهان، برنامه‌های ديدار ماهيانه در کافه‌ها و رستوران‌های آن شهر برنامه ريزی و اداره می‌کند.

برای مثال فرض کنيد که به کتاب‌های تن‌تن علاقه داريد. می‌رويد و می‌بينيد که گروهی جهانی برای طرفداران تن‌تن وجود دارد. در وب‌سايت بطور رايگان ثبت‌نام می‌کنید و با انتخاب شهر سکونتتان، بطور خودکار، اسمتان به فهرست دوستداران تن‌تن در آن شهر اضافه می‌شود. پس از آن وب‌سايت مثلا در آخرين پنجشنبه‌ی هر ماه، ساعت هفت شب از همه‌‌ی دوستداران تن‌تن در شهرهای گوناگون می‌خواهد که همديگر در جايی که اتفاقا با رای اعضای گروه در هر شهر تعيين می‌شود همديگر را ببينند. اگر تعداد کسانی که می‌گويند می‌توانند سر قرار حاضر شوند کمتر از پنج نفر باشد، قرار آن ماه خود بخود لغو می‌شود و می‌رود تا ماه بعد.

پلان کسب و کار (Business Plan) ميت‌آپ هم بر اساس مبلغ ثابت يا سهمی است که رستوران‌ها یا کافه‌ها بخاطر فرستادن مشتری به ميت‌آپ می‌دهند. البته آگهی و حق اشتراک هم بعدا به اين پلان اضافه شده است که موفقيت اقتصادی آن را بيشتر می‌کند.

ارايه‌ی سرويسی مشابه ميت‌آپ در ايران کاملا ممکن و از هر نظر عملی است و موفقيت اقتصادی آن قابل تضمين است. چند ميليون جوان اينترنت‌باز در کشور بازار بالقوه بزرگی برای چنين ايده‌ای است.

نويسنده: | 09:20 AM | نظرها 4 | دنبالک 0

پنجشنبه 30 بهمن 1382

آنلاينيک : اين نام نيک است که حال آدم را به هم مي زند

اين را به عنوان يک توصيه به همه شما بگم که شرکت OnlineNic که يک شرکت چيني هست و تعداد متنابهي دامين اينترنتي ايراني را ثبت کرده يک شرکت کاملا غير معتبر است.
نخست آنکه همه دامين ها تحت يک کنترل پنل ( ثبت کننده ) مديريت مي شوند و بنابراين ممکن است يک دفعه طي اتفاق ناخواسته اي دامين شما به همراه دهها دامين ديگر يک دفعه هک بشود و جالب است که بگويم ضعف از سيستم پشتيباني اين شرکت است که با ياهو مسنجر کار مي کنه و اگر يک نفر شبيه شما آي دي درست کنه به سادگي انها را گول مي زنه و پسورد دامين ها را مي گيره .
به غير از اين اگر شما بخواهيد مثلا دامين را روي سرويس دهنده دامين ديگري ترنسفر کنيد بيچاره تان مي کنند.فکر کنيد من دو تا دامين را باهم تقاضاي ترنسفر دادم آنلاينيک اولي را براي من نامه فرستاد که ترنسفر را تاييدکنم، تاييد کردم، چند روزبعد ديدم که دومي را منتقل کرد !!( فيلم معروف لورل هاردي) بعد از چند وقت نامه و چت و بدبختي بالاخره يک تقاضاي ترنسفر ديگر براش فرستاديم اين دفعه بعد از يک روز بدون ارسال تاييديه دامين را منتقل کرد. ( آخر سکيوريتي)
از زحمت هاي اين برادران چيني ما که چون قيمت شان چند دلاري کمتر از ديگر شرکت هاست و به همين دليل دل شرکت هاي ثبت دامين ما را برده اند هر چه بگويم کم گفته ام .
اگر فرصت شد به زودي چند سرويس دهنده دامين معتبر را معرفي مي کنم.

نويسنده: شهرام | 07:51 AM | نظرها 7 | دنبالک 0

سه شنبه 28 بهمن 1382

دات نت به جاوا

امروز هنگام وبگردي به اين صفحه برخورد كردم. يك ايده جالب و يك محصول خوب. بطور خلاصه يك برنامه كه امكان ميدهد با VB.NET و يا #C و در محيط ويژال استوديو دات نت برنامه نويسي كنيد و حتي در آن از كلاسهاي جاوا نيز استفاده كنيد و در نهايت يك Application بر پايه J2EE تحويل بگيريد. ايده خيلي جالبي است و حداقل به برنامه نويسان دات نت اين حس را ميدهد كه هر وقت خواستند ميتوانند برنامه اي براساس جاوا و J2EE بسازند.
توضيحات در باره برنامه
دموي از برنامه

نويسنده: | 02:47 AM | نظرها 0 | دنبالک 0

چهارشنبه 22 بهمن 1382

فناوري هايپر تردينگ

pentium 4

Hyper-Threading Technology يکي از آخرين دستاوردهاي شرکت اينتل سازنده مغز کامپيوترهاي خانگي است. چندي پيش از سر خوش شانسي يکي از کامپيوترهايم سوخت. اوضاع مالي آنقدر خوب نبود که مثل گذشته يکراست بروم سراغ مارک هاي شناخته شده و آخرين مدل را بخرم. ابتدا مي خواستم با لوازم سالم باقي مانده و يک مادربرد و پروسسور اي ام دي، قال قضيه را بکنم، اما کمي که تامل کردم ديدم اين تکنولوژي جديد اينتل انصافا هوس انگيز است.

راستش من متخصص کامپيتور نيستم و تنها در حد يک کاربر اطلاعاتم را مي نويسم. اگر بخواهيد، توضيحات مفصل را در سايت هاي مختلف خواهيد يافت. اما به طور ساده هايپر تردينگ جايگزين ارزان رايانه هاي دو پروسسور است که به نسبت بسيار گران هستند. هم مادر برد گراني لازم دارند و هم خريد دو پروسسور کار هر کس نيست. درحاليکه فناوري هايپر تردينگ دو مغز را در يک پروسسور جاي داده است. اگر اشتباه نکنم پروسسورهاي جديد پنتيوم چهار اغلب همين سيستم را دارند. اين پروسسور با سرعت هاي 2.6، 2.8، 3، 3.2، 3.4 در دسترس است. براي داشتن يک سيستم همخوان و سريع که بتواند از همه امکانات اين فناوري استفاده کند من مادربرد آزوس P4P800 Deluxe را انتخاب کردم. در اين مادر برد، حافظه موقت (RAM) نيز بصورت دوگانه کار مي کند که بنام Dual-Channel DDR400 Memory شناخته مي شود. امکان استفاده از حافظه هاي سخت جديد نيز در اين سيستم وجود دارد. هارد ديسک هاي Serial ATA اينک با سرعت 10000 RPM و البته با قيمت کمابيش گران در دسترس هستند.
حال اين دوگانه بودن مغز و حافظه به چه کار مي آيد:
مشخص ترين مثال، راه اندازي دو برنامه بصورت هم زمان است. در اين حالت برخلاف گذشته همه توان مغز و حافظه با راه افتادن برنامه دوم از برنامه اول گرفته نمي شود. بلکه هر دو برنامه بدون هيچ دردسر و کاهش سرعت کار خود را انجام مي دهند. من شخصا تا قبلا از اين، هنگام استفاده از برنامه هاي سنگيني نظير Adobe Premier، خصوصا بعد از تدوين فيلم و هنگام ضبط روي نوار، دچار مشکل ايست سيستم مي شدم و عملا نتيجه از بين مي رفت. با تکنولوژي جديد علاوه بر افزايش سرعت چشمگير، مشکلات اينچنيني نيز مرتفع شده اند.
مادر برد آزوس مربوطه، يک کارت شبکه بي سيم هم دارد که بسيار آسان مي تون با کمک آن اينترنت بي سيم را در محوطه 30 متر داخل منزل به اشتراک گذارد يا کامپيوترهاي موجود را به يکديگر متصل کرد.

نويسنده: | 04:40 AM | نظرها 3 | دنبالک 0

دوشنبه 13 بهمن 1382

سرويس Whois گوگل قطع شد

سرويس Whois كه جديدا به سرويس جستجوي گوگل اضافه شده بود قطع شد. اين سرويس يك لينك سريع به مشخصات ثبت كننده يك دامنه يا سايت را در نتايج جستجو نشان ميداد.
علت قطع اين سرويس فشار و ترافيك زيادي بود كه بر بانك اطلاعات ثبتكنندگان دامنه ها آورده بود بطوريكه حتي باعث كندي سرويس Whois در سايت اصلي نيز شده بود.

نويسنده: | 02:18 PM | نظرها 0 | دنبالک 0

شنبه 11 بهمن 1382

استقبال از لينوكس Debian

يك گرازش خوب از رشد چشمگير استفاده از لينوكس Debian .بر طبق گزارش سايت Netcraft استفاده از Debian در سرور سايتها رشد 25 درصدي را شاهد بوده است.

لينوكس Debian اگر چه به شهرت REDHat نيست اما بدليل آنكه بيشتر با مفاهيم Open Source و محصولات غير تجاري نزديك است و همچنين مشاركت بيشتر برنامه نويسان مختلف در آن مورد استقبال علاقمندان لينوكس است.
در كشور ايران نيز اين نسخه لينوكس مورد توجه دوستداران و گروههاي فعال در توسعه لينوكس بوده و اگر اشتباه نكنم لينوكس شبديكس هم براساس Debian ايجاد شده است.

نويسنده: | 01:48 PM | نظرها 2 | دنبالک 0

دوشنبه 6 بهمن 1382

يك روبات خوب

با لطف خلاقيت و زحمت گروهي از دوستان در ايجاد روبات هاي ياهو مسنجر در اين روزها شاهد افزايش تعداد اينگونه روباتهاي شديم كه اكثرا جز سلام و احوال پرسي فايده اي ندارند. اما چند روز پيش روباتي را پيدا كردم كه ميتوان گفت مفيدترين نمونه در نوع خود است . بله روبات مترجم parstran كاري از شركت مبناسيستم كه ساخت مترجم مبنا را در كارنامه خود دارد. اين روبات علاوه بر يك ديكشنري خوب امكان ترجمه جملات انگليسي را هم دارد. كه با توجه به محدويت وب سايت و عدم دسترسي به نرم افزارهاي اين شركت ميتواند ابزار و كمك مناسب براي ترجمه جملات در هنگام آنلاين بودن باشد.
نمونه اي از كار با برنامه و نتيجه آن

/t i am going to office
من دارم به دفتر ميروم

همانظور كه اشاره شد آي دي اين روبات parstran است و البته گاهي اوقات نيز در دسترس نيست و يا در پاسخگويي كند است. اما هر چه هست حركتي بسيار جالب و مفيد است.

نويسنده: | 12:19 PM | نظرها 3 | دنبالک 0

جمعه 3 بهمن 1382

D Cube Mp3 Player


کمپاني NextWay دستگاه Mp3 Player بمدل D Cube NHD-150D با 1.5 گيگابايت هارد ديسک و طراحي کاملا شبيه به IPod را بقصد تصاحب فروش اول بازار اروپا و قيمت مناسب روانه بازار کرد .

نويسنده: | 06:29 AM | نظرها 1 | دنبالک 0

سه شنبه 30 دی 1382

O2 XDA II

کمپاني O2 ارائه دهنده خدمات موبايل (بخصوص در اروپا) ، اولين گوشي اختصاصي خود را با امکانات بسيار بالا به بازار عرضه کرد . سيستم عامل اين گوشي Windows Mobile 2003 است که قابليت Upgrade نيز دارد .
لازم بذکر است اين گوشي از سري WAN HANDHELDS می باشد .

Processor : 400 Mhz Intel PXA263
Memory : 128 Mb
OS : Windows Mobile 2003
Screen : Color , 16 Bit Transflective TFT

نويسنده: | 10:51 PM | نظرها 1 | دنبالک 0

دوشنبه 22 دی 1382

كيبورد اصلاح شده نسخه 2

سهيل رشيدي ( Idevcenter ) دوست خوبم نامه اي به من نوشته و نسبت به كيبورد اصلاح شده اي كه در مطلب قبلي به آن اشاره داشتم انتقاد كرده است . او ضمن اشاره به اينكه به زودي ويندوز 98 منسوخ شده و ديگر كاربران فارسي زبان از ويندوز XP استفاده خواهند كرد به عرب بودن حروف ي و ك در ويندوز 98 تاكيد كرده بود و در نهايت از من خواسته بود كه اين مطلب قبلي را پاك كنم. من صد در صد با صحبتهاي او و دلايلش موافق هستم.حتي در نسخه جديد پارسيك هم اشاره به اين لينك نكردم و تنها بصورت ايميل به دوستان ميگويم. اما هستند بسياري از كساني كه در اين مدت به من ايميل زده اند و خواستار اين كيبورد شدند. چه طراحان وب و حتي افرادي از سازمانها. چرا كه موارد كاربرد كيبورد فارسي سازگار با ويندوزهاي 98 بسيار زياد است. مثلا طراحان سايت نميتوانند به كارفرماي خود كه ويندوز 98 دارد بگويند ويندوز خودت را عوض كن. يا اينكه مدير سايتي كه نميخواهد كاربران ويندوز 98 او با مشكل مواجه شوند و همانطور كه گفتم نصب نسخه جديد و كامل فونتهاي سيستم كار كاربر غير حرفه اي نيست.براي خود من كه تجربه كار كردن برنامه هايم مثل سيستم مالي را در شبكه با ويندوزهاي متفاوت دارم اين مورد بسيار لازم و مفيد است.هنوز بسياري از سيستمها در ايران بخصوص در سازمانها ويندوز 98 دارند و ناچار به رعايت سازگاري (و نه الزاما استاندارد هستيم!). اشكالات كيبورد فارسي ويندوز XP نيز كم نيست جابه جايي برخي حروف مثل پ و يا تركيبي تايپ كردن حرف ژ و همچنين فاصله مجازي كه مورد تاييد بسياري از كاربران نيست. من شخصا با تغيير كيبورد و فونتهاي ويندوز 98 راغب هستم و همچنين تغيير لايوت كيبورد ويندوز XP .البته اين كار بايد بصورت جمعي و كامل صورت گيرد و مثلا پك كاملي را براي كاربران ويندوز 98 تهيه كنيم كه فونتهاي جديد و كيبورد سازگار با شكل حروف جديددر آان در نظر گرفته شده باشد و در عين كاربران ويندوز XP نيز صاحب كيبوردي كاراتر شوند

نويسنده: | 01:38 PM | نظرها 0 | دنبالک 0

یکشنبه 21 دی 1382

كيبورد اصلاح شده براي ويندوز XP

حدودا دو سال پيش مقاله اي در سايت گويا نوشتم و در آن به مشكلاتي كه به خاطر كدهاي جديد در نظر گرفته شده براي برخي حروف فارسي و همچنين عدم سازگاري آن با ويندوز 98 اشاره كردم و اينكه مشكلاتي نيز ممكن است در هنگام جستجو در وب ايجاد شود. در آن زمان عده اي از آن استقبال كردند وحتي برخي سايتهاي خبري نيز نامه به من نوشتند و به اينكه كه كاربران آنها با اين قضيه مشكل دارند اشاره داشتند. من در سايت پارسيك اين مشكل را در نظر داشتم و تقريبا اولين امكاني بود كه در جستجوي فارسي نيز آنرا در در نظر گرفتم همين نكته بود. (حتي با دوستي در زمينه دامينهاي فارسي و حل اين مشكل صحبتهايي داشتيم ) . البته كم نبودند كساني كه با من مخالف بودند و معتقد بودند كه ميتوان با نصب فونت جديد براي كابران ويندوز 98 اين مشكل را برطرف كرد كه خودتان ميتوانيد حدس بزنيد كه تنها عده معدودي از كاربران چنين كاري ميكنند. امروز اوضاع بهتر شده است و ويندوز XP بسيار رايج شده است. اما باز هم در شرايطي بايد اين نكته را در نظر داشت. مثلا فرض كنيد شما برنامه اي فارسي (مثلا مالي يا اداري)در شبكه نصب كرده ايد و اين شبكه داراي كاربران ويندوز 98 نيز ميباشد در اين صورت برخي حروفي كه كاربران ويندوز 2000 يا XP وارد ميكنند براي كاربران ويندوز 98 يا مشكل نمايش داده خواهد شد(حرف ک اصلا ديده نميشود) حتي اگر فونت نيز نصب شود باز مشكل جستجو وجود دارد و از طرفي همين مشكل جستجو در اطلاعات واره شده توسط كاربران ويندوز 98 براي كاربران XP وجود دارد. يكي راه حل ساده كه مدتها قبل نيز در سايت پارسيك قرار گرفته است نصب كيبورد سازگار با وبندوز 98 براي كاربران ويندوز XP است كه ميتوانيد راه نصب و برخي توضيحات ديگر را در صفحه راهنماي آن(اينجا) بخوانيد.

نويسنده: | 11:17 AM | نظرها 1 | دنبالک 0

شنبه 15 آذر 1382

SPH-N400


گوشي جديد سامسونگ (مخصوص ايراني هاي عزيز که علاقه خاصي به اين مارک دارن) که ميشه گفت اولين سري از اين مارک هست که سيستم آن با Java کار مي کنه .

نويسنده: | 03:09 AM | نظرها 0 | دنبالک 0

Teac Mp3 Player


Mp3 Player جديد Teac که داراي 185 مگابايت حافطه داخلي مي باشد و ميني سي دي 8 سانتي متري در آن قابل استفاده است به بازار عرضه شد . اين دستگاه بسيار کوچک که قابليتهای بالايي دارد با دو باطري قلمي بمدت 7 ساعت کار مي کنه و 40 ثانيه Anti Shock ...

نويسنده: | 03:04 AM | نظرها 0 | دنبالک 0

جمعه 14 آذر 1382

Nokia Fun Camera


دوربين ديجيتال جديد نوکيا که براي مصارف روزانه و گرفتن عکس در هر مکان و زمان طراحي شده است . داراي يک مگابايت حافظه مي باشد و در سايز 480 * 640 عکس مي گيرد ...

VGA 640x480 picture quality for sharp results Selection for picture quality: photo/ higher/lower 1MB memory for picture storage (up to 25 higher quality images) Separate batteries (2 x AAA) Flash (Xenon flash: auto, on and off) for low-light situations Buttons and menu to select camera functions Two-color LED for status indication Self-timer Viewfinder (hole or add-on optical lens) Pop-Port ™ connection to compatible Nokia phone

نويسنده: | 08:55 PM | نظرها 1 | دنبالک 0

یکشنبه 11 آبان 1382

Fuji Instax Mini Camera


از سري دوربين هاي چاپ سر خود که با کيفيتي بسيار بالا عکس شما را در کمتر از يک دقيقه چاپ مي کند .

نويسنده: | 06:13 PM | نظرها 2 | دنبالک 0

L´Espion XS


دوربين ديجيتال جاسوسي که به اندازه يک فندک Zippo است توانايي گرفتن 25 عکس در سايز 600*800 و 99 عکس در سايز 288*352 بر روي حافظه 8 مگابايتي خود دارد .

نويسنده: | 05:51 PM | نظرها 0 | دنبالک 0

DVD Tablet Player


در پي به بازار آمدن Tablet PC ، شيوع محصولات Tablet روز به روز بيشتر ميشه و اين محصولي که مشاهده مي کنيد يک DVD Tablet Player با صفحه نمايش 7 اينچه که مي تونه انواع Cd , Vcd , DVD , RW را نمايش بده .

نويسنده: | 05:43 PM | نظرها 2 | دنبالک 0

NAViPod


همين طور که مي دونيد بيشترين فروش دستگاه هاي Mp3 Player در سال گذشته از آن iPod محصولي از شرکت Apple شد . هم اکنون شرکت اپل دست به توليد يک کنترل بي سيم کرده که کار با اين دستگاه محبوب راحت تر از هميشه بشه .
اين کنترل با پورت FireWire کار مي کنه و توسط کمپاني به قيمت 50 دلار بفروش مي رسه .

نويسنده: | 05:19 PM | نظرها 1 | دنبالک 0

شنبه 10 آبان 1382

Vamp


داشتن اين دستگاه شبيه اينه که شما داراي TV ، VCR ، Mp3 Player و دوربين ديجيتال هستيد .
داراي يک صفحه نمايش 2.5 اينچي است و مي تونيد با کيفيت 3 مگاپيکسل از دوربين ديجيتال اون عکس بگيريد .
قيمت دستگاه 370 دلاره و اين مدل که مشاهده مي کنيد مدل Mpm-101 است .

نويسنده: | 11:52 PM | نظرها 1 | دنبالک 0

مغز شبکه محصولي از NEC


کمپاني NEC اقدام به توليد يک سرور در سايز بسيار کوچک کرده که داراي يک پردازنده 1G و حداکثر رم 1152 مگابايتي
است . نام اين سرور NetBrain Transmeta Sub-Size Server مي باشد .

نويسنده: | 11:43 PM | نظرها 4 | دنبالک 0

شارژر هندلي


اينم يجور ديگه شارژر که با چرخوندن هندل توليد برق مي کنه و موبايل رو شارژ مي کنه .
ديگه خبر تکنولوژي براي امروز بسه ، ساعت 10 شب و برم به کارام برسم . اميدوارم حداقل يک دونه از اين خبرها قابل خوندن براتون بوده باشه . از راهنمايهای شما در صدد بهتر شدن موضوع هاي تکنولوژي هم ممنون مي شم .

نويسنده: | 03:18 AM | نظرها 4 | دنبالک 0

شارژر موبايل


با استفاده از اين دستگاه جالب مي تونين هرگونه موبايل را بوسيله باطري قلمي شارژ کنيد .

نويسنده: | 03:10 AM | نظرها 1 | دنبالک 0

Kameleon 6 in 1 Remote Control


زياد شدن دستگاه هاي الکترونيکي در منازل و تعدد کنترل از راه دور آنها باعث شده که کمپاني kameleon دست به توليد يک کنترل از راه دور قابل برنامه ريزي بکنه که مي تونه با انواع دستگاه ها قابل کار کردن باشه .

نويسنده: | 03:02 AM | نظرها 0 | دنبالک 0

Sharp Zaurus


کمپاني شارپ ميني کامپيوتر چديد خودش بمدل SL-C750 را با پردازنده 400 مگاهرتز و 128 مگابایت رم به بازار فرستاد.

نويسنده: | 02:44 AM | نظرها 0 | دنبالک 0

Snap Digital Camera


ديگه دارن محصولات رو خيلي لوس مي کنن ، اگه همين جوري ادامه پيدا کنه براي محصولات هم سايز بندي عين کفش بايد بکنن . چون همين دوربين که مشاهده مي کنيد قابليت کار با خيلي انگشتها رو نداره

نويسنده: | 02:31 AM | نظرها 0 | دنبالک 0

Samsung SPH-I330

بعلت اينکه يکي از خوانندگان عزيز يک مدل از گوشي هاي جديد سامسونگ رو معرفي کرد ، من هم يک مدل ديگر را معرفي مي کنم . ولي لازم به ذکر است که سامسونگ يک کمپاني مقلد و پيرو از کمپاني هاي عظيمي چون سوني اريکسون ، نوکيا و ... مي باشد .

گوشي جديد سامسونگ بر پايه سيستم عامل پالم 3.5 کار مي کنه و تمامي قابليتهاي يک موبايل استاندارد را داراست ولي در مورد امکانات مازاد از قبيل دوربين ، Mp3 Player , ... ضعيف است .

نويسنده: | 02:10 AM | نظرها 1 | دنبالک 0

Transparent Display


کمپاني نيسان و هوندا بطور مشترک ماشين مفهومي خود که مجهز به صفحه نمايش Transparent (شفاف) مي باشد در نمايشگاه توکيو موتور 2003 به معرض نمايش گذاشتند .
اين صفحه نمايش باعث مي شود که ديد راننده در زمان رانندگي و استفاده از صفحه نمايش به حداکثر ممکن برسد .

نويسنده: | 01:52 AM | نظرها 1 | دنبالک 0

جمعه 9 آبان 1382

Nokia 7200


اين هم يک مدل جديد ديگه از نوکيا .... توضیح خاصي هم نداره !!!

نويسنده: | 08:08 PM | نظرها 3 | دنبالک 0

ُSonyEricsson P900


بالاخره سوني اريکسون مدل جدید گوشی سري P را بنام P900 به بازار عرضه کرد .
کامل ترين ، زيباترين و مجهزترين گوشي جهان . PDA کامل ، دوربين ديجيتال با کيفيت بالا ، صفحه LCD بزرگ و ...

Features Connectivity: Bluetooth™ wireless technology GPRS High Speed Data Infrared port Memory Stick Duo™ RS232 cable support Sync ML Synchronization Apple® Synchronization PC USB support Controls: Internet key Jog dial Keypad lock Menu shortcuts Option key Redial Sleep mode Speed dialing Status view Touchscreen Vibrating alert Voice control Voice mail Entertainment: Content online Games download Games embedded Java Melody composer MP3 Audio MPEG4 Video MP3 ringtones Polyphonic sound 24 voices Start-up/Shutdown shows Video player Imaging/Messaging: 208x320 pixel Screen Backlight display Camera VGA Color LCD 65,536 CommuniCorder E-mail EMS (Enhanced Messaging) Handwriting recognition Instant messaging MMS (Multimedia Messaging Services) MMS templates Picture editor Picture gallery Picture phonebook Picture wallpaper Predictive text input QuickShare™ Screensaver SMS long (Text Messaging) Sound recorder Themes display Video clip Video streaming Viewfinder display Features Internet: cHTML Modem M-Services OTA settings WAP 2.0 WTLS class Organizer: Alarm clock Business card exchange Calculator Calendar Call list Clock Conference calls Contacts Phone book PIM sync Speaker phone Stopwatch Tasks Timer

Networks

GSM 900/1800/1900

Available color

Urban Grey

نويسنده: | 07:54 PM | نظرها 1 | دنبالک 0

Nokia 7700


گوشي جديد شرکت نوکيا که ميشه گفت از نظر امکانات بر گرفته شده از p800 کمپاني سوني اريکسون ، به زودي به بازار عرضه مي شه . ولي واقعا نوکيا در طراحي محصولاتش موفق ضاحر شده .

نويسنده: | 07:26 PM | نظرها 1 | دنبالک 0

چهارشنبه 23 مهر 1382

Scotty Solar Powered Phone Charger


شارژر خورشيدي موبايل !!!
با اين دستگاه مي تونين موبايل ، پالم ، واک من و هرگونه دستگاهي که با باطري Ni-Cad کار مي کنه رو بوسيله نور خورشيد شارژ کنيد ...

Solar charger for portable electronic appliances Advanced aerospace-specification solar panel Charge level indicator Also works off 2 x AA alkaline batteries Charger pack contains: 10.2 x 6.2 x 3cm solar panel 2 x Ni-Cad batteries Smart charging technology Tough clip-on/stand-up case Performance from alkaline batteries: Phone: 3 hrs talktime, 200 hrs standby Palm V: 45 hrs GPS: 9-12 hrs Gameboy: 12-18 hrs Walkman: 12-36 hrs Discman: 6-18 hrs

نويسنده: | 03:27 PM | دنبالک 0

Afina AS 7180AV


نسل جديد کامپيوترهاي Desktop روز به روز در حال پيشرفته و کمپاني Afina با ارائه يک محصول جديد که البته برگرفته شده از سوني است (بنظر من ) پا به اين عرصه گذاشته .
با يک نگاه اجمالی به مشخصات ، مي شه انتظارهاي زيادي از اين کامپيوتر 1700 دلاري داشت ...

Technical Specs for the Afina AS 7180AV: CPU: AMD Athlon XP-M 1800 System Bus: 266 Mhz Cache: Primary 64KB, Secondary 512MB CPU Built-in Ram: 256MB – 1GB PC 2100 DDR SDRAM Hard Drive: 80 GB Graphics/Video: Chip: VIA ProSavage DDR KN266 + VT8235 VRam: 8MB/16MB/32MB shared Display: 12” TFT XGA (1024 x 768 Resolution Sound: Sound Card: Integrated stereo speaker Interfaces: Integrated Ports: Modem RJ-11 x1 LAN RJ-45 (10/100 Base-T) x1 USB 2.0 x 4 Memory Stick x1 Microphone-in (mono 1/8") x1 Headphone-out (stereo 1/8") x1 S-Video in Audio in Multimedia: Built-in 24x10x24x8 CDR/CDRW/CDROM/DVD Combo Built-in TV Tuner Built-in Speaker 2W x 2 Physical Features: Size: (W) 300mm× (H) 253mm× (D) 330mm 11.81" x 9.96" x 12.99" Weight: 9.1 lbs

نويسنده: | 03:04 PM | نظرها 0 | دنبالک 0

Ferrari


دوربين هاي ديجيتال فراري که توسط کمپاني Olympus تهيه و توليد شده . مشخصات و توليدات ديگه فراري از قبيل نوت بوک و ... را بزودي توضيح مي دهم .
"همين طور که مي دونين فراري با راننده افسانه ايش مايکل شوماخر همين جمعه دوباره اول شد"

نويسنده: | 01:07 PM | نظرها 2 | دنبالک 0

دوشنبه 21 مهر 1382

MSI Mega PC


جديدا مد شده کمپاني ها شروع به ساخت PC هاي جمع و جور کردن (در راه تقليد از اپل) و اتفاقا با استقبال عمومي مواجه شدن . اينکه عکسش رو مشاهده مي کنيد Mega PC شرکت MSI که ميشه گفت از همه نظر تکميله ... مشخصات

Hi-Fi Audio + Performance PC + HomeTheater • AM/FM Radio Tuner • Audio CD Player • MP3 Music CD Player • Front Panel LCM Dispaly • Provided Remote Controller • TV-Tuner Funciton (Optional) • 6-in-1 Card Reader Function **************************************** CPU Intel® Pentium® 4 Socket 478 FSB 533/400MHz Chipest SiS® 651 SiS® 962 Memory DDR333/266/200 x 2 Max. 2G Expansion Slots PCI Slot x1 AGP 4X x1 On-board USB USB2.0 x6 On-board IEEE1394 Integrated SiS 1394 Controller UPD72852 PHY Front Panel con. x2 On-board Modem MDC module On-board Sound Integrated Realtek ALC650 AC'97 Codec 6 Channel On-board VGA Integrated VGA Engine in NB chipset LAN RealTek RTL8101L Fast Ethernet Controller 10Mb/s and 100Mb/s auto-negotiation operation On-board Connector Rear Panel: Parallel port x1 Serial port x1 VGAx1 PS/2 x2 Mic-In/Line-In/Line-Out x1 USB x2 LAN (RJ45) x1 SPDIF x1 Modem (RJ11) x1 Front Panel: Mic-In/Headphone x1 USB x2 SPDIF x1 1394 x1 (4 pin) 1394 x1(6 pin) Card Reader Function 6-in-1 Flash Card Reader TV Tuner Function MS-8606 TV Tuner Card (Optional) Power off Function Playback for MP3, Audio CD, AM/FM Radio Tuner (Remote Controller) Power Supply 200W (PFC) Chassis 202(W) x 320(D) x 151(H) mm Packing Dimension 279(W) x 435(D) x 360(H) mm

نويسنده: | 01:36 PM | نظرها 0 | دنبالک 0

جمعه 11 مهر 1382

Creative MuVo NX


کمپاني Creative که ميشه گفت از اولين توليد کنندگان Mp3 Player در جهانه ، سري جديد Mp3 Player هاي خودشو ديروز به بازار معرفي کرد . نمونه اي که مشاهده مي کنيد مدل جديد MuVo است که کوچکترين Mp3 Player جهان لقب گرفته بود . 3 تفاوت اصلي مدل جديد با قديم عبارنتد از : قابليت ضبط صدا ، استفاده از حافظه دستگاه بعنوان Flash Drive و دارا بودن صفحه نمايش . اطلاعات کامل تر را در ادامه مطلب بخوانيد ...

NOMAD MuVo NX Player Size WxHxD : 1.4" x 2.9" x 0.6" Weight : 1.5oz with battery; 1.1oz without battery USB Flash Drive Capacity : 128MB or 256MB Power : 1 x AAA Alkaline Battery Battery Life : Up to 11 hours of MP3 continuous playtime, Up to 9 hours of WMA continuous playtime Playback Formats : MPEG Audio Layer 3 (MP3) and Windows Media™ Audio (WMA) Voice Recording : IMA ADPCM, Mono Signal-to-Noise Ratio : >90dB Harmonic Distortion Output : < 0.05% Frequency Response : 20Hz to 20kHz Headphone Out : 1 x 1/8" stereo minijack, 5-7mW Interface : USB1.1.

نويسنده: | 12:06 PM | نظرها 1 | دنبالک 0

چهارشنبه 9 مهر 1382

Electronic Listening Device


يک دستگاه جالب براي شنود از راه دور .... براي فضولها و جاسوسان. تا فاصله 300 فيت را براحتي مي شنويد .

نويسنده: | 01:23 PM | نظرها 0 | دنبالک 0

چراغ قوه Sony Ericsson


کمپاني سوني اريکسون در حال حاضر توع آورترين سازنده موبايل و تجهیزات مربوطه است (البته به نظر من) و هر روز يک محصول جالب رو به بازار مي فرسته .
اين محصول که يک چراغ قوه با نور آبی ، به قسمت شارژر هر گونه موبايل سوني اريکسون وصل مي شه و از قدرت باطري موبايل براي نوردهي استفاده مي کنه .

نويسنده: | 01:10 PM | نظرها 0 | دنبالک 0

Replay TV


يک دستگاه براي معتادين به تلويزيون ...
160 ساعت برنامه هاي تلويزيون رو ضبط مي کنه و مي تونين برنامه هايي که از دستتون مي ره ضبط کنيد و تماشا کنيد .

نويسنده: | 01:00 PM | نظرها 1 | دنبالک 0

Matrix Case


براي علاقه مندان به کيسهاي کامپيوتر عجيب

نويسنده: | 12:53 PM | نظرها 1 | دنبالک 0

سه شنبه 8 مهر 1382

Celestion


کمپاني انگليسي به کامپيوتر کارها هم يه نيم نگاه قوي داشته ...

نويسنده: | 06:08 PM | نظرها 0 | دنبالک 0

Celestion


درسته معرفي همچين محصولي زياد به نام سايت نياد ولي چون ما يک بخش بنام تکنولوژي داريم و من در حال سر زدن به محصولات مورد علاقه خودم بودم ، بد نديدم که اين باند جديد کمپاني معظم Celestion که ميشه گفت يکي از بهترين ها در زمينه صوت است رو بهتون نشون ندم . اطلاعات بيشتر بعدا ...

نويسنده: | 06:00 PM | نظرها 2 | دنبالک 0

Samsung Digital Gadget


اين دوربين داراي يک هاردديسک 1.5 گيگابايتي و مي تونه Mp4 و Mp3 ضبط بکنه . يک صفحه نمايش 2 اينچي داره و با USB 2.0 به کامپيوتر وصل مي شه . وزنش 185 گرمه و قيمتش : 600 دلار

نويسنده: | 05:41 PM | نظرها 2 | دنبالک 0

Nostromo N50 SpeedPad


کساني که علاقه زيادي به بازيهاي کامپيوتري دارند و از مشکل کنترل درست بازی توسط کيبرد و مووس ناراضی هستند، اين Speed Pad رو بهشون پيشنهاد مي کنم ، 8 دکمه قابل برنامه ريزي داره و داراي تمام قابليتهاي مووس و JoyStick .
يک قابليت خوب ديگش هم بي سيم بودنشه . قيمت : 24 دلار

نويسنده: | 12:18 PM | نظرها 3 | دنبالک 0

Logitech Pocket Digital Camera


دوربين جدید Logitech که به اندازه يک کارت اعتباري است ، با دقت 1.3 مگاپيکسل مي تونه 52 عکس رو در حافظه 16 مگابايتي خودش جا بده .

نويسنده: | 11:57 AM | نظرها 0 | دنبالک 0

دوشنبه 7 مهر 1382

شارژر بي سيم !

کمپاني معظم سوني اريکسون براي موبايل سري P800 يک شارژر مسافرتي توليد کرده که بي سیم .
شارژر رو به برق مي زنيد و گوشي رو مي زاريد روی شارژر ؟!!!

نويسنده: | 12:15 PM | نظرها 6 | دنبالک 0

ZVUE

با ZVUE که اندازه يک کفه دسته مي تونيد تلويزيون ببينيد ، ويدئوهای ضبط شده در حافظه رو تماشا کنيد و يا موزيکهاي خود را با این دستگاه گوش کنيد . قيمتش واقعا ايده آل 99 دلار !!!

نويسنده: | 11:45 AM | نظرها 0 | دنبالک 0

Laks usb memory watch

تصويري که مشاهده مي کنيد يک ساعت مچی بهمراه 128 مگابايت Flash Drive است که توسط کمپاني Laks توليد مي شه . البته اون پورت USB که در عکس مي بينيد با يک حرکت مخفي مي شه و ديگر هیچ نشاني از USB در ساعت شما وجود نخواهد داشت . اينم يه جور ساعت 007
Laks در حال حاضر اين نوع ساعتش رو در 2 مدل به بازار فرستاده و از حافظه 32 تا 256 مگابايت موجود است .
اين ساعت هم که 128 مگابایت حافظه داره قيمتش 89 يورو(usb1) است .

نويسنده: | 11:25 AM | نظرها 1 | دنبالک 0

HelioDisplay

ديگه فکر کنم اين آقا تکنولوژي رو به آخر رسونده و سنگ تموم گذاشته . اين محصول که HelioDisplay نام داره مي تونه تلويزيون باشه ، مانيتور باشه و هرگونه دستگاهي که خروجي Video بده . تصوير ارائه شده در هوا پخش مي شه و کاملا رنگي و Full Motion است . از مزاياي جالب این دستکاه touch screen است . شما مي توانيد زمانيکه بعنوان مانيتور و يا DVD از HelioDisplay استفاده مي کنيد در هوا کليک کنيد و فرامين شما اجرا مي گردد.

نويسنده: | 01:09 AM | نظرها 1 | دنبالک 0

یکشنبه 6 مهر 1382

قاب عکس ديجيتال نوکيا

Nokia Image Frame محصولي که فکر کنم به درد کسايي که موبايل دوربين دار داخل ايران دارن بخوره .چون تو ايران که سرويس MMS نداريم و عکسهايي که با موبايل مي گيريم آنچنان کيفيتی براي استفاده در کامپيوتر نداره . حداقل کاري که ميشه با اين عکسها کرد ، اينه که از قاب عکسهاي ديجيتال نوکيا براي قاب کردن اونها استفاده کنید .

نويسنده: | 02:10 PM | نظرها 5 | دنبالک 0

گردنبند ديجيتال نوکيا


نوکيا داره سنگ تموم ميزاره و هر چيزی که دمه دستش اومده رو داره ديجيتال مي کنه . گردنبند ديجيتال يکی از اون محصولهاي ديجيتال نوکيا که خيلي صدا کرده . يک پورت Infrared داره که براحتي ميشه 8 تا عکس رو در چند ثانيه وارد حافظش کرد و هر کدوم رو خواستين در صفحه نمايش 96 * 96 پيکسلي اون نمايش بدين .
اين گردنبدها بنام Mediallion مي باشند که با يک مشخصه ولی در دو طرح متفاوت بنامهاي Mediallion I و Mediallion II پا به بازار ديجيتال گذاشتن .
در خبرهاي بعدي قاب عکس ديجيتال نوکیا رو هم خدمتتون معرفي مي کنم . شرمنده ولي تو اين چند روزه نوکيا پيش تاز تر از بقيه کمپاني ها بوده .

نويسنده: | 01:32 PM | نظرها 1 | دنبالک 0

Rip Flash Mp3 Player


با Rip Flash مي تونید به راحتي از هرگونه دستگاه صوتي که صدا ازش خارج مي شه Mp3 تهيه کنيد .
مثلا portable cd player , recorder player , tape player , ....
این دستگاه يک حافظه 128 مگابايتي بصورت internal داره و ميشه از smart card براي افزايش حافظه اون استفاده کرد. قيمتش هم به نظر من مفته 109 دلار

نويسنده: | 01:08 PM | نظرها 0 | دنبالک 0

تلفن تصویری


کمپاني Vialta Beamer تلفن تصويري جديدشش رو که شبيه قاب عکس است را در دست توليد داره .
اين محصول به خط تلفن خاصي احتياج نداره و با خط تلفن معمولی کار ميکنه (مورد توجه ايرانيهاي عزيز). صفحه نمايشش 3.5اينچ و قيمتش 250 دلاره .

نويسنده: | 12:36 PM | نظرها 2 | دنبالک 0

شنبه 5 مهر 1382

موبايل هوشمند

محصول جديد کمپاني Swedish به نام Neonode 1 که داراي صفحه نمايش finger touch است و از سيستم عامل Windows CE.NET v.4.1 بهره مي برد به بازار عرضه شد.
اين دستگاه داراي دوربين ديجيتال، game ، mms ، email ، Mp3 player و صدها امکانات ديگر مي باشد .
ابعاد اين موبايل هوشمند 21*88*52 است .

نويسنده: | 05:39 PM | نظرها 17 | دنبالک 0

نوکيا مدل 7600 را به بازار فرستاد

گوشي جديد نوکيا که همين جور که از عکسش پيداست طراحي جديدي از نوکيا رو بهمراه داره دارای قابليتهای جديده که اين شرکت اميدواره ازش خيلی استقبال بشه .
صفحه نمايشش 65536 رنگ رو نمايش مي ده و مي تونين با حافظه استاندارد گوشي 50 دقيقه MP3 روش بريزين .
برای ديدن مشخصات کامل تر و عکسهاي بيشتر

نويسنده: | 04:13 AM | نظرها 26 | دنبالک 0


 

Warning: include(/home/itiran/www/links/persianads.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/technology/index.php on line 4475

Warning: include(): Failed opening '/home/itiran/www/links/persianads.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/itiran/domains/itiran.net/public_html/archives/technology/index.php on line 4475